Пълен провал с яйцата. Вие успяхте ли?!

  • 6 815
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 254
V nikakav sluchai, otzetat e kiselina i shte gi razjade dokato se varjat (ne zabravjai, che visokata temperatura e katalizator na fizichnite i himichnite reaktzii - spomeni ot fizikata i himijata ot 6-ti klas:)).





Цитат на: Erica
Аз ще ги правя утре яйцата, но знам, че за да не се спукат се лисват поне 50 грама оцет....във водата, където се варят.

# 46
  • София
  • Мнения: 220
И на мен досега такова чудо не ми се беше случвало- от 15 яйца,само 4 здрави Cry  Cry  Cry
В събота пак ще правя ,ама какво ще ги правя толкоз начупени яйца,ум не ми го побира.
Благородно завиждам на сполучилите с яйцата!!!

# 47
  • Мнения: 4 629
На мен пък само 1 ми се счупи. Направо от хладилника ги сложих да се варят на силен огън. Незнам, може би съм случила на яйца  Wink а цветовете станаха страхотни

# 48
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Уф... нашите яйца до събота ще почакат, не мога отсега да кажа какво ни очаква - провал или успех.  Grinning  Обаче като чета мненията, стигам до извод, че проблема не е в яйцата или боята, а в липсата на късмет!  Grinning

# 49
  • Мнения: 5 228
Нашите станаха много красиви, но ме мързи сега да качвам снимка, може би по-късно. И аз ползвах боя и кристали на Пет, и боята беше много хубава, но аз сложих по две пакетчета от цвят. Кристалите първоначално не станаха, но след това ги топих директно в боите, а не ги накапвах, както пишеше в инструкцията, и станаха много добре.

# 50
  • Мнения: 1 512
Тането, а аз какво да кажа- от 30 яйца само 13 здрави! Twisted Evil
И в подсолена студена вода ги сложих, и не бяха стояли в хладилник...
Моята боя беше на ПЕТ ООД- 6 цвята на прах, всяка в отделно пакетче. Жълтото и оранжевото ги употребих само за шарените яйца, иначе като самостоятелни цветове не струват нищо...
Е, и събота е ден, и тогава пак ще шаря.

Биби, знаеш ли из нашата ма'ала къде има мраморни бои и от тези желатиновите? Или трябва да скачам до Метро?

# 51
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Здравейте сладурчета!
Да се похваля и тук  Embarassed  Grinning
Боядисах си моят дял от яйчицата. Използвах немската боя със седеф от Метро. Да ви кажа, станаха красиви, но другата година възнамерявам да си купя от обикновената боя. При нея имам повече възможност за творчество и фантазии, докато при тази стават шарени. Червеното не е особено червено, но общо взето са хубави.Днес като ги наредя и в красивите кошнички съвсем ще ме зарадват. Имам само 2 счупени, геройство а!!!  Grinning Разминах се само с един позеленял пръст, други поражения нямам. Е, това е похвалих се! Снимките ще кача или днес или в някой от следващите дни, че тия бои трябва много да съхнат и днес чак вечерта ще ги подреждам за снимка.  Grinning  Grinning
 Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 52
  • София
  • Мнения: 3 328
И при нас няма особени резултати при боядисването на яйца - взехме бели, но не на Хайпро /не намерих, а в МЕТРО не ходихме специално за яйца/, от Женския пазар - казаха, че са турски, но пресни /позната продавачка/. Наистина са пресни, но и с доста крехки черупки. Цяла нощ преди четвъртъка бяха извън хладилника, т.е . добре темперирани, обаче от 30 - 19 читави. Свекърва ми се занимава с тази народополезна дейност, та не знам какви ги е вършила, но е опитна домакиня, та го отдавам на твърдостта на черупките. Боите ни бяха блъграски, от фирмата, която прави и тези с кристалчетата. Слабички ми се виждат цветовете, ама какво да й кажа - викам: "Хубави са, майко" Mr. Green
Утре ще опитам да направя още една партида, така да се каже, но ще взема от белите на Хайпро, които четох, че били добри, и ще търся боя на таблетки или ще взема от немската, за която също сте писали по-горе. Ако има по-добър резултат от вчерашния, и аз ще покажа снимки Simple Smile Стискайте палци да направя хубави домашни козунаци Grinning

