Жилище на газ

  • 10 352
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 085
и мен ме вълнува темата Simple Smile
В бъдещия ни апартамент е предвидено котлето да е на терасата Thinking

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 22:37 от klaris

# 46
  • Варна
  • Мнения: 482
Хайде да се включа и аз. И ние сме на газ от 3 месеца. 130 кв.м. 21 градуса с програматор +  топла вода + котлони - 2 месеца по 140 лв.За януари чакам около 200лв сметка. Нашият котел е на неостъклена тераса, но е специален за външен монтаж -ВАХI.

# 47
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Запис,много ме вълнува тази тема в момента  Simple Smile
И мен също  Peace

# 48
  • Мнения: 14 486
Така че са ми много чудни тези сметки от по 130-140лв. за които пишете при тези минусови температури.


всичко е много относително. 130 кв. жилище е доста голямо, освен това много зависи от изложението, дали денонощно се поддържа определена температура или само вечер когато хората се прибират.

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Хайде да се включа и аз,ние от два месеца сме на газ.Така че са ми много чудни тези сметки от по 130-140лв. за които пишете при тези минусови температури.
И аз с риск да се повторя да кажа че си зависи от жилището, затова е различно. Нашето е 110кв. изток/запад, има вътрешна изолация минерална вата и гипсокартон на външните стени и на таваните, естествен паркет на пода, ПВЦ дограма. Програматора през деня когато ни няма е на 18гр., а след 17ч. и сутрин е на 23гр. Но тъй като е затоплен и изолиран апартамента котела се включва само когато трябва да достигне 23гр. Тази зима най-голямата ми сметка беше 105лв.

# 50
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Нашето жилище също е газифицирано.
Котела е на Вайлънт,едноконтурен.Печката ми е електрическа,а котлоните/3 газови+1 електрически/ са на Аристон.Радиаторите и лирата са италиански/ама не се сещам марката/.Ние се отопляваме на разсрочено плащане вече втора година/преди това всеки месец плащахме това,което си е реално/ т.е. всеки месец внасяме една и съща сума-80лева в нашия случай като последния от 12-те месеца е изравнителен.
А освен това си купихме електронен програматор.С него можеш да настроиш желаната температура в помещенията-за нощ и за ден  и часовите пояси и дни в които да се вкл.и изключва котела.

# 51
  • Мнения: 2 270
да, програматора е задължителен. мен даже не ми е ясно как го управляват този котел без програматор, и не върти ли той постоянно, т.е. постоянно е включен и гори?
Когато е без програматор котела постоянно загрява водата до определена температура и се включва да я следи някъде на около3-5 мин.. Значи харчи и ток и газ. Програматора следи температурата в помещението и включва котела само ако тя падне под зададения минимум.
ние сме без програматор и плащаме 350лв/120кв/за отопление и топла вода.Струва ми се,че ако сложа програматор ще плащам повече.Разпределението на апартамента ни е-едно голямо помещение 60кв -2 стаи/всяка по около 20 кв/дрешник,коридори,бани и тн.Чуденката ми е,ако сложа програматора в голямото помещение ,то тогава котела трябва да се включи да го зотопли до 20 гр,което значи ,че  в другите стаи ще стане баня.И обратното-ако го сложа в малките стаи ,то тогава в голямото ще стане студено.
Чуденката ми е голяма.От газоснабдяване не ми дадоха еднозначен отговор/да съм си купела и пробвала

# 52
  • Мнения: 14 486
при нас програматора е в най-студената стая - едната северна спалня. тя иначе е изолирана отвсякъде, но северното си е северно. за сметка на това хола, който е южен и е най-голямото помещение в апартамента никога не става по-топло отколкото в стаята с програматора Rolling Eyes

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Избираш къде да сложиш програматора, нашият е в голямото помещение около 50кв, където постоянно стоим. В спалните и дрешника радиаторите имат термоглави. Там настройвам главите на 18гр. И когато програматора включи да отопля голямото помещение, ако има нужда се включват и другите радиатори до температура която си им задала от термоглавите или ако нямат такива толкова колкото си  отворила кранчетата . Но за това че ползваш програматор не е по-скъпо, а напротив. Пише го и упътването на котела за ефективност и икономия.

