Нужно ли е, от кога и само в попара ли давате сирене?

  • 1 190
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 089
Момичета, аз захранвам сина си приблизително по немските схеми, но там няма попара. Педиатърката обаче каза, че трябва да давам сирене .
Чудех се, първо, това абсолютно необходимо ли е, второ, ако е необходимо, не може ли да го слагам в зеленчуковото пюре и трето - не трябва ли да се дава след годинка като кравето мляко?
Очаквам с нетърпение да споделите информацията която имате!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз сирене,кашкавал,извара и сметана дадох към 10-ия месец.Изварата слагам в пюрета и десерти,сиренето и кашкавала също в храната,но кашкавал й давам много често и да си сържи в ръчичка и да си го яде сама.По принцип млечните продукти могат да се въведат малко преди годинката,преди прясното и киселото мляко.С кисело мляко захраних преди седмица.А попара никога не съм давала.

# 2
  • Мнения: 179
Ако мога да помогна и тук бих се включила.Аз кърмих само 3 мес.,така че попара със сирене започнах да давам от 7-ия мес(и до ден днешен това му е любимата закуска).Но още преди това съм слагала сирене в зеленчуковите пюрета(особено пюрето с картофи).Ползвах изкиснато във вода или готово обезсолено.Ако детето ти няма данни за алергия към мл.продукти можеш да ги използваш съвсем спокойно feeding

# 3
  • София
  • Мнения: 1 504
Сирене почнах да давам към 9я месец в зеленчуково пюре/ставаха по вкусни/. Попара бебка прояде чак сега/в смисъл, че чак сега почна да закусва нещо различно от кърма/. Според ме е нужно да се дава, все пак бебоците растат и си имат нужда и от разнообразна храна...освен от на мама млякото. Сирене, извара и кисело мляко могат да се въведат малко преди годинката. За прясното след това...Само да допълня, че в началото давах козе сирене...ама сега нещо изчезна и минахме на краве.. а и педката каза, че то е най-богато на калции...като белтъчен състав козето и кравето били еднакви...

# 4
  • Мнения: 2 616
Аз попара не съм давала и нещо не съм й особен привърженик. Сирене давам козе, защото ми прави реакция към кравия белтък, въпреки че май и с козето сирено даваме реакция, ама по мъничко  давам, веднъж-два пъти в седмицата с кус-кус, просо или овесени ядки.

Иначе препоръчителният ред за въвеждане на кравия протеин е следния:

(извара) -> (кашкавал) -> сирене -> масло -> кисело мляко ---> прясно мляко

Кашкавалът, който се консумира в България се препоръчва за деца след 12м възраст, защото е по-солен и тежък.
Ако се захранват дечица, предразположени на алергии или с алергии се препоръчва да се консумира първо овчи/козе кашкавал, а едва след това съответното сирене.

Сиренето, изварата и киселото мляко са млечни продукти с пресечен белтък и съответно подходящи за първи млечни храни.
Изварата може да се включи успешно, но основният млечен продукт е сиренето. Има допълващ ефект в млечното меню поради ниското съдържание  на мазнини и калций.
Основното й предимство в детското хранене е, че е богата на млечни белтъчини, които се усвояват пълноценно.

Последна редакция: нд, 20 яну 2008, 17:46 от IvelinaAtanasova

# 5
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ние не харесваме попарата. Затова давам сирене след 8-ми месец в зеленчуковото пюре, когато вътре не съм сложила жълтък.

# 6
  • Мнения: 6 441
Ние ядем попара от навършването на 7 месец.В началото давах с извара и отскоро започнах изкиснато сирене да слагам.Ако не ядем попара гледам през деня да хапне сиренце в зел.пюре или кашкавал.

# 7
  • Мнения: 11 003
Другият месец мисля да въведа сирене. Ще го слагам в зеленчуковото пюре. Попара няма да давам.

# 8
  • Мнения: 1 691
Аз слагам сирене в попара, в различни супи и манджички, в овесените ядки, в банички, давам му и на парченца - откакто стана на 8 месеца.

# 9
  • Мнения: 484
Яна не иска попара, не съм се отказала съвсем, но за сега дори не иска да я близне. Но сирене давам от около месец - почти всеки ден на обед. Не го смесвам с пюре, защото нещо не одобрява комбинацията. Давам с пръсти след пюрето, изяжда количество колкото кибритена кутийка и май иска още Simple Smile. Давам и кисело мляко, пак след като навърши 8 месеца, много го харесва.

# 10
  • Мнения: 5 401
Попарата не е задължителна, необходима или пък безкрайно полезна храна. Това е поредната бг измишльотинка за мен. Вместо да мокриш хляба и да правиш някакви буламачи, намажи на детенце филийка с масло и сирене и ето ти вкусна закуска.

Аз въведох млечните храни към годинка заради съмнения за АБКМ.

# 11
  • Мнения: 864
Аз от 2 дена давам сирене,но моята само ни рови по чиниите,иначе сме предимно на кърма.

# 12
  • Мнения: 1 043
аз около 10 месец дадох сирене , но преди да навърши година и 1 месец почти всичко само опитваше - не е била ящна , сега сме вече на 1 г и 4 месеца и си хапва стабилно
попарата и правя със сирене ,кус кус  , свределчета , грис със сиренце - ориз също или картоф намачкан със сирене ... много варианти има

# 13
  • Мнения: 157
Давам обезсолено сирене от 6-тия месец.

# 14
  • София
  • Мнения: 714
Нашата педиатърка препоръчва обезсолено сирене в зеленчуковото пюре, стига да се комбинира със зеленчуците ощет 6 месец.
Аз попара давам от 8 м. Преди това опитвах, но не я искаше. И сега и се куми. Но сирене в зеленчуковото пюре яде. Може би защото и не долюбва много и зеленчуковите пюрета. Ако може само мръвка...

Общи условия

Активация на акаунт