За или против застраховка на жилището ни?

  • 2 004
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 71
Здравейте,
Не можах да намеря подобна тема във форума и реших да я пусна.
Имам абсолютно житейски проблем. Не знам дали да си застраховаме жилището. Дали само него или и уредите? Не знам застрахователят при евентуална щета, дали ще я признае за щета и т.н. При предварителни разговори застрахователят ми каза, че годишна вносна е около 200 - 300 лева зависи какво застраховаме. Не е много пари, но не знам има ли смисъл.
Относно колите всичко е застраховане, защото там редовни имам щети Embarassed.
Вие какво ще ми посъветвате? Вие застраховате ли си жилищата? Имала ли е някоя от вас щета (като наводнения, пожар, кражба или др.) при която застраховката да е помогнала за ремонта.
Благодаря ви предварително за съветите!

Последна редакция: нд, 20 яну 2008, 15:16 от Василеса

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Аз все се каня да я свърша тази работа.  Rolling Eyes

Какво точно предлагат срещу тези 200-300 лв?
И кои уреди застраховат?

# 2
  • Мнения: 71
Ами казаха ми за телевизори, хладилници, печка, пералня и чиния ITV.

# 3
  • Мнения: 1 900
Аз съм за, ние сме застраховали нашето жилище. Относно какво включва застраховката, различно е. Най-добре тези неща се уточняват със застрахователя. Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 686
Нашето жилище също е застраховано. Обиколи един двама застрахователи и виж каква цена и за какви рискове ще ти предложат. И преди да си купиш застраховката поискай общите условия да си ги прочетеш.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Каприка, вие при кой застраховател сте? И какви са ти впечатленията?

# 6
  • наоколо
  • Мнения: 55
Ние имаме застраховка в ДЗИ и сме доволни. Можеш сам да определиш какво точно и за какви рискове , както и за каква сума да застраховаш. Освен това има възможност да плащаш разсрочено до 4 вноски, пък и цените са разумни.

# 7
  • Мнения: 46 504
Задължително направи, не знаеш какво ще ти дойде до главата.

# 8
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Миналата година след наводненията и буритеи при нас се наводниха съседите...
Пороя отнесе оградата им, река нахлу в дома им, от промяната в тока им изгоря телевизора, фризера и хладилника.
Застрахователя им изплати всичко на 100%.
Оттогава и ние имаме застраховка - просто наистина не знаеш какво ще ти донесе утрешния ден.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 575
Тези застраховки /на жилища и имоти/ не са спестовни, но е хубаво да ги имаш. В последната година това е много работена застраховка. Има застрахователи, които плащат, естествено. Има застраховка Пожар с кражба, където /поне при нас в Алианц/ си казваш на колко искаш да си застраховаш имота, за какви покрития - токов удар, земетресение, злоумишлени действия...... Описваш си уредите, които искаш и за кражба, пр: телевизор Самсунг - 1500 лв, дом. кино Самсунг 500 лв..... и т.н. и ти се смята. Има и пожелание Гражданска отговорност, т.е. ако ти нещо навредиш на съседите си /да кажем ги наводниш/ им се изплаща обезщетение... Има и друг вид застраховка пожар, при който ти влизат и паркет и плочки, и пердета...
Могат да се застраховат и картини, злато, пари, лаптопи, ценни предмети, срещу определени изисквания, за свличане и срутване.....много неща.
Най-добрия вариант е да се застраховаш и да не ти се налага да ползваш, но никой не знае какво може да стане.
Ако още нещо ви интересува, може да ми пишете на ЛС.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Ние вече втора година сме застраховани, но какво включва не се сещам. Уреди мисля че не сме застраховали поотделно, но при някакво бедствие всичко се описва, също така и мебели. Тази година ни наводниха тавана на банята. Дойде оценител и ни платиха щетата.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 575
Ние вече втора година сме застраховани, но какво включва не се сещам. Уреди мисля че не сме застраховали поотделно, но при някакво бедствие всичко се описва, също така и мебели.
Погледни си в полицата, там пише какво сте застраховали.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Ние вече втора година сме застраховани, но какво включва не се сещам. Уреди мисля че не сме застраховали поотделно, но при някакво бедствие всичко се описва, също така и мебели.
Погледни си в полицата, там пише какво сте застраховали.
Сигурна съм че пише, но застр. агент ми е приятелка и съм се оставила в нейните ръце, да му мисли ако нещо не ме удовлетворява Laughing

# 13
  • Мнения: 4 428
Според мен си заслужава  Peace Ние в момента нямаме. Но, като ес пренесем в новия апартамент, живот и здраве, ще го застраховане и него и уредите  Peace

# 14
  • Мнения: 8 999
Нашият апартамент е застрахован. До сега само веднъж сме имали малко наводнение /на едната стена в коридора/, но ни преведоха 150 лв., които не стигнаха изобщо за ремонта, а течът си продължи, защото идваше от съседите отгоре. И стената пак се наводни и подкожуши новата мазилка. Какво да ти кажа - за 4 години, откакто правим застраховка имаме изплатена само една щета за 150 лв. срещу 1200 лв. общо премии за 4те години. Но, ако, не дай Боже, стане някоя по-голяма беля, със сигурност застраховката ще ни е от полза.

# 15
Много полезна тема , подсети ме , че от доста време отлагам да направя такава застраховка .  Peace

# 16
  • Мнения: 2 000
За съм. Но така и не сме си застраховали нашия апартамент Embarassed Обаче миналата година като купихме офиса и веднага се обадихме на застрахователите. Застраховахме офиса и техниката в него. Застраховката излезе 510 лв за година, като се внася на 3 пъти през годината.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 967
Задължително направи, не знаеш какво ще ти дойде до главата.