# 54
  • Мнения: 1 712
Определено с програматора е по-добре една седмица бях без него и имах чувството,че котлето включва през 2 минути.Моят е в хола който е около 45кв.м и няма врата държа вратите навсякъде отварени,в хола,кухнята и спалните термоглавите са на 5,а в коридора и банята м/у 2 и 3.Изкам да кажа,че съм съгласна за изолацията и дограмата.Сдограмата сме почти свършили,а изолацията ни предстои това лято.

# 55
  • Мнения: 2 270
благодаря ви момичета.  bouquetЗа другата зима ще сложа програматор/че тая вече е на превършване/

# 56
  • София
  • Мнения: 30
Бихте ли ме информирали от къде мога да си купя газови котлони за газифицирано жилище? Разбрах, че трябва да имат сертификат за природен газ, така ли е? Иначе без него от Газификация отказват да ти ги свържат? Проучих Технополис, Техномаркет и др., но не предлагат такъв сертификат, а и техните газови котлони не били пригодени за природен газ. Търсих и в сайта на Овъргаз, но не предлагат само газови котлони - двойка. Молбата ми е да ми дадете повече инфо. 

# 57
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Бихте ли ме информирали от къде мога да си купя газови котлони за газифицирано жилище? Разбрах, че трябва да имат сертификат за природен газ, така ли е? Иначе без него от Газификация отказват да ти ги свържат? Проучих Технополис, Техномаркет и др., но не предлагат такъв сертификат, а и техните газови котлони не били пригодени за природен газ. Търсих и в сайта на Овъргаз, но не предлагат само газови котлони - двойка. Молбата ми е да ми дадете повече инфо. 
   Ние си купихме котлон за вграждане на газ от технополис..Към него имаше дюзи за пропанбутан и за природен газ.От Овъргас дойдоха и ни го свързаха без никакъв проблем,само помолиха да ни видят гарансионната карта и от къде е купен.Целта е най вече да ти вземат някой лев отгоре,слагат едно жълто маркуче.

# 58
  • София
  • Мнения: 30
Бихте ли ме информирали от къде мога да си купя газови котлони за газифицирано жилище? Разбрах, че трябва да имат сертификат за природен газ, така ли е? Иначе без него от Газификация отказват да ти ги свържат? Проучих Технополис, Техномаркет и др., но не предлагат такъв сертификат, а и техните газови котлони не били пригодени за природен газ. Търсих и в сайта на Овъргаз, но не предлагат само газови котлони - двойка. Молбата ми е да ми дадете повече инфо. 
   Ние си купихме котлон за вграждане на газ от технополис..Към него имаше дюзи за пропанбутан и за природен газ.От Овъргас дойдоха и ни го свързаха без никакъв проблем,само помолиха да ни видят гарансионната карта и от къде е купен.Целта е най вече да ти вземат някой лев отгоре,слагат едно жълто маркуче.
А какъв модел и на коя фирма са?

# 59
  • Мнения: 606
  А у нас нищо не искаха. Питаха ме къде искам да е кранчето за газта, начертах кръстче, (не го уцелиха с 1 педя), и това беше. После си направихме кухнята. Рязах шкафове със зегето, за да компенсирам грешката на мърляча - газаджия и свързах печката Горение с жълтата 60-левова тръбичка. Оказа се че дюзите са за пропан-бутан и са с малки отвори. В сервиза казаха, че до няколко месеца ще доставят дюзи за метан. Сложих голямата дюза на малкия котлон, а малката разпробих с зъболекарско борче и я завих на големия котлон. И всичко е ОК.

Общи условия

Активация на акаунт