Недоносени деца - 6

  • 19 548
  • 312
  •   1
Отговори
# 45
  • София,
  • Мнения: 4 267
Добро утро и от мен, бързам и аз да се включа.
МАМА жаба браво на теб, много добре си го обяснила. Аз те разбрах, надявам се, че и elbosi ще те разбере. Аз искам само да допълня, че когато пилора на стомаха не се затвори до една годинка, не е лошо да се направи преглед при специалист гастроентеролог, понякога се налага и оперативна намеса. Моят съвет е да се обърнете към добър специалист за консултация.

# 46
  • Мнения: 139
Сьс сигурност ми беше полезна mamajaba.Насочи ме и ще потьрся информация.Благодаря ти.Ядосвам се ,че чак сега разбирам  много неща.Тогава нямахме интернет,но пьк нали има специалисти?
То специалисти има ама то все с ченгел им вадиш думите от устата.
И както казва dundurela е най - добре да се направи консултация при гастроентеролог. Чуивала съм, че има и лекарствени средства, които облекчават състоянието, а в една по - напреднала възраст може и оперативна намеса.

# 47
  • София,
  • Мнения: 4 267
Мама жаба страхотна си, защо не си от София! Thinking
Да си чукнем някъде една среща и да запознаем бебоците. Как сте днес,  Преслава слушка ли? Вероника е малко кисела, сутринта стана по рано и явно не се наспа.   bouquet
Днес май ще си говорим само двете другите все още спят. Hug

# 48
  • Мнения: 139
Dundurel4e поне във форума може да си лафим. Радвам се много, че има форуми като този, където да се срещат майчета с по - специални дечица. Наистина мамите на доносени бебчета трудно разбират как може да се тревожим дали бебчо си е изял яденето...или дали вече се завърта (оставам с най - добри чуства към тях и не им пожелавам да са на наше място никога. Дано в България се раждат повече доносени и здрави бебоци). Да ви кажа, че откакто открих форумчето се чуствам по - спокоина и по - уверена в детето си.
Преслава слушка, за мое щастие, защото ми се нала да чета за държавните изпити. Днес и дадох 3 - 4 лъжички месно пюренце. Малко му се помуси, после прави чупки и чалъми, но глада в нея надделя. Grinning и ги изяде лъжичките.
Много е важно наистина да има такива форуми, защото човек трудно се справя с трудностите сам. Всички майчета ви чуствам като приятелки, защото мога да споделям с вас и да получавам ценни съвети. Целувам ви и ви прегръщам  bouquet  bouquet  bouquet
Пак написах цял роман Embarassed Embarassed Embarassed

# 49
  • София
  • Мнения: 1 711
Здравейте мами!
От доста време следя темичките и реших и аз да се включа Simple Smile Ние също сме недоносени и в началото беше много трудно, непрекъснато се притеснявах дали изяждат достатъчно и понеже добре си похапваха, вече почти не им личи, че са недоносени (особено на Дани, защото е по-едър). Ние също вече ядем пюрета, но все още сме на заленчукови. Днес за пъри път дадох картоф и карфиол, много им хареса.
Dundurela вие как сте с пюретата, изяжда ли си вече цялото бурканче?  Hug

# 50
  • София,
  • Мнения: 4 267
Мама жаба успешно четене и да си вземеш изпитите с 6. Hug
hellche и ние вече се справяме доста добре с пюренцата вече ядем почти цяло бурканче. Всъщност днес и дадох едно пюренце на БЕЙБИВИТА - картоф и моркоф, взела съм на няколко фирми да видя кои ще и харесат повече. Разделих го на две и като го разредих с повечко мляко, защото то е по гъсто от тези на Хип стана почти пълно бурканче и Вероничка си го хапна с удоволствие, Знаеш ли и аз вече не мога да и смогвам с лъжичката, тя лапа, лапа. Взех и една по голяма лъжичка, че старата е много мъничка. Тя изяде почти цялото количество, после изпи около 60мл. мляко и след това за десерт си изяде и остатъка от пюренцето. И сега май трябва да я сменя, че нещо прави в памперса. И аз съм взела едно пюренце с карфиол, но мисля малко по нататък да и го дам, засега наблягам на картоф и морков или картоф и тиква. Ти какви други пюрета им даваш? С ориз даваш ли им? Има едни с ориз и мляко или с картоф и мляко от тях може ли да даваме?

