Ставали ли сте свидетели на кражба?

  • 3 360
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 476
Сетих се за още един случай. Живеех на квартира и едно гадже ми беше на гости. Към 3ч. през нощта си тръгва и аз тъкмо заключвам зад него и той пак звъни. Прибирам го и той ми казва, че се прави обир на апартамент. На всеки етаж е имало по човек.

# 46
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Да, ставала съм. От прозореца забелязах един младеж, който обикаля цялата улица и оглежда с фенерче колите. Около 30 минути притичваше от единия до другия край.
какво мислите, че направих? обадих се в полицията - същата тази, която 4 години се прави, че под нас няма работещ незаконен ресторант.
разбера се, че ми казаха, че нищо не можели да направят!

сутринта имаше разбита кола - откраднат касетофон. това е.

Будиш всички съседи с коли и става весело bambam когато полицията си трае - линча му е майката

# 47
  • София
  • Мнения: 2 271
Lara, да ти нямам познатите Mr. Green
Би ли разказала по-подробно за случая, стана ми интересно..?
Ох, мани мани, не ти трябва да имаш такива познати...
Бях в МакДоналдс и видях, че колата на въпросните познати спира на паркинга - те са семейство мъж и жена. Понеже жената винаги изглежда много добре, се загледах да я видя как е облечена и с каква прическа е. Бяха спряли перпендикулярно зад 2 коли на паркинга. Жената беше на шофьорското място. Мъжът слезе, отиде до шофьорската врата на една от колите на паркинга - някакъв мерцедес (май 190-тка), отключи я и се качи. Жената тръгна, а мъжът изкара Мерцедеса от паркинга и тръгна след нея. По-нататък не съм гледала на къде тръгнаха, защото реших, че жената е докарала мъжът да си вземе колата.
След 5 мин. едни хора от съседната маса се развикаха, че им няма колата от паркинга и посочиха празното място, от където изхвърча мерцедеса.
Веднага ми стана ясно какво съм видяла, но не посмях да кажа, защото със сигурност трябваше да ходя до полицията и да пиша свидетелски показания, които няма да останат анонимни, а крадците знаят къде живея...

Иначе, ако знаех, че няма да разберат кой ги е натопил, може би щях да дам адреса им в полицията, но в нашата мила Родина това няма как да стане, без да пострадам после.

# 48
  • Мнения: 1 187
За съжаление и аз съм ставала свидетел на кражба.
Първия път, тъй като често през ноща сън не ме лови, докато си стоях пред компютъра в малките часове, чувам навън аларма на кола от паркинга пред нас. После пак, и пак същата аларма. Гледам навън - нищо. Постоях на прозореца и видях как един наглец чупи прозорците на набелязаната кола и бяга, после се връща и когато алармата спря обра колата (най-вероятно касетофона). Обадих се на полицията. На другия ден го хванаха в действие. Оказа се, че няколко вечера подред вършее в квартала.
Втория път, сега по коледа гледам през прозореца една жена се прибира с метална количка от Пикадили. Жената напазарила доста и за да не й тежат торбите, решила да си тръгне направо с количката.  ooooh!
Виждала съм и циганин как краде чантата на възрастна жена и бяга - в този случай бях безсилна да реагирам. Мангала избяга бързо.
Последно двама опушени и мен искаха да оберат, но ми се размина на косъм.

# 49
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Три пъти на улицата
В два от случаите успях да реагирам навреме 
Спасих две чанти - моя и на една непозната
В единия от случаите съвсем спонтанно, но
с голямо удоволствие  набих крадеца  Joy

# 50
  • София
  • Мнения: 2 623
Сега се сетих и искам да попитам моралистките,
които си мислят, че Законите в тази държава
значат нещо, какво биха направили със заловен
крадец в къщата, посред нощите, който е влезнал
през прозореца, който е над креватчето, в което
спи вашето дете ??? newsm78
Ей Богу и Господ няма да ме спре да му размажа
физиономията ако ще после и да си го отработя
с наказателен труд, глоби и т.н. Не искам и да си
мисля какво би му направил мъжът ми.
На мен не ми се е случвало, но тук има съфорумки,
на които това им се е случвало
за съжаление.

# 51
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
На моята комшийка се случи подобно нещо  ooooh!
Аз лично бих го пребила
И без това вече имам опит с това  Joy
и не само в България , но и в Италия
Там на улицата една жена се опита да ми вземе очилата
Взе ги , и хукна към един мотор , който се управляваше
от друга , но не можаха да потеглят защото аз вече и се бях
хвърлила отгоре и я повалих на земята
Добре че имаше други хора за да ме спрат навреме - щях да я смажа
Не ми беше за очилата а ме вбеси това ,че прояви насилие и ми наруши
личното пространство

# 52
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Моя позната, живееща в квартал с вече почти мургаво население. Живее на втория етаж в жилищен блок. На нея й се случи през нощта да влезе джипси през терасата...като по някакъв начин е успял да отвори вратата...мисля, че я беше измъкнал от пантите. Навел се над нея докато спи и й гепил от нощното шкафче гсм и часовник. Минимална кражба. Обаче тя се събудила и го погнала. А той мургавия скочил от втория етаж долу на земята и нищо му нямало. Два месеца след това не искаше да излиза от апартамента си...някакъв абсолютен стрес. Съвсем нормално - при условие, че спиш и изведнъж отваряш очи и гледаш манго джери виси над теб. Може и удар да получиш. Това, което тя ми каза е, че в момента, когато е скочила на джипсито, въобще не е можела да осъзнае какво става. Явно някакъв абсолютен първичен инстинкт. Но си беше дала явна сметка, че можеше и сега да не е жива, ако манго й беше отвърнал с нож или пистолет.

