дали съпрузите да присъстват.........

  • 7 883
  • 221
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 22 530
Раждах с таткото,не съжалявам,нито той.Пак ще повторим.

# 211
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
аз настоях направо си го изнудих да бъде с мен по ред съвсем неемоционални причини, въпрос на сигурност:
1. когато има един реален външен свидетел различен от докторите, самите те много повече внимават какво правят и с теб и повече с бебето - иначе се подразбира че е думата на 1 родилка срещу тази на целия екип. И  ти, и по-лошото и те, съзнават че каквото и да правят - в този момент ти си им в ръцете и после нищо не може да се докаже;
2.не могат да ти бият упойка и после да ти кажат, че детето ти се е родило мъртво, нещо му има и най-добре да го оставиш и да не го виждаш, да го разменят и т.н. за да го продадат на някоя бездетна двойка, за каквито случаи май не само аз съм чела и чувала... колкото и да са абсурдни - в България всичко е възможно;
3. ако някой си позволи да е груб с теб - има някой здрав и прав, който не им е в ръцете  и не е в това положение и може да те защити, да им се развика ако трабва и изобщо може реално да направи нещо, за да ги накара да си променят отношението;

4. раждането, още повече раждането на своето дете е единственото истинско чудо под слънцето и един ден това ще  един най- скъп спомен, който  дори сега да не може да оцени като остарее ще оцени и ще ти е благодарен.

 

Ето това е и моят отговор!

# 212
  • Мнения: 961
Аз предпочитам мъжът ми да не е с мен по време на раждането. Знам, че ще се притеснява за това какво се случва с мен, а ако много ме боли и викам, сигурно ще се побърка от мисълта, че не може с нищо да ми помогне. Не искам да се травмира излишно. И без това чакането ще го е изнервило достатъчно.

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 14:14 от elada

# 213
моя присъства на раждането .каза че го е шубе само защото не искал и го е страх да ме гледа в болка...но по време на раждането се държа много добре.а това за държането на ръката за кораж при мен бе абсурд.пробва се няколко пъти и също да ме напътства как и какво да правя-само дето не го убих с поглед и му казах "моля те МЛЪКНИ!"само за това ми стигна времето между контракциите  Laughing обаче като се роди малкия мен ме забрави.пратиха ме да си взема душ и той да доиде с мен а той нещеше защото неискал да остави детето само(без нито един от нас) да не го сменят!!!!в крайна сметка дойде с мен но ми даваше зор през цялото време  Close
не съжелявам че дойде!мисля че му е в полза а още по-голяма на мен Simple Smileпък е и доста интимен момент който не може да се подправи или преживее пак

# 214
  • Мнения: 169
Хем ми се иска да е до мен за да разбере какво преживяваме докато раждаме, но знам, че няма да му понесе той само като гледа по телевизията и казва , че му е гадно и сменя канала, какво остава и да  е там Simple Smile

# 215
  • Мнения: 2 479
Мъжете са слабия пол...не мисля, че по-голямата част от татковците са полезни в такъв момент - повечето биха се панирали при евентуални усложнения и едва ли биха били от особена полза. Аз бях сама и двата пъти и не съжалявам.

# 216
  • Мнения: 407
Искам да попитам майките какво смятат дали мъжете им да присъстват на раждането?Аз бях самичка докато раждах,но сега смятам 4е живи и здрави ако решим да имаме още деца съпругът ми да бъде с мен!Смятам че ще съм по спокойна ако някой в този момент ми държи ръката!


Щом можеш да разчиташ на това мъжа ти да те успокоява,не виждам нищо лошо.още по-добре
!Аз лично не го искам.Когато раждах и бях с много силни контракции ,просто минути преди да вляза в родилна зала го пуснаха при мен в пред родилна зала,като ме видя и взе да нарежда на докторите да увеличат системата,да ме режат и т.н....изнерви ме и направих една физиономия #Cussing out злобна и погледнах доктора,той ме видя и го изгони.И слава Богу!Той имаше голямо желание да присъства,но аз като го знам какъв е и освен да ме изнервя допълнително няма да направи нищо друго.Завиждам на тези които мъжете им могат да ги успокояват в такъв момент,моят е голям нервак и не може да гледа как някои го боли нещо,още по-малко човек които обича!Екипа се бъзикаше с него че ако можел да роди вместо мене щяли сега да търпят него и разни...

# 217
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Наш тати иска да присъства! И живот и здраве, ако всичко е наред - ще присъства!
Не съм чула случай в който таткото е присъствал и да е съжалявал после!  Hug

# 218
  • Мнения: 1 544
Според мен зависи  какво ще е раждането, аз също исках мъжа ми да присъства ,но акушерката при която ходех ми обясни ,че при всички положения ще ми сложи епидурална и определено няма да имам нужда от подкрепа . Оказа се ужасно права ,раждането ми започна през нощта не ме е боляло изобщо ,разкритие получавах многог бавно и почти през цялото време съм спала което ми помогна да си отпочина и да се справя бързо и лесно с напъните ,а и на другия ден бях доста свежа. Мисля ,че ако мъжа ми беше дошъл или щеше да пукне от скука или аз да си приказвам с него и след това да съм на парцал. Да не говориме ,че неисках да казвам на никой ,че съм в болницата и раждам и съответно решихме ,че е по добре той да се погрижи за каката.
Но определено не съм против присъствието на бащите, особено при първо раждане.

# 219
  • Мнения: 4 753
Мъжът ми искаше да присъства, но в нашата болница не позволяват.... а и се наложи да раждам със секцио... бях с пълна упойка....

# 220
  • Мнения: 1 103
Аз не бих позволила да присъства не мисля че там му е мястото .Имам две деца и не съм искала да бъде там .

# 221
  • София
  • Мнения: 17 591
Струва ми се излишно присъствието на когото и да било, освен лекарския екип и пациента, на секцио. На вагинално раждане... Защо пък не.

Общи условия

Активация на акаунт