има ли разочаровани майки от хомеопатията

  • 3 745
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
Нека и аз взема отношение по  темата.След 4 пневмонии за 4 години ,астма и тежък синузит при сина ми бях напълно отчаяна че детето ми е просто задръстено от антибиотици и кортикостероиди.Хванах се за хомеопатията като удавник за сламка ,просто трябваше да опитам и това.Сега след 2 години използване на хомеопатия сме взели антибиотик само 2 пъти и то по моя вина ,тъй като хомеопатичката ми беше на 350км.и аз сама трябваше да преценя как да реагирам в случая.И тъй като съм достатъчно изпатила реших да си вържа гащите с антибиотика но и в двата случая той беше напълно излишен.Нямаше и 24 часа от започването на приема и сина ми се подобряваше благодарение на хомеопатията,която бях започнала своевременно.Смело мога да твърдя че съм  била страшно скептична в началото и постоянно очаквах да стигнем отново до инжекции,но слава богу това не се случи тези 2 години.Така че майки имайте търпение и дано случите на хомеопат. :)javascript:void(0);
Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 448
А може би просто не сте случили на добър хомеопат. При нас проблемите също са хронични,но ги лекуваме успешно.Даже мъжът ми,който беше много скептично настроен смята да започне да лекува с хомеопатия алергичния си ринит.

# 17
Тези неща наистина ги знам, но притесненията ми вече са големи и психически не издържам. Да сменя хомеопата, незнам, води се една от най-добрите в града и отношението й много ми допада. Но все пак може и да пробвам при друг.

Споделете смело опасенията и притесненията си с  Вашата хомеопатката. Ако тя също мисли, че "зациклила" в случая, сама ще ви препрати при колега. Ако ли не - не бързайте, понякога от притеснение грешим.
Четох за случай на астма, при която пациентката 2 години посещавала хомеопата си /без особен успех/. Той самият предлагал на родителите й да отидат при друг хомеопат, защото правил всичко възможно, но не се получавал желания резултат. Папката с информацията за нейното лечение била доста обемиста. Но те упорито отказвали и продължавали да ходят при него. При последното си посещение споменали, че детето е осиновено - информация, която никога преди това не споделили с него. Това довело до окончателното решаване на случая и излекуване на астмата само след 1 лекарство. Цитирам Ви този случай, защото вероятно някоя "дребна" /според пациента/, добавена информация може да разплете целия случай.
Желая Ви успех! Hug

# 18
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Незнам и аз имам голяма вина защото много се шашкам,нямам търпение да изчаквам.Като се разболее малката немога да остискам да речем 3 дена да е с температура и аз да не и я свалям,да чакам организмът да се пребори сам.

# 19
  • Мнения: 119
А  защо не започнеш и ти да посещаваш вашия хомеопат ? Може би имаш нужда от помощ , т.е. малко да промениш мисленето и нагласата си към някои неща , както казваш много се шашкаш. С голямата ми дъщеря едновременно започнахме да се лекуваме и без да подозирам , тези мои страхове и нерешителност ( както са при теб ) , неусетно изчезнаха. Сега съвсем отговорно мога да кажа , че смело взимам решения , изчаквам лекарството да помогне , защото съм убедена в способностите на хомеопатията , както и на лекаря ни.
Пожелавам ти много успех и здраве!

# 20
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Благодаря на всички писали.Може пак да пробвам но след време и може би с друг хомеопат.

# 21
  • Мнения: 8 769
сладката мими, в този форум по-скоро ще намериш насърчение и подкрепа, отколкото противници на хомеопатията. Тези, на които не е помогнала са малко, повечето от тях списват в другия форум. Flutter

Само ще ти кажа, че състоянията на децата ми в началото ги лекувахме около 6 месеца-едни непрестанни кашлици бяха, тук-там Т, абе гадост. Сега вече не е така, надявам се така да продължи. Praynig

Очевидно липсата на търпение у теб и достатъчно вяра в хомеопата ти пречат да постигнеш излекуване. Консултирай се по-чест с лекаря си и всяко твое притеснение моли да бъде обяснено от него.

# 22
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
затова съм тук за да получа насърчение защото наистина ми е необходимо.Благодаря на всички и аз като всяка майка искам детето ми да не пие антибиотици.Май ще се наложи още да по прочета за хомеопатията.

# 23
  • Мнения: 1 180
Какво се получи при нас - обърнах се към препоръчан хомеопат, за да лекува двете ми деца. Големият - с висока Т, кашлица - след дадените капки и почти 24-часова Т /близо 40 градуса/, като че ли се оправи. Малкия - с лека хрема и нищо друго - след вторите капки /различни от първите/ рязко се влоши -последва едноседмичен престой в болница, диагноза - астма.
Е, не мога да твърдя със сигурност има ли връзка лечението /или нелечението/, но аз категорично отписвам хомеопатията на този етап!
Успех на всички!

# 24
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Може би и аз се отказах поради тази причина от хомеопатията.За три месеца, каквото и конст.лекарство да пиеше,в крайна сметка се налагаше и антибиотик,защото нещата се влошаваха.Но пък от друга страна като чета на колко хора е помогнало това лечение,се питам защо на нас не помогна.Може да звучи грубо но си мисля че не сме попаднали на лекар.След време сигурно пак ще опитам.

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте неискам с тази тема да обидя някого.Но на моето дете не и помогна това лечение.За три месеца уж хомеопатия но все неуспешно и все прибягвахме до антибиотик.Ако има други мами като мен нека пишат своите случки и приживявания.

 Нищо чудно, ако са ви предписвали "антисимптоматично" каквато е Философията на "лечение" на официалната, господстващата алопатична медицина и особено ако са ви давани две или повече хомеопатични л-ва "по схема"...

# 26
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Gerita
Цитат
вече половин година неуспешно лекуваме жълто-зелено течение от влагалището на дъщеря ми, което е породено от бактерии Е.Коли. Сменихме наистина много лекарства и ако отшуми е за максимум 4-5 дена. Решила съм вече утре да започна предписания ни от GP- то антибиотик. Аз лично това решение го вземам много присърце, защото го имам като отказване от борбата, но знаейки колко са опасни тези бактерии за пикочните пътища и бъбреци, просто вече не издържам.

 Не се ли замисляте защо точно на дъщеря Ви - а другите и приятелки са здрави? Защото Е-коли е намерила благоприятна среда, а това не на последно място се дължи именно на Анти-биотиците, които убиват полезната, защитна микрофлора във влагалището, и така дават зелена светлина за развитие на бактерии. И вземайки поредния антибиотик, пак се завъртате в омагьосания кръг...

# 27
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
сладката мими
Цитат
Може да звучи грубо но си мисля че не сме попаднали на лекар.След време сигурно пак ще опитам.

 Няма лошо да се смени хомеопата, дори и да е истински, понеже всеки хомеопат осветява проблема от различен ъгъл, а и мн. добре показани л-ва понякога не сработват, понеже нещо дори и малко и "незначително" се е изплъзнало.

# 28
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Само да пиша че досега всичките ни лекарства изписани от хомеопатката са се пиели по схема и винаги поне по две шишенца на посещение.

# 29
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Само да пиша че досега всичките ни лекарства изписани от хомеопатката са се пиели по схема и винаги поне по две шишенца на посещение.

 Както се казва - без коментар...

Общи условия

Активация на акаунт