Може ли да ме боли глава от компютъра?

  • 4 140
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15 453
От една седмица съм сама в къщи ,без внука и си прекарвам доста време пред компютъра. От също толкова време ме боли непрекъснато главата и нищо не ми помага. Та се чудя дали от компютъра ме боли или може очите да не са ми в ред? Чула съм че и от очите може да боли глава.Засега не нося очила ,  но от както започнах да вися пред компютъра(6 години), доста ми се развали зрението.

# 1
  • Мнения: 7 201
Та се чудя дали от компютъра ме боли или може очите да не са ми в ред? Чула съм че и от очите може да боли глава.
Да,ако имаш проблем с очите може от това да те боли глава.
Ако монитора ти е от новите(с плосък екран)не би трябвало да те боли от него главата. Peace
ПП:Аз бях така преди 3 месеца,но така и не разбрах от какво беше. Rolling EyesНо си ми мина от само себе си...

# 2
  • Мнения: 1 163
И мен ме болеше главата, като седях дълго време пред компютъра. Сега си взех плазмен монитор и нещата се оправиха. Но може и да е от очите.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 453
Благодаря за отговорите. Монитора е с плосък екран, но не е плазмен. Значи ще трябва да си проверя зрението.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 746
Аз съм по цял ден пред компа, повече от 12 часа. Не ме боли глава.
Ако наистина имаш проблем с очите може да имаш главоболие. Ходи на очен.
Аз имам астигматизъм. Миналата година много се преуморявах в работата и очите ми бяха зле. Направих си антирефлексни стъкла и нещата се нормализираха. Е, ако можеш и да почиваш повече... Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 15 453
Е, ако можеш и да почиваш повече... Simple Smile
Каква почивка, аз като невидяла седя пред компа  Embarassed,използвам,че ги няма, защото иначе не мога да се доредя от дъщерята. Grinning. Ще ходя на очен, може там да е проблема. Thinking

# 6
  • Мнения: 6 315
Тайна, прави си почивки! По 10-15 минути на час поне очите трябва да почиват от компютъра. Мен ме боли главата ако не почивам.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 453
Сигурно е моя грешката,  ставам в 10 ч., правя си кафе и сядам на компа, пуша като комин, от време на време ходя да изгледам някоя серийка от филм и пак на компютъра и така до 3-4-5 ч. през ноща.И то се събират умора на очите, цигарите, мигрената... Май очите ми наистина имат нужда от почивка.

# 8
  • Мнения: 263
Сигурно е възможно, а аз за себе си мога да кажа, че ме боли най-много гърба. Sad

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ако мониторът не е настроен правилно може да предизвика главоболие.
аз намалявам контраста и светлината и слагам на максимална актуализация на картината.

стоя доста пред компа и рядко ме боли глава от него.

# 10
  • Мнения: 34
Понякога зависи и от светлината на която работиш. Иначе си направих преди време очила антирефлекси и ми се струва, че има доста полза от тях.Но и аз съм на периоди - или непрекъснато пред компютъра , или изобщо не стигам до него!

# 11
  • Мнения: 382
Тайна бих те посъветвала да отиде6 на о4ен лекар. Мен така цяла година ме боля глава и си мислех 4е е мигрена, но се оказа 4е ми се е вло6ило зрението. Може6 да носи6 и о4ила със специално покритие когато седи6 пред компа. И все пак трябва да прави6 по4ивки.

# 12
Тайна, ако не си открила какъв е проблема може да пробваш с капки за очи. Щом изкарваш толкова време пред компютъра, пушиш и сигурно климатик ти духа ще ти помогнат. Поне на мен ми се случи нещо подобно и една колежка ми сложи от нейните капки 1-2 пъти и направо се родих. После си купих и сега само да усетя някакво парене веднага слагам и съм чисто нова. Дори по едно време бях свикнала всяка сутрин да си капвам и цял ден бях ок. Казват се Содиал, италиански са.

Общи условия

Активация на акаунт