Връщане в България

  • 28 562
  • 332
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 761
Ами кой и къде е това,където някой,някъде в дне6но време ти гарантира постоянна работа?

# 46
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Gali1975, това с гаранцията за намиране на постоянна работа остана в миналото на държавите от СИВ, май Laughing Уф, сори, не се сдържах да се избъзикам - ми то навсякъде е борба, нали? ина4е и аз смятам 4е в БГ все о6е много от възможностите за реализация се предопределят от връзкарство, а не ка4ества и опит  Sad Макар имам куп примери на познати с хубава работа, ама и те пропадат в дупките по пътя и газят из ку4е6ките л...а по т.нар детски пло6адки (и не само там)

# 47
  • Мнения: 2 761
Моите наблюдения со4ат,4е връзкарство има и тук.За Гермaния му казват вит.Б,от Beziehung(връзка).
Имам и познати,които са по този на4ин на работа.Но тук е доста по-трудно,за разлика от БГ-то.АЗ ли4но не намирам ло6о във връзките.
За ка4ество и опит и тук има хора,за които не ясно за какво си вземат парите.Не знам за6то много наблягат на комуникативността,която ли4но за мен е 4исто лаладжийство и никаква работа.Оби4ат и да се скатават-"разболяват" се все в петъци и понеделници...
Абе картинката е еднаква навсякъде.

# 48
  • далечно
  • Мнения: 1 029
оба4е не мисли6 ли 4е има разлика между (1) долнопробно връзкарство (4рез което некъдърници се наместват някъде си) и (2) networking (или поддръжка на мрежа от професионални контакти, 4рез които би имал предимство при търсене на рбота).

 Аз съм отвратена от първото (заради което може би се 4упих от БГ), но смятам второто за важно.

# 49
  • Мнения: 2 761
Мисля,4е първото го има и тука.Мое мнение.

# 50
  • Мнения: 1 783
оба4е не мисли6 ли 4е има разлика между (1) долнопробно връзкарство (4рез което некъдърници се наместват някъде си) и (2) networking (или поддръжка на мрежа от професионални контакти, 4рез които би имал предимство при търсене на рбота).

 Аз съм отвратена от първото (заради което може би се 4упих от БГ), но смятам второто за важно.

съгласна напълно Peace

Аз съм оптимист по отно6ение на развитието в БГ,особено след последните новини за скрепената бг-руска дружба.
това насериозно ли е или майтап...??!?


За теб лъжа,за мене истина. Peace

честно не мога да го разбера това...? не се заяждам, ама нищо, ама нищо хубаво не виждам в сближаването, и то да е сближаване, ами не, то си е чиста зависимост. и сегашните политици са вземи единия, блъсни другия и ги питай къде са им комсомолските книжки на бъдещи обещаващи членове на партията... да не говорим за руските подмятания, че България била троянския им кон в Европа. имам роднини там и преди няколко дена бях, повярвай ми, не е цвете изобщо... и цялата им мощ и самочувствие в момента се крепи на високите цени на нефта, на нищо друго, малкият бизнес там е ужасно подтиснат.

# 51
  • Мнения: 2 761
Съгласна съм за зависимостта,но Бг е  малка държава и поне за сега 6те е зависима.Въпроса е от кой.Ина4е Русия наистина изигра много,ама много хитър ход,който 6те даде и друго отражение в световен ма6таб...Поживьом-увидем. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 2 386
Много трудна тема е тази за мен.
Най-трудната в момента. Нищо не мога да реша.
Като пътувах за България зимата си мислех, че тя ще ми хареса повече, отколкото се случи в действителност, и че САЩ ще ми липсва по-малко.. Tired

# 53
  • Мнения: 1 147
Много трудна тема е тази за мен.
Най-трудната в момента. Нищо не мога да реша.
Като пътувах за България зимата си мислех, че тя ще ми хареса повече, отколкото се случи в действителност, и че САЩ ще ми липсва по-малко.. Tired

Само от личен опит мога да кажа, не взимай решения, в които не си сигурна. Не бързай, прецени ситацията, а ако не се чувстваш готова.. просто изчакай, може да ти отнеме месеци, година, две... но по-добре така, отколкото да сбъркаш.

# 54
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Зависи защо си напуснала и къде ще се върнеш.

# 55
  • Мнения: 64
Omega и Loreley, извинявам се, но там, където съм емигрирала, ИМА гаранция за намиране на постоянна работа; ИМА шансове за всички, които желаят да се развиват. Сори, но БГ е "извън света" в много отношения... Казвам това с болка, а не със сарказъм, защото познавам много кадърни млади хора, които продължават да оцеляват в БГ...

# 56
  • Мнения: 2 761
Няма за6то да се извинява6,но това озна4ава ли,4е като си намери6 една работа дето да те удовлетворява и там 6те се пенсионира6?АКо е така и аз идвам там. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 64
Ако има достатъчно шансове за професионално развитие - ДА! Всичко е въпрос на личен избор.

# 58
  • далечно
  • Мнения: 1 029
няма какво да се извиняваш - ми то много сме се чупили от БГ щото се развиваме професионално по-добре където сме  Peace И по семейни причини, де. 

НО аз съм се борила за да съм там, където сега се чувствам удовлетворена професионално. Гаранция никой не ми е давал. Каквото е зависело от мен като усилия съм го положила и с малко или много късмет съм успяла. Май ако съм получила нещо на тепсия, то е било супер миниманлно (или нищо, ама не харесвам крайните отричания) - за мен до това се свежда гаранцията. Може да е дребнаво, ама ме дразни думата гаранция  Sad  Предполагам Гали1975 имаш предвид възможности за развитие  Wink

# 59
  • Мнения: 804
Много интерсна темичка се е заформила. Понякога и аз съм си мислила за завръщане в родината, най-вече заради близки, приятели, морето, храната и т.н. Но честно казано не знам какво бих работила, преди да тръгна бях на държавна работа и въприки това не бях удволетворена. Тук виждам по-вече възможности. Освен това вече имаме голям кръг от приятели-българи, на нашата възраст, с деца и винаги има къде да отидем и какво да правим в почивните дни. Най- си мечтая ако имаше как лятото да съм в Бг и зимата да съм тук, но финансово не е възможно, а и с работата също... За това се задоволям с едномесечна ваканция на родна земя. Да си призная това лято бях в Бг за 2 месеца и малко множко ми дойдоха Embarassed, нямах търпение да си се върнем във Вегас. Сблъсках се бюрокрацията, с неучтиви служители и все неща за които и вие сте писали. Другото беше, че приятелите ми са се разпръснали и не успях да се видя с тях, а тези които са останали в родния град бяха все заети, за което не ги обвинявам де. Та така.
 Иначе имам един познат, който се завърна от Испания, остана в Бг и сега съжелява, спестяванията му хвръкнаха и сега дори не може да се върне обратно. Сигурно пак ще забегне в чужбинско.

Общи условия

Активация на акаунт