Според мен Закона е тъпо измислен - да чакаш да те нападнат в собствения ти дом, за да можеш да отвърнеш на нападението.

# 53
  • Мнения: 153
Не се учудвам,че мургавелите крадят,но не мога да се примиря на кражбите на "белите".Работя в аптека,където козметиката е изнесена на свободен достъп.Хубаво,но не за нас!Изтупани мъже и жени,които най-малко си очаквал,се оказва че са ти свитнали скъп шампоан,паста и сумати други неща.Направо майстори на дисциплината.Явно клептомания е обзела всички,но само да хвана някой.......Колежката ми спипала един и той казал:"Ми той(шампоана)сам ми е паднал в чантата."Е кво го правиш такова човеченце?Щях да го накарам да изпие шампоана и след това пак да заповяда.

# 54
  • Мнения: 130
Да,била съм.В централния подлез във Варна преди няколко години една циганка докато се качвах по стълбите се опита да бръкне в на една жена чантата,не знам с каква сила я дръпнах но падна по стълбите и се потъркаля доста(и поне 5 циганки се впуснаха да я вдигат).Ако бях мъж щях да я натроша и в София веднъж едни циганчета на Витошка но видях само как едно момче ги налагаше по главите с ритници и викаше"От кого ще крадеш ти бе..." предполагам че ги е усетило пък и да не е никога не е излишен един бой на мангал,все ще има за какво.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 867
Виждала съм опит за въоръжен грабеж в къщата на съседите.
Като изключим личната ангажираност, другото си беше като на филм - маски, пистолети, бой, патрулки и преследване, затваряне в багажника....

# 56
  • Мнения: 2 954
САМО БОЯ ИМ ОСТАВА НА ТИЯ!Иначе винаги се измъкват.В Пловдив едни и същи групички  маршируват по Главната и в дъжд и в пек, облечени и докарани и само с шесто чуство ги усещаш , че  са крадли.Винаги има по едно малко цигане, което краде и 4-5,  които са около него.Веднъж видях  едно от тях как излиза от един магазин и подтичва, а в ръцете не носеше нищо и затова се спрях да видя какво ще направи-а то отиде до ъгъла където го чакаха и извади под блузата си портмоне, а иначе беше с поличка и една блузка без джобове-изобщо човек  не би се усъмнил, освен ако не го обискираш.Веднъж и аз "спасих"едно хубаво русо момиче, което беше само и то чужденка и си беше сложило раницата на гърба и се канеше да влезе в един магазин за сувенири на Главната и то посред бял ден лятото около обяд. И изведнъж зад нея като стена се струпаха няколко мангалки да напират да влизат в същия магазин и добре че извиках на високо на англ.език та момичето бързо реагира, а ония се изпариха като дим.Между другото вървят и с GSM-ми и явно доста обменят информация за "клиенти"Друго възлово място , където крадат е щанда за сладолед до площада - там лятото винаги има опашка и хората обикновено са насочили вниманието какво да си изберат , а тия само това чакат- така че отваряйте си очите - жалко че не можем да ги набием - ама веднъж и това видяхи то посредбял ден-просто минаваха покрай двама чужденци и групата  серазделя-отдвете им страни ги заобикалят , а едните  правят параван отзад- и са много бързи но едно момче явно ги видя и в моментав които едно цигане забързано взе да се отдалечаваго настигна , хвана го за врата, взе портмонето и го наби и чужденците чак тогава се осетиха - върна им портмонето естествено , но големите крадли веднага се изпареха и само малкото отнесе боя.

# 57
  • Мнения: 2 700
Да, преди години. Връщахме се с влак от морето. Всички в купето спяха, а аз дремуцах. Беше топло и вратата на купето беше отворена. На някаква гара, точно преди композицията да тръгне, някаква ръка се протегна в купето и дръпна някаква чанта. Почти в същата секунда влакът потегли (явно отработена система). Никой нищо не можа да направи.

# 58
  • Мнения: 22 838
Да,виждала съм как джепии обират хора на улицата,но за съжаление бях в едно такси и ня успях да реагирам.Бях свидетел на кражба на собствената ни кола,обадих се в полицията.Скоро ни обраха хотелската стая,влизали са у нас също,слава Богу не съм има налетяла,инае не знам как ще реагирам,много опасна ситуация.На едно летище ни откраднаха чантата с документите,върнаха ни ги същите предполагаеми крадци,като са видяли,че няма пари вътре,а ние сме чужденци .Явно са имали съвест  Laughing Веднъж ме обраха на Графа,пред един магазин.В гореописания случай бих се дистанцирала от колежката си,определено,когато излизам някъде с нея ,и бих имала едно на ум за личните ми вещи.Клептоманията е болест,не нужда материална.

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 14:23 от ДесиХ2

Общи условия

Активация на акаунт