Какъв тип столче за кола за над 8-9кг?

  • 3 970
  • 48
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
1. Като голяма кошница с опция изтегляне в полулегнало положение

http://www.pazaruvaj.com/stolcheta-za-kola-c3950/chipolino-geni-p20726935.html

2. С предпазна рамка отпред

http://www.pazaruvaj.com/stolcheta-za-kola-c3950/moni-stol-s-pre … rd-p20839087.html

3. Като спортна седалка с опция изтегляне за полулегнало положение

http://www.pazaruvaj.com/stolcheta-za-kola-c3950/chipolino-prego-p21440485.html

Само второто е същото, като в магазина, другите са само за ориентир за типа столче.

# 1
  • Мнения: 91
Гласувах за вариант номер 1. Ние се спряхме на такъв вариант и съм много доволна. Не знам защо, но това с рамката малко ме безпокои, а спортната седалка нещо не ми харесва. УСПЕХ в избора на столче Peace

# 2
  • Мнения: 11 003
Мислим да вземем от първия вид - като голяма кошница. Те са от категория 9-18 кг. Задължително искам да има 3-4 положения с различен наклон, от изправено до полегнало.
За втория вид - предпазната рамка служи по-скоро като масичка, не е от съществено значение. Когато детето е по-голямо, даже ще го дразни.
Третият вид - спортна седалка, обикновено са 9-36 кг или 18-36 кг. Предпочитам столче, което е за по-малка разлика между началните и крайните килограми, например 9-18. При 0-18, 9-36 и др., многофункционалността е за сметка на сигурността и удобството. Crossing Arms
Това са моите аргументи да избера първото столче.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 966
Мои познати си взеха ето такова
http://family-bg.com/prX_2367.htm, мисля, че е подобно на второто което си посочила. Казаха, че е широко и удобно. И аз смятам да си вземем такова, но малко по-нататък.

# 4
  • Мнения: 1 981
Нашето столче е такова:

Май влиза в третата опция, но не съм сигурна. За нея гласувах. Засега ни върши чудесна работа и нямам забележки!
Успех в избора!

# 5
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Имаме от първия тип. Общо взето стои в него само като спи.
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=745 това е нашето столче, но в син цвят.

# 6
  • София
  • Мнения: 8 280
Определено НОМЕР 1, но 150 лв за Чиполино не бих платила!
Номер 2 - каква е функцията на предпазната рамка  newsm78 нали детето се държи с 5 точков колан  #Crazy или не може да им се има вяра?!
Номер 3 - няма такъва голям стол, който да има полулеганло положение, търсих за сина си. който още спи в колата, а му сменихме стола. Мах 1 степен има на полягане имат и тя е много малка

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Определено НОМЕР 1, но 150 лв за Чиполино не бих платила!
Номер 2 - каква е функцията на предпазната рамка  newsm78 нали детето се държи с 5 точков колан  #Crazy или не може да им се има вяра?!
Номер 3 - няма такъва голям стол, който да има полулеганло положение, търсих за сина си. който още спи в колата, а му сменихме стола. Мах 1 степен има на полягане имат и тя е много малка

И аз се чудя тази рамка предпазна функция ли има или ей така. Иначе столчето изглежда по-широко от другите и аз това се чудех дали е по-удобно newsm78
Третия вид май гледахме накакво Travel easy и поне така беше изложено, че му се дърпаше седалката, а облегалката поляга - като седалките на влаковете  Mr. Green  Обаче не се ориентирах колко точно поляга

# 8
  • СОФИЯ, по празниците в Разлог
  • Мнения: 218
Малката е още с кошницата за новородени, но от по издължения вариант и крачетата не й стърчат все още. Доволна съм и вкъщи я ползвам да се люлее на нея. Мисля да я ползвам до две години.
Баткото е с третия вариант, но той е вече към 5 години.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 268
Номер 1 според мен, ние сме се спрели на такъв модел стол за кола. Според мен са най-удобни за спане в колата, нещо, което е много важно за нас.