# 51
  • Мнения: 50
Да ви кажа , аз давам пюрета с ориз и човека си ги яде. Само, че им слагам малко АМ. Иначе го захранвам с Ганчев. Просто нямам възможност за Хип. Мама жаба, и ние сме почти колкото вас ама още ме е страх да давам местни пюрета. Аз започнах със зеленчуковите от новата година. Вие как смятате да започна ли местните?

# 52
  • Мнения: 139
Да ви кажа , аз давам пюрета с ориз и човека си ги яде. Само, че им слагам малко АМ. Иначе го захранвам с Ганчев. Просто нямам възможност за Хип. Мама жаба, и ние сме почти колкото вас ама още ме е страх да давам местни пюрета. Аз започнах със зеленчуковите от новата година. Вие как смятате да започна ли местните?
Ами за всяка нова храна е добре да се посъветваш с педиатъра на детето. Ако той ти даде зелена светлина....давай напред!
И аз напоследък и давам на Преска пюренца на Ганчев. Тя обича тиква с мляко и ориз и асорти зеленчуци с масло.
Dundurel4e мерси мила за пожеланието...от твоята уста в Божиите уши.

# 53
  • София,
  • Мнения: 4 267
Мама жаба и аз съм взела сега едно пюренце на Гачев и ще го пробвам дали ще и хареса. Ако и харесат и аз ще и взимам такива, те излизат по насметка, иначе Хипа са много скъпи.  А тези, които съдържат мляко може ли да им ги даваме, мен малко ме е страх? Предполагам, че е сухо мляко?А плодови пюрета даваш ли и?
Мама жаба аз също съм студентка, но тази година прекъснах по майчинство и да ти кажа се чувствам много добре, сега си почивам покрай малката в къщи. Иначе две години бях откачила, дете, работа, училище, незнаех какво е ден, какво е нощ, после забременях и бягах от болницата за да ходя на изпити с абокатите по ръцете. А на единия изпит отидох и с голямото си дете, защото беше неделя и нямаше кой да го гледа, тогава изпитващата щеше да припадне като ме видя бременна /тогава бях в 7 месец / и с детенце- попита ме как се справям? Ти какво учиш или по точно завършваш. Аз трябва да съм 3 курс в УНСС - София - спец. икономика на индустрията - всъщност това ми е второ висше.
Не ми се учи изобщо, ама вече го записах и трябва да го завърша, а и така сме на общежитие и е по евтино, иначе квартирите в София са страшно скъпи.

Гледах снимките в албумчето, ама МИмчо аз съм си направила отделно албумче, като МИРАМА, ако трябва  да прехвърля снимките в общия албум?

# 54
  • Мнения: 139
Мама жаба и аз съм взела сега едно пюренце на Гачев и ще го пробвам дали ще и хареса. Ако и харесат и аз ще и взимам такива, те излизат по насметка, иначе Хипа са много скъпи.  А тези, които съдържат мляко може ли да им ги даваме, мен малко ме е страх? Предполагам, че е сухо мляко?А плодови пюрета даваш ли и?
Мама жаба аз също съм студентка, но тази година прекъснах по майчинство и да ти кажа се чувствам много добре, сега си почивам покрай малката в къщи. Иначе две години бях откачила, дете, работа, училище, незнаех какво е ден, какво е нощ, после забременях и бягах от болницата за да ходя на изпити с абокатите по ръцете. А на единия изпит отидох и с голямото си дете, защото беше неделя и нямаше кой да го гледа, тогава изпитващата щеше да припадне като ме видя бременна /тогава бях в 7 месец / и с детенце- попита ме как се справям? Ти какво учиш или по точно завършваш. Аз трябва да съм 3 курс в УНСС - София - спец. икономика на индустрията - всъщност това ми е второ висше.
Не ми се учи изобщо, ама вече го записах и трябва да го завърша, а и така сме на общежитие и е по евтино, иначе квартирите в София са страшно скъпи.

