Моля дайте ми съвет-съседа ни наводнява

  • 688
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте на всички от форума.Надявам се да ми дадете някой съвет как да постъпя.Вече сме януари,но от месец октомври съседите ни от горния ни етаж ни наводняват и отрича да е от него.Всичко плъзна и към другите две стаи.Тъкмо бяхме направили ремонт.Ние сме на 2 етаж, а той на 3.На по горните етажи попитахме дали имат течове в банята и се разбра че всичко е ок при тях.Накрая успяхме да го накараме да предприеме нещо.ИЗвика си майстор.Той идав и в нас и подвърди че е от него и сложиха силикон на плочите си.НО ЗА СЪЖЕЛЕНИЕ НЯМА НИКАКЪВ ЕФЕТК.Дайти ми съвет какво да предприема.Апартамента има застраховка в полза на банка.Дори да ми платят това все пак не е решение докато не се острани проблема окончателно.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 8 999
Сякаш разказваш моята история. Течът се оказа, че не е от неуплътнени плочки в банята, а беше спукана тръба. Застрахователите еднократно ни изплатиха 150 лв. за шпакловка на наводнената и подкожушена стена, но не оказаха никакво съдействие за разрешение на проблема. Съседът категорично отказва да  си разбива банята, за да поправи спуканата тръба, въпреки, че ние бяхме склонни да поемем разноските по ремонта.
Добре, че вече не живеем там. Сега други да му мислят.

# 2
  • Мнения: 2 700
Мисля, че вертикалните щрангове са въпрос на входа, а хоризонталните на отделния собственик.
Преди години и при нас течеше така. Направи се събрание и се реши разходите да се поемат от входа. Но имаше две улесняващи обстоятелства. Първо, се намери вариант да се разбие стената откъм коридора между апартаментите (при нас течеше кухненски щранг), и второ, не течеше само у нас, а слизаше и надолу.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 182
Според мен най-вероятно се касае за спукана тръба.
Много често се случва като монтират тоалетната, да пробият тръбата - канал на мивката, която се връзва под плочките на пода в подовия сифон.
Може и някоя друга тръба да е спукана.
Явно тече някъде под плочките, затова силиконът няма как да свърши работа.
Не знам какво да те посъветвам.
Единствената ти възможност е да се разбереш със съседите, да открият и отстранят реалната причина.

# 4
  • Мнения: 491
И от нас започна да тече,но ние сме на 1 етаж и изби в гаража по нас.За късмет той е на наш роднина.От фирмата която ни правиха ВИК на целия апартамент дойдоха и около 2 часа повтаряха,че за тях този теч е загадка #CrazyРешиха,че трябва да махнат ламината в целия ни апартамент за да видят къде се е спукала тръба....бях се побъркала.За мой късмет разбрахме от къде идва водата и се отървахме с една махната плочка в банята под мивката.Много е неприятно,мисля че човекът трябва да поеме отговорност за вашият теч.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 605
Съди го. Като не разбира от дума. Намираш си адвокат, подава жалба в съда, вещи лица и прочие. Процедурата е дълга, но пък няма гаранция, че той ще се сети да си оправи банята.

# 6
 И ние скоро си купихме апартамент и се оказа, че отгоре ни наводняват  ooooh! Говорихме със собственика на апартамента/той не живее в него/,  в началото не вярваше, но съпругът ми намери теча и му обясни от къде е. Щяха да се скарат, но накрая се разбраха и решиха да се оправи тръбата. Всичко това само по телефона. Сега го чакаме да се върне и да види и той от къде е теча. Иска да присъства на отстраняването му.
 Мисля, че трябва по-сериозен разговор с твоя комшия  Peace

Общи условия

Активация на акаунт