Определено НОМЕР 1, но 150 лв за Чиполино не бих платила!
Номер 2 - каква е функцията на предпазната рамка  newsm78 нали детето се държи с 5 точков колан  #Crazy или не може да им се има вяра?!
Номер 3 - няма такъва голям стол, който да има полулеганло положение, търсих за сина си. който още спи в колата, а му сменихме стола. Мах 1 степен има на полягане имат и тя е много малка

Съгласна съм с доводите   Peace

# 10
  • Мнения: 515
Нашето е като на marini. И гласувах за 3-та опция (а дали не трябваше за 1?!) Това с рамката малко ограничително ми се вижда.

# 11
  • Мнения: 135
И аз съм за първото

# 12
  • Мнения: 872
Според мен номер 3.Тъй като е точно като седалка на спортна кола ми се струва най-обезопасено

# 13
  • Мнения: 3 457
ПО принцип най-удбно ще ти е номер 1 ,то си отговаря на групата.Третото е обща група и не се препоръчва ,ако много пътувате и бебчо спи ,смятай ,че няма позиции как ще го накланяш идея си нямам.
Втотото с тези прегради лично ме дразни,защото не харесвам да има борд било количка било столче ,но сигурно е удобно.
Ако избереш първото -то не е на чиполино,техен внос е но е на БЕЛИЕЛИ.За мен лично е страхотно дърво,казвам го защото съм го пипал и опитпала на живо има няма 10 пъти Simple SmileТочно под дупето на бебето има някакви неразумни дупки ,които отгоре са покрити с тапицерия и все ено си го поставила на гърне  Mr. GreenНезнам защо са го нпаравили-пластмаса ли са пестили ,но 150 лв за столче гърне аз не давам Peace

# 14
  • Мнения: 506
гласувах за №2,защото имаме такова и съм доволна на къси разстояния /в града/ не е нужна да го вързвам с коланите ,а само му закопчавам предпазната рамка,а на дълъг път му слагам коланите ,а рамката е откопчана и той играе с нея като я вдига нагоре-надолу Simple Smile

# 15
  • Мнения: 74
гласувах за №2,защото имаме такова и съм доволна на къси разстояния /в града/ не е нужна да го вързвам с коланите ,а само му закопчавам предпазната рамка,а на дълъг път му слагам коланите ,а рамката е откопчана и той играе с нея като я вдига нагоре-надолу Simple Smile
Peace

# 16
  • Мнения: 331
аз съм с номер 3 просто защото ни подариха такова и си е екстра да ти кажа,но на брат ми в колата е с предпазната рамка и на дъщеря ми й е страшно удобно,а неговото дете  е на 2г. и 3 месеца и също седи без проблеми в него.Имайте в предвид ,че много скоро децата няма да спят в колата /или ще е по-скоро изключение/ а столчето ще трямва да се ползва още няколко години.Според мен при вариянт 1 до година и ще трябва да се сменя с по-голямо,и в такъв случай всичко опира до финансите-колко столчета можете да си позволите да купите.....

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 17:20 от emily_ska

# 17
  • Мнения: 6 441
Бени,не мога да ти помогна със съвет,но се записвам за темата,защото и мен ме интересува и съм в голяма чуденка.

# 18
  • Мнения: 317
Гласувах за номер 2. Нашето е точно такова като на снимката. Много съм доволна. Както е писала и ивет в града не го закопчавам с коланите, а само с рамката. Детето си играе и се забавлява с нея. Освен това в по-късен етап, ако не я иска вече и се дразни има вариант да се махне от столчето(показаха ни го в магазина). За сън става, вчера добре си поспахме в колата Simple Smile. Освен това столчето не е скъпо. Също е широко, става с космонавта да се ползва без да му е тясно на детето.
Стана като реклама  Joy
Успех в избора!

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Определено НОМЕР 1, но 150 лв за Чиполино не бих платила!
Номер 2 - каква е функцията на предпазната рамка  newsm78 нали детето се държи с 5 точков колан  #Crazy или не може да им се има вяра?!
Номер 3 - няма такъва голям стол, който да има полулеганло положение, търсих за сина си. който още спи в колата, а му сменихме стола. Мах 1 степен има на полягане имат и тя е много малка

  Напротив има,но задните седалки на колата ви трябва да могат да се накланят. Peace

# 20
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Бенита това първото столче , не се ли води от 0 до 18 кила... newsm78
От 0кг до 9 кила се слага в обрана на посоката на движение ..после от 9 до 18 кила седи в посоката на движение.
Ние имаме такова и много удобно има няколко позиции се седене и лежане и става за дълги пътувания.
Третия тип, ми се сртува рано да се сляага бебе в него, много е седящо при все че има възмоност да се мени положнието на гърба ..такова ще купим като станем поне 18 кила ..