Гледах снимките в албумчето, ама МИмчо аз съм си направила отделно албумче, като МИРАМА, ако трябва  да прехвърля снимките в общия албум?
Определено на Ганчев пюренцата излизат по на сметка. Плодови все още давам на хип, защото са без захар.....някакво мое предубеждение, че плодовото пюре трябва да е без захар. На Ганчев ми идват по - добре финансово (тия пусти пари все не стигат) Ами давах на Преслава и тези с млякото на Ганчев......не съм имала проблем...ако решиш да дваш от тях дано и ти да нямаш.
Иначе завърших тази година семестриално ветеринарна медицина тук в Стара Загора. Моите колеги от курса се дипломираха, а аз ще се дипломирам живот и здраве в края на тази година. Идва ми малко нагорно понеже и двете баби не живеят при нас и сме сами с бебока, но криво ляво се оправям. Затова има дни в които трудно влизам във форума да чета, но като влезна пък си наваксвам.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 711
Аз не смея да давам от тези с мляко още, но пък това което дадох днес с карфиола има и ориз. Също съм им взела тиква и тиквички с картоф. Аз като им давам ново пюре първо давам половината и на другия ден цялото, страх ме е наведнъж да им дам нещо ново. Като ходих онзи ден да купувам пюрета нямах време да ги разгледам всичките, че трябваше да се прибираме да ги храня, и взех набързо 2-3 вида на хип. Следващия път ще взема и друфи марки да видим какво ще кажат Simple Smile

# 56
  • София,
  • Мнения: 4 267
hellche и аз не смея да давам от тези пюрета с мляко, а имаше едно на Ганчев от картофи и моркови с овесени ядки или беше ориз картоф и овесени ядки не си спомням точно ама се чмудя, можем ли да им даваме овесени ядки. Тъй като картофите, морковите и оризът запичат, а овесените ядки действат разхлабващо по този начин ще се стимулира перисталтиката на червата и няма да се запичат, но можем ли да даваме? И ние ядохме тиква и морков и също и хареса. Но засегаоще не бързам да давам цяло бурканче, все пак ние ги ядем само от няколко дни. Смятам като направим шесте месеца тогава да и заместя цяло ядене с пюре, засега си и давам и мляко.
А пюретата на Ганчев са по големи като грамаж от тези на Хип, като качество ми казаха , че са ги поразвалили, ама незнам ще ги пробваме и ще видим. Някога синът ми много ги обичаше и си ги хапваше , но тогава нямаше чак толкова богат асортимент. Сега гледам, че доста са ги разнообразили.

# 57
  • Мнения: 486
Здравейтв, ние започваме гимнастика в клиниката на Чавдаров.ЩЕ си плащаме, защото докато ни вкючат в графика ще мине месец поне.Дано има ефект.Тъкмо се бях успокойла че сме добре и днес....уф съвсем се обърках.Вече не знам правилно ли постъпваме.

# 58
  • София
  • Мнения: 3 414
Zoia_Alex какво е станало?Аз водя моите на частно ако искаш на лични ще ти пратя телефон,рехабилитаторката е от педиатрията,много е приятна има 30г стаж.

# 59
  • Мнения: 1 685
 Hug  newsm44 имали сме нова темичка а?браво! ние с жорко бяхме в болница и днес вече сме у дома,малкият бе с бронхит и слава богу сега всичко си е наред.zoia-alex и ние водим жорко на рехабилитация правим и гимнастики -та да знаеш това му влияе много добре,и при вас ще има ефект  Winkцелувки на всички мами и бебоци  love001

Общи условия

Активация на акаунт