Имат ли повечко окосмяване новородените ви бебчета?

  • 9 315
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 315
Йоан беше като маймунче. Имаше черни косми по гърба, челото, ушите... Бе много смешен, но сега няма никакви косми и е русоляв Simple Smile. Падат си след време, не се безпокой!

# 16
  • Мнения: 1 753
АЗ родих почти месец по-рано и Анна имаше доста косми - по лицето, по гърба, по ръцете... Но вече гледам, че почти са се махнали. Те всъщност не се махат, ами бебето като расте те се превръщат в мъх. Споко, ще се оправят Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 3 662
Моите и двете бяха като маймунчета. Черни косъмчета по челцата, ушите и по цялото телце. Но постепенно опадаха. Сега големия си търси косъмчета по краката за да прилича на баща си Grinning

# 18
  • Мнения: 319
Хм, като се роди, Криси приличаше на Алф - така и стърчаха косъмчета на върха на ушетата. Имаше и по бузите доста, и по раменете, и по ръцете, при това черни, че е взела боята на мама. Но всички опадаха - по лицето по-рано, но по търба и ушите - към 4-5 месец. Това си е нормално и няма причина за тревоги.

# 19
  • Мнения: 3 211
Габи беше с много косми по бедрата, по гърба, по ръчичките, черна огромна коса. Роди се точно на термин-2кг, аз даже виках, че е расла само на коса, не на кг. До 10-15 дни изчезнаха напълно, кожата беше доста тъмна, обели се цялата, косата просветля и сега е светло кестенява.

# 20
  • Мнения: 8 769
Космите на новороденото са нещо обичайно. Ще се махнат,не се притеснявай. Едната ми племенница имаше косми по гърба чак до към първолаческа възраст, та братовчед ми се беше притеснил. Е, има и по-космести (особено ако са мургави) жени...какво да се прави. А твоето е момченце-ще дойде ден, когато цеееелите му крака (и други части на тялото) ще са окосмени Wink  Wink  Wink  Wink
Абе спокойно, искам да кажа, с една дума!

# 21
Моето момиченце се роди 20 дни по-рано и беше като маймунче:) Като я видях първото , което казах беше: Боже, колко много коса! Но не беше само голяма коса,ами имаше косми и по гръбчето, по раменцата, по ушите и по челото(от очите нагоре направо се слива с косата:)) Много бях притеснена, но постепенно косъмчетата опадаха. Сега е почти на 6 месеца и вече и е останала само огромната коса:) Така че не се бой постепенно ще се махне и няма да усетиш кога са се махнали съвсем и си е гладко розово бебче:)

# 22
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Габи имаше по ушите, ръцете, рамената, на челцето и в края на дупето. Повечето опадаха, като останаха само тези на челото и дупето. Надявам се и те да опадат скоро.

Общи условия

Активация на акаунт