# 21
  • Мнения: 332
 и нашето е като 1вия пример. Взехме го, защото при смяна на положенията се движи цялата седалка, а не само облегалката, като на номер 3. Доста е широко, а едни приятели доскоро ползваха същото, детето е на около 2 години, и го смениха заради кг.
2рото е като първото само че е с рамка, и ми се виждаше, че след време няма да има място за детето, особенно през зимата, но найстина рамката може да се махне,и става за игра.   Но - ей с такива очи бях Shocked , когато продавачката в магазина в Сандански ми каза, че детето можело да се вози само с тази рамка, ако е на кратки разстояния. НА мен в града ми се вижда по-рисково детето да е без колани, отколкото на дълъг път. Статистиката е, че при сблъсък на 2 коли , караши с около 60 км/час, ако пътниците нямат колани ще пострадат малко или много. Представете си малко дете , само с предпазна рамка, минаваща през корема. Това е мое мнение, и не искам да засегна никой с него.

# 22
  • София
  • Мнения: 8 280
гласувах за №2,защото имаме такова и съм доволна на къси разстояния /в града/ не е нужна да го вързвам с коланите ,а само му закопчавам предпазната рамка,а на дълъг път му слагам коланите ,а рамката е откопчана и той играе с нея като я вдига нагоре-надолу Simple Smile
#Crazyми то, ако не го държат коланите здраво за стола при един удар (да не ти се случва) ще се перне главата в предната седалка, че тестовете ги правят при 50 км/ч. (без да исках допълних Aleksi, но ми изкочиха очите като прочетох за начина на употреба)

# 23
  • София
  • Мнения: 529
Бенитка, уцели 10-ката с тази тема Laughing
Вече цяла седмица се ровя по сайтове, гледам резултати от краш-тестове, сравнявам цени в БГ и навън... и за съжаление не остава време да отида да видя наживо харесаните от мен модели.
Според мен по-скоро трябва да решиш каква категория столче искаш - 9-18 (първата опция)  или 9-36 (втора опция). За съжаление вторите са с по-ниски показатели при тестовете.... Confused
На Мия кошницата умаля преди Ида да стигне размерите за 15-36 кг... и за да не купуваме стол за 1г стигнахме до варианта 9-36. Rolling Eyes
Ако не бях обвързана с 2-те ни налични столчета бих избрала категорията 9-18кг.

А това столче с рамката отпред го има и в двете категории 9-18 и 9-36. Всъщност това е единствения модел с оценка "gut" във втората група (2003-2007г)

Ето тук са резултатите от тестовете на ADAC

# 24
  • Мнения: 6 441
А аз да питам кошниците на Чиполино до 13 или 8 кг са?

# 25
  • Мнения: 1 193
Аз гласувах за 1-ва опция  Grinning
В момента ползваме столче за 9-18 кг. Пътуваме често в провинцията,  основното, което исках е, да може да спи малката, що годе удобно (както е писала Алекси - да се движи цялото столче). Спрях се на Макси Кози - приори.

# 26
  • София
  • Мнения: 529
А аз да питам кошниците на Чиполино до 13 или 8 кг са?
Сега им разгледах сайта - има 2 модела на едното пише до 10 кг, на другото до 13 месеца newsm78
При всички положения покажат ли се крачетата и главичката или станат ли къси коланите е време за смяна. Опита при нас показва, че кошницата ни умаля много преди 10 кг или 13 месеца Mr. Green Нищо, че не е на Чиполино

# 27
  • Мнения: 6 441
А аз да питам кошниците на Чиполино до 13 или 8 кг са?
Сега им разгледах сайта - има 2 модела на едното пише до 10 кг, на другото до 13 месеца newsm78
При всички положения покажат ли се крачетата и главичката или станат ли къси коланите е време за смяна. Опита при нас показва, че кошницата ни умаля много преди 10 кг или 13 месеца Mr. Green Нищо, че не е на Чиполино
Нито краката,нито главата ни е навън.Проблем ни е стоенете в столчето.Добре,че рядко ни се налага да пътуваме.Явно ще се сменя.

# 28
  • Мнения: 491
Нашето столче е такова:

Май влиза в третата опция, но не съм сигурна. За нея гласувах. Засега ни върши чудесна работа и нямам забележки!
Успех в избора!
Взехме си същото и за сега съм много доволна. Беше и единственото столче от този тип което е до 25кг., всички други бяха до 18кг. Предполагам, че от по-скъпите модели може пак да има подобно, но преценихме, че не си заслужава да даваме много пари при липсата на гараж Wink

# 29
  • Мнения: 6 441
Melodiya,за колко е това столче и от къде си го взехте?

# 30
  • Мнения: 491
Melodiya,за колко е това столче и от къде си го взехте?

Взехме го за 139лв. от Пигис. Виждала съм го и за 136лв. Предполагам, че може да го има и за по-малко някъде, но ние решихме да не обикаляме Simple Smile Нашето е в червено и синьо. От 9 до 18кг. се ползва както е дадено на снимката, а после до 25кг. се ползва като другите столчета (май се водеха 2ра г-па newsm78). Вчера Пепо спа в него и мисля, че му беше удобно - то се изтегля напред и става полулегнало.

Отивам да си гушкам детето, че е голям рев Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 6 441
Благодаря ти,много!

# 32
  • Мнения: 491
Аз май съм се объркала малко Embarassed
Столчето от снимката е Baby Tour на Cangaroo ето го тук, а нашето е Journey пак на Cangaroo - ето го тук и тук. Разликата е минимална Simple Smile

# 33
  • Мнения: 6 441
А дали може да прецениш колко тежи горе-долу,зада знам колко ще ми излезе,ако си го поръчам от интернет магазин?

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 130
нашата  е тип две  ooooh! мислих гледах и това ми е решението

# 35
  • Мнения: 11 003
А дали може да прецениш колко тежи горе-долу,зада знам колко ще ми излезе,ако си го поръчам от интернет магазин?

Почти всички столове от тази категория са около 10 кг.

# 36
  • Мнения: 634
Здравей,
ние сме с ето това столче BREVI и сме много доволни - изключително качествена изработка.


http://www.brevi.eu/public/page.jsp?sez=349&pag=805

Ме съм сигурна , но мисля че е твой номер 1.
Ние проучвахме дълго столчетата за кола, защото това нещо е важно - детето всеки ден е в колата. Не бихме правили компромиси с такъв продукт, в никакъв случай.
Успех!!!  bouquet

# 37
  • Мнения: 1 883
Здравей,
ние сме с ето това столче BREVI и сме много доволни - изключително качествена изработка.


http://www.brevi.eu/public/page.jsp?sez=349&pag=805

Ме съм сигурна , но мисля че е твой номер 1.
Ние проучвахме дълго столчетата за кола, защото това нещо е важно - детето всеки ден е в колата. Не бихме правили компромиси с такъв продукт, в никакъв случай.
Успех!!!  bouquet
И нащо е същото,но без доп. възглавнички които са за новородено, и е по широко.От 1 до 4 год.
Сега в него е баткото, който е на 3 год..А бебето е в кошница на същата марка.И аз съм много доволна. Peace

# 38
  • Мнения: 491
А дали може да прецениш колко тежи горе-долу,зада знам колко ще ми излезе,ако си го поръчам от интернет магазин?

Почти всички столове от тази категория са около 10 кг.

Ами да, към 10кг. ще да е newsm78 Петър още няма 9кг., а столчето е малко по-тежко от него Simple Smile.

# 39
  • София
  • Мнения: 44 088
За вашата възръст стола трябва да е 0-18 кг, т.е. да може до годинка да го монтирата с гръб към движението, а след това по посока на него.

# 40
  • Мнения: 6 441
http://family-bg.com/prX_2735.htm

А за тези седалки какво мислите??? newsm78 Аз все си мисля,че бяха за над 15 кг,а тези ги дават за над 9кг?

