Работодател аз съм най-велик, за смях май станах в този миг

  • 19 370
  • 230
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
по повод "вербална интелигентност", най-вероятно са направили буквален превод( сигурно им е звучало много внушително) от английски verbal/ linguistic/intelligence, която е една от деветте интелигентности, които са заложени у всеки човек според Multiple Intelligence Theory, но са развити в различна степен у всеки. newsm78
демек,да ти знае тракалото Joy

# 31
  • Мнения: 526
Простете за невежеството, ама сайта не се ли поддържа от програмист  newsm78? Защо трябва секретарката да го прави?
[/quote]

Не си невежа, а работодателя спестява от специалисти. Оправданието: докато няма работа секретарката, ще въвежда в сайта новите обяви, новостите и ще комуникира на трите езика.
С една дума-къде сте млади многознаещи хора, да ни работите за жълти стотинки.

# 32
  • Мнения: 376
по повод "вербална интелигентност", най-вероятно са направили буквален превод( сигурно им е звучало много внушително) от английски verbal/ linguistic/intelligence, която е една от деветте интелигентности, които са заложени у всеки човек според Multiple Intelligence Theory, но са развити в различна степен у всеки. newsm78
демек,да ти знае тракалото Joy

То и аз така си го преведох, но пък фирмата е немска, а нямам идея на немски вербал какво е. Но в крайна сметка обявата е на български, а в нашия език, за сега не съществува като понятие "вербална интелигентност".

# 33
  • София
  • Мнения: 1 890
 На немски verbal = словесен, с думи.  Peace
 Човекът иска да се изразявате интелигентно.  Flutter

# 34
  • Мнения: X
 на позната на интервю за работа й казват:"Даа, значи CV няма нужда да носите, автобиографията,мислим,че е достатъчна" Joy hahaha

# 35
  • tardis
  • Мнения: 329

Това е много сладко   Grinning

# 36
  • София
  • Мнения: 3 421

Така е - днес си изпокъсах нервите с такива "сладко" стоящи момичета в офис, които не знаеха за какво са там.

най-много го обичам това с "работа в екип" - да не се кара с колегите си
и "конкурентна среда" - да си издерат очите кой е направил повече продажби
"атрактивно заплащане" - ниска заплата

И на мен тези са ми фаворити - особено атрактивното заплащане - вярно в повечето случаи супер атрактивно, та чак липсва.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 890
на позната на интервю за работа й казват:"Даа, значи CV няма нужда да носите, автобиографията,мислим,че е достатъчна" Joy hahaha
   Joy Joy hahaha

# 38
  • Мнения: 526
Много се дразня като ме питаха на интервютата : "Каква заплата очаквате?"
Естествено си отговарям 5006-600 лв. И работодателя се ококорва, казвайки -малко е висока  Close Да не беше ме питал тогава.
Кандидаствах в една фирма за длъжността офис-мениджър,  за дитрибуция на мебели (български) за страната. Разговора между мен и работодателя се състоеше в следното:
-говорите ли английски?
-да
-пишете ли на английски?
-да
хубава ли сте?
-разбира се
-ами идвайте тогава

# 39
  • София
  • Мнения: 6 360
Аз пък винаги се смея на бизнес етикет  учила съм б. етика ама етикет то това няма ли кой да ги светне че е едно нещо дето виси от дрехите ooooh!

освен от дрехите, виси и от други места. по-добре не се смей, а отвори тълковния речник.
Joy зная какво пише в тълковният речник   bouquet
Но  няма етикет това е грешно понятие има етикеция което е различно от етика така също има и протокол.Много моля нещата да не се бъркат че ще си хвърля дипломата Crazy

айде, фърляй!

Речник на чуждите думи в българския език, изд. БАН 1982 г. стр. 312.
етикет - строго установен ред на поведение при двор на държавен глава, в дипломатически кръгове и др.под. (етикеция)

етикет и етикеция изразяват едно и също нещо, съществуват и двете в езика ни, дошли са от френския - etiquette.

п.п. освен тълковен речник, вземи си и една граматика - и от там има какво да почерпиш.

# 40
  • Мнения: 2 865
- Корпоративен етичен кодекс;  Shocked

 - Отлична вербална интелигентност, познания по бизнес етикет, фирмена култура, свободно владеене на английски и немски език; Учила съм вербална и .[/b][/color]



Първото го има в много ако не във всички фирми в америка (засяга теми като например сексуалния тормоз на работното място и т.н.).

Вербалната интелигентност също съм го чувала като понятие.

# 41
  • Мнения: 6 167


айде, фърляй!

Речник на чуждите думи в българския език, изд. БАН 1982 г. стр. 312.
етикет - строго установен ред на поведение при двор на държавен глава, в дипломатически кръгове и др.под. (етикеция)

етикет и етикеция изразяват едно и също нещо, съществуват и двете в езика ни, дошли са от френския - etiquette.

п.п. освен тълковен речник, вземи си и една граматика - и от там има какво да почерпиш.

 тя май казава, че етикет и етика са различни неща.  newsm78

# 42
  • София
  • Мнения: 6 360
тя май казава, че етикет и етика са различни неща.  newsm78

тя май казва, че няма термин "етикет" и реши, че някой бърка етика с етикет.
абе, объркана работа. много дипломи, малко четене - това е проблемът на образованието в наше време.

# 43
  • Мнения: 6 167
Труден казус.  Laughing препрочетох го. Май казва, че не се казва 'етикет', а 'етикеция' и че те нямат нищо общо с етиката и протокола. Според мен етикет и етикеция са синоними, но без диплома ми е трудно да го твърдя.

# 44
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
На едно интервю интервю ме попитаха " А можете ли да осъществявате качествено интерактивно взаимодействие между хората?" Mr. Green
Тук останах без думи  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт