резултати от хормонални изследвания

  • 3 128
  • 40
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 100
Както обещах да пиша-видях си резултатите от хормоналните изследвания(онлайн.)Само хламидията не е готова.
Може ли да си кажете мнението BlushМай не са много ОК Sad
Име на теста (изследването)
 Резултат
 
 Единици
 Референтни граници
 
 
 Естрадиол 264.3
 pmol/l М(49.6-218)Ж(фазиF:90.1-716,O:243-1509,L:147-224,p
 
 FSH 10.36
 IU/ml М(до12.4)Ж(фазиF:.до12.5;O:до21.5L:до7.7;Postmenop
 
 Пролактин 905.4
 ?/u/ml М (86 - 390) Ж (72 - 511)
 
Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 950
siska81, къде е ЛХ?
Пролактина ти е висок Sad

# 2
  • Варна
  • Мнения: 100
Ами Зветунчо,ЛХ не ми каза д-р Александров да пусна или аз не съм чула по телефона,но бяха 3 само,които ми каза!
А това,че Пролактина е висок какво значи newsm78

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ами Зветунчо,ЛХ не ми каза д-р Александров да пусна или аз не съм чула по телефона,но бяха 3 само,които ми каза!
А това,че Пролактина е висок какво значи newsm78

Повтори изследването и ако пак е висок-консултация с ендокринолог.Успех!

# 4
  • Мнения: 3 453
Доста е завишен Пролактина. Дори да не си спазила правилата при изследването му, стойността му е доста над горната граница.
Пусни си пак изследване и тогава се консултирай с ендокринолог!
Днес или утре можеш да пуснеш пак ЛХ и ФСХ / трябва да се пуснат заедно/.
Как ти е цикъла? Редовен ли е, оскъден ли е, задържаш ли фоликули?

Не бързай да се шашкаш!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 100
Направо се шашнах Норе #Crazy
Едва се съвзех от резултата от спермограмата и сега това Cry
Четох какво може да значи като ти е завишен.....Много ме е страх.....
Цикъла ми е редовен,доста обилен но без кръвоизливи...Как така да задържам фоликули?Как да разбера?
Иначе съм си мерила температурата,правила съм и тестове за овулация-има + резултат и от двете.Дори си я усещам,а също и цервикалната слуз.Само този месец май не усетих нищо,но може да е от стрес и да не съм разбрала....

# 6
  • Мнения: 1 950
siska81 , не се шашкай Hug. Това дали задържаш фоликули може да бъде сто процента ясно само с фоликуметрия.
Задължително си пусни още веднъж ФСХ и ЛХ както и Хоуп те е посъветвала.
Няма от какво да те е страх. Има решение и за високия пролактин, само трябва да се разбере вследствие на какво е.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 100
Благодаря ви Зветунчо и Норе Hug Hug
Ще се успокоя след известно време,но първоначално много се шашкам EmbarassedДобре че сте вие Hug
Сега смятам да се успокоя и се чудя:
-дали да пусна утре пак ФСХ и ЛХ както ме съветвате
-или да изчакам до прегледа на Александров и да видя какво ще каже(05/02/08г.)
Вие как мислите????

# 8
  • Мнения: 1 950
Кой ден ти е утре? Ако си още между 3 и 5 на месечния цикъл пусни задължително. Без ЛХ се обезмисля и ФСХ. Първо ЛХ е много важен колкото и ФСХ, второ като съотношение двата не могат да се видят.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 100
Зветунчо,утре ми е пети ден.Май да ходя да пускамnewsm78

# 10
  • Мнения: 1 950
Ами по-добре ги пусни. За да може доктора да има някакво инфо поне. Защото так без ЛХ е все едно нищо.

# 11
  • Мнения: 3 453
Сиска,
Цветунка ти е обяснила значението на ЛХ и ФСХ, затова ги пусни утре. Пролактина ще го вкараш в норма, не се тревожи! Всичко ще е наред, само се успокой! Hug

Господ е събирач, да знаеш! Ето ни нас - аз имам варикозно образувание на левия яйчник, а съпругът ми - двустранно варикоцеле!  Joy
Само дето при теб нещата са поправими! Успокой се, Сиска! Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 100
Възхищавам се на силата и куража,които лъхат от думите ти НОРЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Утре отивам да ги пусна тия хормони и да видим.....А пък Господ май наистина е събирач-надявах се поне при мен да е наред всичко(не от егоистична гледна точка, а за да стане по-лесно и по-бързо),но уви.....Дано това да е проблема само Praynig,че колкото други изследвания предстоят,страх ме е да си помисля.
 Hug  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 453
Виж сега, гледай от добрата страна. На съпругът ти му трябват не по-малко от 3 месеца, за да пие добавки и да му подействат. Ти ще се лекуваш през това време и, когато при него показателите вече са се пооправили /дай Боже/, при теб нещата вече ще са ОК. Peace
Изследванията не болят. А открития проблем е наполовина разрешен! Вече вървите по правилния път, затова се зареди с търпение и вяра! Всичко ще се нареди! Hug

# 14
  • Мнения: 1 284
Сиска,момичетата са ти казали всичко,пусни ЛХ и ФСХ.Задължително повтори и пролактина.
Успех Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт