Калций - преди или по време на бременност?

  • 3 838
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Здравейте, момичета! Инересувам се кога трябва да започна прием на калций. Дали сега докато все още правим опити за бебе или след като забременея? Имам доста слаби зъби и се опасявам, че могат доста да се разрушат по време на бременността.

# 1
  • Мнения: 5 940
Не съм приемала никакви добавки преди и по време на бременността, просто се храних здравословно, достатъчно млечни продукти, тахан, зърнени култури, месо, плодове и зеленчуци. Два месеца преди да забременея и първите четири месеца от бременността пиех фолиева киселина, нищо друго.

# 2
  • Мнения: 817
Ами, аз смятам, че се храня доста пълноценно, но зъбите ми и от доста малко са се рушили и ми се ще да се презастраховам все пак.

# 3
  • Мнения: 5 940
От опитите за бебе, зъбите няма да ти се развалят Grinning. А за после, консултирай се със стоматолог.

# 4
  • Мнения: 817
От опитите за бебе, зъбите няма да ти се развалят Grinning. А за после, консултирай се със стоматолог.
Хихи, това е ясно. Просто ме инересуваше дали трябва да се "презаредя" с калций, както с фолиевата киселина, примерно (чието предназначение е съвсем друго, де) newsm78

# 5
  • Мнения: 1 931
Аз пиех   Зимафлор от по 1/4 по 4 хапченца ги слагах между зъбите и бузите да се разтопят. Това са хапченца който можеш да си ги взимаш по всяко време. Препоръчано ми е от стоматолог.С тях изкарах 2 майчинства и без 1 пломба. Сега и на децата им давам, но на капки.

# 6
  • Мнения: 5 940
Приемането на фолиева киселина е задължително, дори може да направи забременяването по-лесно.

# 7
  • Мнения: 1 931
Има доста противоречиви мнения. Трябва да се консултираш с стоматолог и да ти кажат.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
На мен ми го изписаха след като родих-профилактично.

# 9
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
По време на бременността пиех фолиева, витамини за бременни и калции, после, когато кърмех също.
След като родих и кърмех 9 месеца малката нямах никакви проблеми със зъбите си Peace

# 10
  • Мнения: 2 149
Моят гинеколог казваше,сутрин чаша прясно мляко,вечер кисело задължително,за да се покрият нуждите на организма от калции.

# 11
  • Мнения: 121
Няма никакъв смисъл да взимаш допълнително калций по време на бебеправенето. Не съм чула да има връзка между него и забременяването. Едно нормално хранене по принцип осигурява достатъчно калций. Само фолиева киселина е нужно да се пие преди забременяване.

# 12
  • Мнения: 728
Към 5-6тия месец стоматологът ми ми изписа флуорни раблетки за зъбите, но калций не съм взимала

# 13
  • Мнения: 641
Посъветвай се със стоматолог към 3-4 месец бременността.Моята гинеколожка ми изписа витамини омами ,защото в матерна имало повечко калций,който прави главата на бебето по-твърда и минаването й през родовите пътища се затруднява.Аз ядях по 1 коф.кис.мляко всеки ден.Освен това бебето "изсмуква" калций от теб само при недостатъчното му кол-во.Мисля,че е по-добре да си го набавяш с храна ,а не с таблетки. Grinning

# 14
  • Мнения: 817
Благодаря за отговорите, момичета. Мойта зъболекарка преди време ми е казвала, че ще трябва да пия нещо допълнително като решим да имаме бебе, но не съм я питала по-подробно как стоят нещата. Май наистина е най-добре да говоря с нея.
Иначе ми е ясно, че калцият няма нищо общо с бебеправенето.

Общи условия

Активация на акаунт