Недоносени деца - 6

  • 19 629
  • 312
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 50
Къде може да я видя тази гимнастика? Или само рехабилитатор може да ми каже.

# 76
  • Мнения: 3 914
Рехабилитация се прави на недоносените ,защото са най-рискови за развитие на ДЦП.
Вижте това
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/474/51/

,а ако ви направи впечатление че изостава детето,отивате на невролог,той ще ви изпрати при физиотерапевт,кинезитерапевт и т.н.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 965
Zoia_Alex, честита ви 10-та месечинка!   Hug
Честит 1ви рожден ден на Дани на мама yo!  newsm38
Честит 2-ри рожден ден на Моника на мама margim3!
 bdbaloni
Да са много послушни и здрави!!!

# 78
  • Мнения: 50
По колко пъти на ден тази гимнастика?

# 79
  • Мнения: 3 914
По колко пъти на ден тази гимнастика?
При всички деца-вечер преди къпане,а при недоносени/според мен де/ сутрин и вечер Peace,естествено ако има проблем е хубаво да се отиде при специалист Hug

# 80
  • Мнения: 486
 мерси  Hug , а аз каква съм шматка забравих да почерпя.





# 81
  • Мнения: 22 430
Аз засега правя масаж само вечер, но при консултацията с невролог каза, че няма никакъв проблем. После ходихме и при неонатолог.
Сега гледам, че трябва да включа и помощ при обръщане от гръб по корем.
Калина засега може само от корем по гръб да се обръща сама.

# 82
  • Мнения: 167
Здравейте милички.

Дари днес вече е без апарат и диша сама.Казаха ми че ще я сладят и ако не успява да се справи пак ще и пуснат малко кислород.Стискайте палци да се справи и утре да ми кажат ,че все още диша без апарат.Жълтеницата и е почти преминала.Тежи 990 гр,а вчера беше 1010.Казаха да не очакваме да надава в следващата една седмица.Аз се надявам поне да престане да губи тегло.

Това е от днес за Дари.

Аз от снощи имам коластра и ще опитам да си потдържам кърмата.Дано успея.

Прегръщам ви и приятна вечер.

# 83
  • Мнения: 50
Точно щях да питам за нашето бонбонче Дари и видях,че си писала. Изцеждай се и кърма ще тръгне. Просто повече търпение. Да цункаш бебка от нас .

# 84
  • Мнения: 22 430
Чудесно новини за Дари. Нормално е да спада, при нас ни трябваха около 10дена докато започне стабилно да качва по 10-20грама на ден. ))

За кърмата, вземи си помпа и започни да изцеждаш. ако ти дадат да носиш прясна кърма ще е чудесно, ако не - замразявай.

# 85
  • Мнения: 109
Здравейте момичета!   bouquet

Имам регистрация от около година, но по ред причини и обстоятелства само чета понякога. От снощи ви се радвам и се усмихвам самичка.  Grinning Ще ми бъде приятно да си побъбрим. Бих могла да споделя и ценен опит, особено с рехабилитацията на дъщеря ми. Излишно е да споменавам, че Мария е недоносена. Но за това вече се разписах в другите теми.
За всички вас - малки и големи, са моите пожелания за щастие!  Hug

# 86
  • Мнения: 139
Здравей  и добре дошла на гъзелчето. Hug  bouquet
На малката мома Дари....браво пиленце давай в същия дух Hug Hug Hug
Мамчета ако Преслава още не се обръща сама трябва ли да се притеснявам според вас и да търся медицинска помощ? newsm78

# 87
  • Мнения: 50
Ох с това обръщане съм се видяла в чудо. Пощурила съм всички. Доктора каза да не се притеснявам, ама аз не мога.Жабче, вие изобщо ли не се обръщате? А Преслава прави ли опити поне? Моят бебо прави опити, ама ми се струва, че не се сеща, а не че не може.

# 88
  • Мнения: 167
Благодаря ви за куража и съветите.

Започнах да се цедя и мисля,че като почнат да я хранят със шише ще мога да и нося храна.

# 89
  • Мнения: 109
Момичета, не се притеснявайте прекалено много. Все пак дечицата ви са недоносени, т.е. с не напълно развита нервна система. Затова е съвсем нормално да има изоставане малко или много от реалната им възраст. За дъщеря ми още в болницата казаха, че е с хипер тонус и има нужда от рехабилитация. Затова и започнахме от много рано. Голям тормоз беше - и за нея, и за мен, но мисля че си струваше. Освен че не вреди, смятам че помага и то доста. Гимнастики, масажи... по няколко пъти на ден. Но пак казвам - при нея имаше причина да съм толкова настоятелна. Все пак бих направила консултация с детски невролог - по-добре излишно, отколкото късно.
Стискам палци притесненията ви да се окажат безпочвени.   Hug

Общи условия

Активация на акаунт