# 41
  • София
  • Мнения: 529
http://family-bg.com/prX_2735.htm

А за тези седалки какво мислите??? newsm78 Аз все си мисля,че бяха за над 15 кг,а тези ги дават за над 9кг?
Някаква грешка ще да е...  Shocked

# 42
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Цитат на: ara75 link=topic=2596 до 62.msg6275370#msg6275370 date=1201129940
http://family-bg.com/prX_2735.htm

А за тези седалки какво мислите??? newsm78 Аз все си мисля,че бяха за над 15 кг,а тези ги дават за над 9кг?
Някаква грешка ще да е...  Shocked

Toва е долната част на големите седалки, ползва се примерно когато детенцето е над 20 -25 кила и достатачно високо за са се закачи и с колана от колата. Има седалки от 9 до 36 кила който не могат да се свалят и затова продават тези ...това е просто само долната част.Много лошо са го означили..и то само защото е част от големите седалки.
Не е обаче за нашите бебоци... Simple Smile
Имам едни познати дето детенцето им е 4 клас и доста височко и все пак не толкова че да седи с коланите от колата и ползват тази подложка. Просто вече не му трябва облегалката , а само височината за седене. 

# 43
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Малки сте за тази седалка.Нашето голямо момиченце е на 6 и все още седи в столче от група 3.Може би догодина ще е само на седалка,ще преценим.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Oт вчера ми се върти една мисъл в главата, която май ще наклони везните към втория вид.
На кошниците 0-9-13кг трябва да им е винаги вдигната дръжката, защото е по-сигурно - предпазва при обръщане на кошчето и при затискане.
Изведнъж ме светна, че рамката на второто столче, не е за придържане при сядане или да си държи ръцете. Просто е още една предпазна бариера при евентуално притискане с нещо. Ще е по-сложно поставянето на детето, но предполагам са го измислили достатъчно удобно като се вдига нагоре.
Също така дава достатъчно пространство за космонавти и други такива, защото е по-широко.
Само се чудя, защо съм го срещала в изпълнение само на Мони, което също е плюс - цената му е ниска.

# 45
  • София
  • Мнения: 529
А това столче с рамката отпред го има и в двете категории 9-18 и 9-36. Всъщност това е единствения модел с оценка "gut" във втората група (2003-2007г)

Ето тук са резултатите от тестовете на ADAC

На картинка това беше моя фаворит. Оказа се, че на живо е като усмирителна риза обаче. Гледахме 9-36. Няма колани на столчето, борда се слага през кръста, минава плътно, без никакъв луфт по детето и колана на колата минава над него. Покрива детето от коленете до гърдите.... нито може да мръдне крачета, нито нищо... Rolling Eyes Само докато закопчаем коланите и Ида започна да вика, че ика долу.... #Crazy
Вярно, сигурни са, ама... Thinking
Има ги в Пигис хаус.

П.С. Ние взехме Recaro Young Sport , но Мия ще го ползва след като направи годинка, сега отива в стола на Ида, защото може да се монтира и с гръб към движението.

# 46
  • София
  • Мнения: 44 088
benitta - това, че го правят мони е само минус за столчето - ще е тмърдо , неудобно и най-вече много несигурно.
Вложете повечко пари за столче, все пак то се отнася за сигурността на детето ви.
Има и столчета 0-18 кг по 200-250 лв...което не е много, но все пак са поне по-сигурни марки....мина ли са някой друг тест, имат сертификати за сигурност и т.н.

# 47
  • Мнения: 156
Аз лично съм решил това да е нашето столче. Гледах го в шоурума на фирма LOBBI и много го харесах. Един познат си купи такова преди 2 месеца и е супер доволен.
http://www.kasidabg.com/product_info_products_id-4716.html

Иначе е доста здраво .Има някакви евро сертификати за краш тестове и тестове за безопасност . Каквито не съм виждал да имат столчетата на другите ми познати )).
http://www.delti.com.pl/delti/en/foteliki/malypodroznik/
Как мислите струва ли си? Някой ползва ли такова столче и какво му е мнението за него?

# 48
  • Мнения: 655
http://www.mothercare.com/gp/product/B000TUUFI8/sr=1-6/qid=11998 … 3031&mcb=core
Нашите са такива-2бр. Не са от най-скъпите, но са практични и са удобни.

Общи условия

Активация на акаунт