НЕ на подкожните косми

  • 44 166
  • 112
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 106
Аз от днес съм на антибиотик ,понеже един подкожен косъм ме скъсва от болка на триъгълника и се е поддуло.Миналият път направо виех от болка и сега пак се повтаря....няма спасение от тези гадове Mr. Green

# 106
# 107
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета!

Първо, извинете, че подновявам такава стара тема, но преди 4-5 месеца активно четях темите за подкожни косми и нещата, които ни причиняват (при мен гнойни пъпки с размери до 1-1,5 см  Shocked).

Пробвах какви ли не кремчета (включително вийт, тук на една бг фирма продуките, която се коменираше във форума, ексфоланти, от дерматолози изписани разни кремчета - коя ми изписа за омекотяване за да можело да пробият по-лесно, коя за изсушаване на кожата, за да можело да се падне горния слой и да се покажат заклещените косми, някакви спиртове...), спрях да си правя всякакви епилации и кола маски, но както беше писало едно момиче тук във форума, дори и месеци след спиране на всякакво скубане продължават да си растат навътре тия гадости.

Та пиша ви за да кажа как си реших аз проблема. Направих си лазерна епилация. Почти веднага спряха да ми се появяват нови подкожни, а старите за няколко месеца се оправиха. Обяснявам си го с това, което ми каза последната дерматоложка, при която бях - една от кожния диспансер в Пловдив, но не си спомням името.. Тя каза, че това е увреждане на корена на косъма, което се получава от насилственото измъкване на косъма в обратна посока. Той започва да расте в новата си посока - навътре... Каза ми още, че се лекувало много трудно и бавно и не можело да се предвиди на кои хора ще се появи след епилация и на кои не.. Поне тази беше честна с мен, а не като другите частни дерматоложки тип "Ооо, взимаш си това кремче за 30 лв и това спиртче за 20, и това лосионче за 40 и всииичко ще се оправи". Говорих с нея за лазерната епилация (защото си бях правила една процедура преди години и имаше положителен ефект), но тя каза, че нямала впечатления. Но аз все пак опитах. Явно след като ги е унищожил лазерът, като поникнат след няколко месеца (защото при мен рекламите, че падналите веднъж косми няма да поникнат с години не се сбъднаха) вече пак си растат в правилната посока.

Няма да ви препоръчвам клиники и конкретни лазери, но ако имате подкожни косми на няколко мм дълбочина (не говоря за тези, които се приплъзват под кожата - те може би се лекуват с мазила), просто си намерете клиника, направете една лазерна и за съжаление повече забравете за всякакви кола маски и епилатори Sad

Надявам се да съм ви била полезна. Много интересни неща научих от този форум и исках и аз да споделя положителния си опит.

Поздрави!!

# 108
  • Мнения: 13 623
Aз да си призная съм правила доста опасни интервенции, но до сега не съм имала проблем. Като се появи подкожен косъм, който започва да боли и да се подува взимам скалпел или игла и резвам съвсем малко и го изваждам. Преди това съм ги дезинфекцирала естествено. Мажа след това с Гентамицин. На следващият ден нямам нищо. Нито ранички, нито червенина.

# 109
  • Мнения: 3
Та пиша ви за да кажа как си реших аз проблема. Направих си лазерна епилация. Почти веднага спряха да ми се появяват нови подкожни, а старите за няколко месеца се оправиха.
Здравейте и от мен!Включвам се в темата с конкретно питане към Hellena,тъй като аз също съм изчела маса информация в този и други форуми,сайтове.Пробвала съм какви ли не кремове и спиртове,както и епилации,но проблемът ми така и си остана неразрешен,даже се задълбочава.Писала съм и в друга тема за борбата с подкожните косми и последното,към което се насочих като спасение най-вече от огромните грозни белези от врастналите ми косми по бедрата,е именно фото- или лазерна епилация.Направих си кратка консултация с една дерматоложка,но не говорихме за цена,а само ми каза да изчакам есента да започна с процедурите и тогава да говорим по-обстойно,понеже слънцето сега е твърде силно.
Hellena,моля те кажи ми каква цена горе-долу плати,аз например искам да се подложа специално за бедрата ми,понеже е абсурдно да облека къса пола и съм комплексирана вече. CryКолко процедури си направи?Проблемът при мен също е,че краката са ми покрити в тъмни и червени петънца,а самите врастнали косми,които са десетки,са много дълбоки и не знам как ще ги оправя,за да започна процедурите.Не вярвам,че лазерът ще оправи дълбочинните,а за тях повярвайте трябва да направя оперативни разрези сигурно,за да ги достигна.Ужасно е!!!Искам да те питам и след процедурите не ти ли се появиха и нови враствания,които трябва да зачоплиш?
Епилирам се с епилатор най-често или се бръсна и винаги под душа се търкам с пемза.И кола маска да използвам пак... #Cussing out Комплексирана съм! Гадно ми е дори,че не се разхождам свободно гола понякога и пред мъжа ми,направо изтръпвам като си помисля,че ще ме загледа там,въпреки,че много добре знае за какво става въпрос Cry Извинете ме много за дългия пост!Надявам се,че всички ще си оправим кожата на краката все някога baby_neutral
Поздрави! Wink

# 110
  • Мнения: 38
А някой дали може да даде съвет как се изкарва точно такъв приплъзнал се под кожата косъм?
Не ме боли, няма пъпка, но ме е страх да го разчопля. Благодаря предварително   bouquet

# 111
  • Мнения: 71
А някой дали може да даде съвет как се изкарва точно такъв приплъзнал се под кожата косъм?
Не ме боли, няма пъпка, но ме е страх да го разчопля. Благодаря предварително   bouquet

остра игла промита със спирт, възможно по-тънка и пинсета. Друго не съм пробвала, но така става. След това намажи с някакъв лосион  и после може крем Здраве. АКО ИМАШ АЛЕРГИЯ КЪМ НЕБЛАГОРОДЕН МЕТАЛ МОЖЕ ДА СЕ РАЗДРАЗНИ КОЖАТА, ВНИМАВАЙ

# 112
  • Мнения: 946
И аз така ги махам,с игла ако е дълбоко врастнал,ако леко само е под кожата го разчесвам,после задължително мажа със спирт и крем Здраве,не че и така не ставам на червени ранички но поне заздравяват бързо.И мен ме интересува каква ще е цената на лазерната,нямам много излишни средства но пък ако има ефект ще се подложа и аз.

Общи условия

Активация на акаунт