Жилище на газ

  • 10 355
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Русе
  • Мнения: 1 193
И у нас сме вече втора зима с отопление на газ.Котлето ни е Будерос и го монтирахме на терасата на кухнята(остъклена с пвц дограма)
  Доволни сме.Топлим над 100кв.м,вода,готвя на газов котлон и сметка над 170 лв не сме плащали.Поддържаме около 21градуса.Имаме лира в банята.
   Съветът ми е задължително да си монтирате безжичен програматор към котлето.Това със сигурност спестява над 30% от сметката ви,по мои наблюдения и повече.Имаме познати без програматори,с горе долу същите апартаменти по квадратура и плащата 250-300лв,а температурата по домовете им е по ниска,отколкото у нас

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 10:32 от DjastaPrasta

# 31
  • Мнения: 14 486
да, програматора е задължителен. мен даже не ми е ясно как го управляват този котел без програматор, и не върти ли той постоянно, т.е. постоянно е включен и гори?

# 32
  • Варна
  • Мнения: 692
 Много ме вълнува темата, ще следя.

# 33
  • Мнения: 204
Ние май сме без програматор, работи си нон стоп котела, постоянно има хора в къщи, така че не виждам как да му променям температурата. От 8 май степени държим постоянно на 3, ако е слънчево денем го слагаме на 2. Когато сме на почивка го оставяме на 1. Т.е. програматорът е мъжът ми. Как го настройвате една седмица напред, като всеки ден времето е различно, а ако е много слънчев деня, направо го изключвам. Въпрос на навик. Не готвя на газ, нямам и намерение. 87 кв. жилище 130 лв. - отопление и топла вода. / при 189 лв. ток, когато още нямахме газ и топлехме половината апартамент/.
А за сметките всъщност огромна роля играе изложението, изолацията и това дали е среден апартамента.

# 34
  • Мнения: 1 427
А за топла вода слага ли се и бойлер или котела затопля вода и за банята? Имам в предвид някакъв газов бойлер или нещо такова.Предстои ни газификация,но нищо не разбирам и ме е страх да не оплескаме нещо.

# 35
  • Мнения: 204
Не, не се слага допълнителен бойлер, котела служи и за двете.

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
да, програматора е задължителен. мен даже не ми е ясно как го управляват този котел без програматор, и не върти ли той постоянно, т.е. постоянно е включен и гори?
Когато е без програматор котела постоянно загрява водата до определена температура и се включва да я следи някъде на около3-5 мин.. Значи харчи и ток и газ. Програматора следи температурата в помещението и включва котела само ако тя падне под зададения минимум.

# 37
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
При нас също е предвидено да сме на газ, но това ще стане сиг. след 2 години. Междувременно ние си правим ремонтите.
Котлето е предвидено да е в кухнята. Аз тези дни мисля да я поръчвам. Там където трябва да е котлето мисля да оставя шкаф около 60 см., където живот и здраве някой ден да го сложим.
Притеснявам се обаче дали ще може да стане в последствие или според вас е по- добре да се монтира преди кухнята. Какво друго трябва да се предвиди евентуално за газовите котлони за топлата вода...
Изобщо всякакви съвети ще са ми полезни.  bouquet

# 38
  • Мнения: 14 486
да, програматора е задължителен. мен даже не ми е ясно как го управляват този котел без програматор, и не върти ли той постоянно, т.е. постоянно е включен и гори?
Когато е без програматор котела постоянно загрява водата до определена температура и се включва да я следи някъде на около3-5 мин.. Значи харчи и ток и газ. Програматора следи температурата в помещението и включва котела само ако тя падне под зададения минимум.

да и аз така си мисля. може би хаби по-малко газ, но постоянно и ми се струва, че по-икономично е с програматора.

# 39
  • Мнения: 343
Жилището ни е на газ и съм много доволна. Котелът ни е Wissman, стои на остъкленият ни балкон и изобщо не го чувам. Досега не сме имали проблеми с него, а станаха вече 4години. Хубаво е да си купите отделно регулатор на температурата. Докато Ви няма котела да поддържа 19-20 градуса, за да е топло като се приберете, после го усилвате. Апартаментът ни е 75 кв., и плащаме 150лв газ, но около нас никой не живее и въпреки това е топло. Лирата в банята е голямо удоволствие.За една нощ изсъхва прането.

# 40
  • Мнения: 181
и аз имам няколко въпроса макар че рибата още е далече в океана:
колко са големи котлетата ви на газ? свързани ли са към комин (предполагам да)? могат ли да се свържат към вентилационни ПВЦ тръби (както абсорбатора ви примерно)?  - интересувам се дали жегата е голяма и ПВЦ тръбите дали ще издържат. може ли такова котле да се сложи на неостъклена тераса?

имам опит с фурна на газ, макар и мнооого древна - не е удобно  Naughty ползвала съм и проточен бойлер на газ - става. с котлоните на газ се свиква най-бързо Simple Smile вече изпитвам затруднения, когато трябва да ползвам електрически.

виждали ли сте уред, който измерва наличието на газта във въздуха ама да не е свързан с инсталация?

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 358
Миналата зима имаше такава тема, и отзивите не бяха май много положителни заради сметките. А сега гледам е друго, и при нас дойде газификацията, ама ние сме на климатици и по 150-170лв. на месец е добре. До днес обаче- шок :crazyeyes:320лв. ток. Къща с вътрешна ,външна изолация а бе въобще всичко. Моят въпрос е сега общо каква е цената на котлето и доколкото знам някакви проекти се правят , и дали може да се направи да е на подово отопление?

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
и аз имам няколко въпроса макар че рибата още е далече в океана:
колко са големи котлетата ви на газ? свързани ли са към комин (предполагам да)? могат ли да се свържат към вентилационни ПВЦ тръби (както абсорбатора ви примерно)?  - интересувам се дали жегата е голяма и ПВЦ тръбите дали ще издържат. може ли такова котле да се сложи на неостъклена тераса?

имам опит с фурна на газ, макар и мнооого древна - не е удобно  Naughty ползвала съм и проточен бойлер на газ - става. с котлоните на газ се свиква най-бързо Simple Smile вече изпитвам затруднения, когато трябва да ползвам електрически.

виждали ли сте уред, който измерва наличието на газта във въздуха ама да не е свързан с инсталация?
http://www.gassupply-sz.com/gallery.php?cim=photos/pic_5.jpg може да добиеш представа за габарити, това е двуконтурен котел, за отопление и топла вода. Комина трябва да излиза навън, защото освен че изкарва газове, вкарва и чист въздух. Мисля че не се слага на неостъклени тераси. Цените на котлите са според марката и каква площ ще отопляваш. Започват от 1100 нагоре. А за това как ще си направиш водната инсталация дали по под или стени си зависи от теб. Единствено ако е с газови конвектори има изисквания за външни стени и се пробиват отвори.

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 14:39 от мели

# 43
  • Мнения: 181

много благодаря   bouquet ориентирах се

# 44
  • Мнения: 1 715
Хайде да се включа и аз,ние от два месеца сме на газ.За 130 кв.м със седмичен програматор настроен денонощно на 22 градуса+топла вода за м.декември платих 390 лв.Като гледам и този месец се очертава да е толкова .Доволна съм топло е навсякъде и непрекъснато имам топла вода.Така че са ми много чудни тези сметки от по 130-140лв. за които пишете при тези минусови температури.

Общи условия

Активация на акаунт