И аз по принцип съм с такова мислене. Въпреки че,  нямаме за момента.

# 18
Ние вече втора година сме застраховани, но какво включва не се сещам. Уреди мисля че не сме застраховали поотделно, но при някакво бедствие всичко се описва, също така и мебели. Тази година ни наводниха тавана на банята. Дойде оценител и ни платиха щетата.
Мели, и ние  сме в същото положение. Колко ви платиха за тавана ако не е тайна?

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Ние вече втора година сме застраховани, но какво включва не се сещам. Уреди мисля че не сме застраховали поотделно, но при някакво бедствие всичко се описва, също така и мебели. Тази година ни наводниха тавана на банята. Дойде оценител и ни платиха щетата.
Мели, и ние  сме в същото положение. Колко ви платиха за тавана ако не е тайна?
Платиха ни 107лв., щетата беше малка около 1кв.

# 20
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Разбира се, че съм ЗА! Не виждам вреда от такава застраховка, със сигурност е по-добре да я имате!


Ние имаме застраховка в ДЗИ и сме доволни. Можеш сам да определиш какво точно и за какви рискове , както и за каква сума да застраховаш. Освен това има възможност да плащаш разсрочено до 4 вноски, пък и цените са разумни.

И ние имаме застаховка при тях, условията са точно такива, не ни се е налагало да я ползваме и дано и да не ни се налага, но не мисля, че ще има кой знае какви проблеми с изплащането на щетите.

# 21
  • Мнения: 3 241
Аз съм по принцип за, не че имаме избор, тук застраховките са задължителни.  Confused

# 22
  • наоколо
  • Мнения: 55
Разбира се, че съм ЗА! Не виждам вреда от такава застраховка, със сигурност е по-добре да я имате!


Ние имаме застраховка в ДЗИ и сме доволни. Можеш сам да определиш какво точно и за какви рискове , както и за каква сума да застраховаш. Освен това има възможност да плащаш разсрочено до 4 вноски, пък и цените са разумни.

И ние имаме застаховка при тях, условията са точно такива, не ни се е налагало да я ползваме и дано и да не ни се налага, но не мисля, че ще има кой знае какви проблеми с изплащането на щетите.

В това отношение просто нямам съмнение. От опит на близки зная, че винаги плащат навреме и добре.

# 23
  • Мнения: 2 803
Задължително направи, не знаеш какво ще ти дойде до главата.

Така е. Peace

# 24
  • Мнения: 9 481
Тези застраховки /на жилища и имоти/ не са спестовни, но е хубаво да ги имаш. В последната година това е много работена застраховка. Има застрахователи, които плащат, естествено. Има застраховка Пожар с кражба, където /поне при нас в Алианц/ си казваш на колко искаш да си застраховаш имота, за какви покрития - токов удар, земетресение, злоумишлени действия...... Описваш си уредите, които искаш и за кражба, пр: телевизор Самсунг - 1500 лв, дом. кино Самсунг 500 лв..... и т.н. и ти се смята. Има и пожелание Гражданска отговорност, т.е. ако ти нещо навредиш на съседите си /да кажем ги наводниш/ им се изплаща обезщетение... Има и друг вид застраховка пожар, при който ти влизат и паркет и плочки, и пердета...
Могат да се застраховат и картини, злато, пари, лаптопи, ценни предмети, срещу определени изисквания, за свличане и срутване.....много неща.
Най-добрия вариант е да се застраховаш и да не ти се налага да ползваш, но никой не знае какво може да стане.
Ако още нещо ви интересува, може да ми пишете на ЛС.


Аз направих такава в Алианц /имаше някакви промоционални летни../-дано не ми се налага да ме обезщетяват, но мисля да я подновявам ежегодишно Peace

# 25
  • Мнения: 1 277
Твърдо ЗА.

# 26
  • Мнения: 264
Застраховката на жилището може да бъде направена, както на самия апартамент, така и на обзавеждането и уредите, като покритите рискове могат да бъдат пожар, наводнение, природни бедствия, спукани тръби, злоумишлени действия от трети лица, кражба на имуществото и др.
Ако някой се интересува от такава застраховка може да ми пише на ЛС, за да му дам по-конкретна информация за определена застрахователна компания! Grinning

# 27
  • Мнения: 5 903
Манияк съм на тема дали са изключени електроуредите в къщи като ни няма и поради това доста време си правих застраховки за рискове,споменати от Денито.
А то какво ми се случи:Един ден се откачи и падна горния кухненски шкаф,който съдържаше луксозния ми сервиз за хранене и още доста скъпи стъкларии.Няма нужда да казвам,че всичко беше счупено или нащърбено.Падайки,шкафът одраска хладилника.Оказа се,че години плащаните от мен застраховки не покриват такава щета.Ама кой ли ще се сети да пише точно това.След това ми гръмна един полюлей при включване-ама така гръмна и падна,сякаш някой го беше отрязал.Падна,счупи се и естествено повреди масичката под него.Направих си труда да попитам, без всякаква надежда разбира се,и се оказа че пак не е щета по смисъла на застраховката.
Е,от тогава не се застраховам вече.

# 28
  • Мнения: 183
Аз съм за застраховките на имоти. За сега сме все още в процес на ремонт, но когато всичко стане готово, обезателно ще застраховаме имота и техниката у дома. Peace

Общи условия

Активация на акаунт