# 53
  • Мнения: 948
Досега винаги варя яйцата по един и същ начин и той няма нищо общо с "хитринките" описани по- горе.

Вадят се яйцата от хладилника (студени), нареждат се в тенджерата, напълват се с достатъчно студена вода от чешмата ( да има място м/у тях, а не да са нагъчкани) и се слагат на котлона. Котлона се включва и когато започнат да завират яйцата, но преди да са завряли, котлона се намалява за да врат на бавен огън (напр. на степен 3). Нищо не се слага вътре- нито оцет (което е абсурд за получаване на здрава черупка), нито сол, нито нищо.
Пробвах с кристали (миналата и тази година) и извода ми е, че от тях яйцата се пукат повече.

Това е...дано съм полезна за утре! Пробвайте така и ще видите, че няма да има много жертви.

# 54
  • Мнения: 6 243
Аз съм рекордьор - от всичките яйца - 37, всичките са живи здрави. Използвах белите яйца на Хайпро от Метро и боички от ония в желатиновите капсули. Цветовете станаха хубави.

# 55
  • Мнения: 4 302
Имам сравнително добри резултати при варенето-от 36 яйца 7 се спукаха, а едно направо се разполови. Но яйцата ми са от свеки и са домашни, светли, но с много тъничка черупка и очаквах още по-голям брак. Миналата година ми бяха горе-долу 14/18 в полза на спуканите.
Накупих най-различни бои. Взех от тези с иконите, които са опаковани всики цвят по отделно и освен това някакъв друг комплект, а видях една боя на ПЕТ, на която пише ЧЕРВЕНА БОЯ ЗА БЕЛИ И СВЕТЛИ ЯЙЦА. На опаковката има едни бели яйца и едно червено петно. От нея пробвах стана супер няситено червено, нещо като  #Splat . До другите бои не опрях, защото свеки беше боядисала нейните яйца и бяха станали хубави цветове и топнах и моите в нейните бои. Тя купувала от тези дето са в пипетки.

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
И аз се справих успешно - от 20 - 1 брак.

Искам да похваля едни асеновградски бои - на "Гълъб - Петър Писанов" - такова червено скоро не бях случвала, а и другите три цвята станаха страхотни.

Направих и няколко с кристали, че после не ми харесва вкуса особено.

Но дъщеря ми се радва най-много на тези с фолиото на картинки, което се вакумира около яйцата - става за 5сек. и дори самата тя ги направи. Между другото, с това фолио могат да се опаковат и лееееко пукнати яйчица - направо ги запечатва.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Цитат на: Mira
.........Но дъщеря ми се радва най-много на тези с фолиото на картинки, което се вакумира около яйцата - става за 5сек. и дори самата тя ги направи. Между другото, с това фолио могат да се опаковат и лееееко пукнати яйчица - направо ги запечатва.
Я раздуй за това фолио, кое как, че вчера и аз боядисвах с детето яйца, ама с фолиото не се получи. Иначе боите ми бяха от тези с плешивия, станаха много добре наситени, само оранжево не докарах, ама нейсе. Снимки не мога да покажа Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 329
Мойте не са много красиви, но по-добре от нищо http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=3813&AlbumId=9031

# 59
  • Мнения: 1 698
Моите яйца също бяха домашни и нямах нито едно спукано. Но ги сварих на много бавен огън. Нямам бели за съжаление, но пък не станаха лоши. Използвах българска боя, но сложих по две пакетчета от цвят. Аз правя по малко яйчица, та направих всичките по един начин - с кристали и памуче.
Ето и линк:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2372&AlbumId=10171 … mp;PhotoId=361136

Снимките не са хубави, че ги правя с телефона си, та какво се вижда незнам.

Общи условия

Активация на акаунт