Моля за помощ-хидросалпингс може ли да се види на ехограф?

  • 6 654
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте момичета.

Отдавна чета форума , но много рядко пиша в него.
Сега не издържам от притеснение и ви моля да ми помогнете.
ОТ 6-7 месеца правим опити за забременяване.Направихме почти всички изследвания и всичко е в норма/хламидии,спермограма,микробиология , 9 хормона,фоликулометрия ит.н/,но не става.
От едно известно време докторът ми постави вероятна диагноза ХИДРОСАЛПИНГС,като ме гледа с вагинален ехограф,и с нормален 4д.Каза ми , че само ако са възпалени или запушени тръбите , само тогава се виждат на ехографа,ако няма проблем те били много тънки и плували , и не се виждали,т.е.при мен се вижда ....
Въпросът ми е наистина ли може да се видят запушени тръби на ехограф?
Във вторник съм на цветна снимка и до тогава не знам как ще ми мине времето,не мога да спя..
Благодаря Ви предварително  bouquet

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Запушени тръби не се виждат на ехограф. Това се доказва само със специално изследване - цветна снимка, хидротубация или лапароскопия.

Хидросалпингс може да се види с ехограф само ако е голям, т.е. ако има много течност събрана в тръбата, която я раздува. Но се доказва с цветна снимка или лапароскопия. Надявам се да не се докаже вероятната диагноза.

Къде сте правили спермограмата?

# 2
  • Мнения: 63
Аз живея в Пловдив , ходя при д-р Тони , клиника Салманида там правих всички изследвания.
Във вторник ще правя цветната снимка в Тримонциум клиника,доколкото разбрах пак същия лекар ще я прави в екип с анестезиолог и рентгенолог.
Благодаря ти Жабче.

А може ли това което вижда на ехографа да не е тръба , а нещо друго/напр.някои орган,черво и т.н.

Последна редакция: сб, 19 яну 2008, 11:11 от gery_ch

# 3
  • Мнения: 26
gery_ch,Съжалявам ,че немога да ти отговоря на въпроса ,но искренно се надявам  всичко да ти е наред.Стискам палци.  bouquet

# 4
  • Мнения: 902
Направи цветната снимка. Възможно е да се види ХИДРО на ехограф, но зависи от размера и задапаратното устройство.
Препоръчвам ти и втора консултация с гинеколог. Момичетата от Пловдив са безкрайно доволни от д-р Даскалов.

# 5
  • Мнения: 7 718
На ехограф не може да се види дали тръбите са запушени.
Хидросалпингс може да се види на ехограф, но може и не.
Добра идея е цветната снимка . Късмет и пиши.

# 6
  • Мнения: 274
Направи цветна снимка, хидротубация или лапароскопия, не разчитай само на единия ехограф, почти не може да се разбере нищо за състоянието на тръбите само от ехограф!
успех!

# 7
  • Мнения: 63
Искрено Ви благодаря момичета за моралната подкрепа. :bouquet
След тази вероятна диагноза ми идва да потъна в дън земя от мъка, а ако се окаже и действителна направо незнам как ще го преживея.
Много е жестоко за мен , тъй като имам много тежка сколиоза /вродена/ и до сега ме предупреждаваха , че  много трудно ще износя дете , а сега излиза , и че изобщомай няма да мога да забременея и по нормален начин...
Цял живот по доктори , и сега пак продължава ...

# 8
  • Мнения: 3 011
В следствие на какво се полу4ава хидросалпингс?

# 9
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Възпаление, инфекция някаква, хламидия.

# 10
  • Мнения: 939
А може ли това което вижда на ехографа да не е тръба , а нещо друго/напр.някои орган,черво и т.н.
рентгеновите лъчи са няколко вида. И според целта на снимката, са различни. Спомням си, че в училище сме учили за твърди и меки рентгени - едните "виждат" меките тъкани, другите - костите. Нещо такова беше. При цветната снимка се вкарва контрастно вещество, което минава в матката и тръбите. Няма как рентгенолог да се обърка и да види черво или нещо друго и да го сметне за тръба. Още повече, че диаметърът на червото е доста по-различен от този на тръбата. Ако те притеснява, че няма да ти намерят тръбите на снимката или ще се объркат - не се притеснявай. А ако искаш да си видиш червата - тогава се пие една барева каша, която преминава през стомаха и червата и се прави снимка. Така, на "празни" черва - нищо не се вижда - само леки сенки.

П.П. и понеже не чета като хората да кажа, че и на ехограф настройките са различни на честотата или там не знам какво си. За различните органи, са различни, така че на узд за матка и тръби, едва ли ще може да се види черво и да се обърка.

Последна редакция: сб, 19 яну 2008, 21:16 от Мишинка

# 11
  • Мнения: 4 700
Успех на цветната снимка и пиШи как е минала.

ЗапуШени тръби не се виждат на ехограф. Струва ми се несериоzно лекар да твърди, че има zапуШени тръби след ехографски преглед.

# 12
  • Мнения: 646
От личен опит - на цветна снимка направена при д-р Стаменов - ходросалпинкс. При преглед на ехо при други двама - няма хидросалпинкс. При лапароскопия - няма хидросалпинкс. Аз лично незнам какво да си мисля за цветната снимка и човека който я прави...

# 13
  • Мнения: 939
Аз лично незнам какво да си мисля за цветната снимка и човека който я прави...
ми... че няма безгрешни хора... не го защитавам, само правя извода.

# 14
  • Мнения: 646
Ох, нямах това предвид - дали е този или друг доктор е все тая- мислълта ми беше , че явно и при цветната снимка няма сигурност в поставената диагноза. За мен рлично имаше огромно значение има или няма хидросалпинкс , защото имам само 1 тръба.

Общи условия

Активация на акаунт