Към мамите с Jane

  • 7 738
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Кажете впечатленията си за тези колички, и по-точно Nomad, тъй като нямам възможност да разгледам "на живо", евентуално ще поръчвам през интернет. Не са малко парички, а предимствата не могат да се преценят само на картинка. newsm78

# 1
  • Мнения: 360
Аз също съм се спряла на нея, но още не сме я купили. Иначе количката изглежда много добре на живо. Аз също не разбирам много, така че ще се радвам мамите с опит да дадат мнение.

# 2
  • Мнения: 6 713
И аз ще следя темата Peace

Пуснах тази тема съвсем наскоро: тук се коментира Номада и най-новата Карера - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258478.0

Аз пък имам въпрос към мамите с Номад и Карера Про - тези колички имат ли пълно легнало положение (не ства дума за коша за новородено)?

И още - коша за новородено има ли опция да се постигне повдигане от единия край - т.е. да стане полу-легнало положение? Виждала съм, че Пег Перегото има такава опция Simple Smile

Много въпроси, много нещо ooooh! Hug

# 3
  • Мнения: 4 428
Аз съм ги разглеждала количките. Номада няма напълно легнало положение. Кареррата е с почти легнало положение. Коша за новородено има степени и може да се повдига  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Имам Номад.
Права е Веси, няма напълно легнало положение. Шасито и е 6,5 кг. като прибавиш към него кош или летния вариант става около 9 кг. което пак си е малко.
Количката е много хубава, много маневрена и много лесно върви. Цветовете са много хубави също. За мен лично обаче най - голямият плюс на тази количка е размера на седалката - ширина и дължина. Детето ми спи навън в нея, облечен в зимни дрехи и завит с пухкаво одеало и пак не му е тясно.
Количките реално са двулицеви, всичко е на ципове и тик - так и можеш да обръщаш сенника и от двете страни, в два различни цвята.
Ако искате нещо по - конкретно да питате - насреща съм. Hug

# 5
  • Мнения: 24
Момичета, благодаря за отговорите, много са ми ценни, още повече че в сайта на Симонови явно има подвеждаща информация, а именно че Номад-а е подходящ за "бебе от 0-36 месеца". Опита и практиката на майките са много по-достоверна и точна информация.
Ники, по-конкретно искам да те питам, възможно ли е все пак въпреки че няма напълно легнало положение, да се подложи тънко одеалце или пеленка, за да се ползва да речем от втория месец на бебето, не веднага? Дано не звучи глупаво въпроса ми, но вече почти съм решила да я купувам, тъй като ми допадат тъкмо предимствата които ти си изброила - това че е лека, широка и дълбока, което я прави много комфортна количка, и не на последно място красиви цветове.
Пег Перегото също е вариант, както и Инглезина Зипи - много ми харесват и двете колички, но Номад като че ли повече ми допада. Simple Smile

# 6
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
здравей!
Аз си купих Jane Nomad. Тя е по-подходяща за новородено бебе от CARRERA.
Летния кош няма 180 градуса. Аз комбинирах с кош за кола MATRIX, който има 3 положения на гръбчето и изцяло легнало положение - 180 гр.
ЛЕтният кош е много широк и количката е страшно стабилна и маневрена.
И аз като Ники съм насреща за повече информация.
Количката съм я избирала повече от 4 месеца и смятам, че направих добър избор.
Дано и на бебето му хареса, като се роди Grinning

ПП: Самите вносители също я категоризират, като количка подходяща на 0-36 м., а Карера е за 6-36 м.
ето сайта им http://www.adria2001bg.com

# 7
  • Мнения: 4 428
Инглезина Зипи също няма напълно легнало положение  Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Ники, по-конкретно искам да те питам, възможно ли е все пак въпреки че няма напълно легнало положение, да се подложи тънко одеалце или пеленка, за да се ползва да речем от втория месец на бебето, не веднага?

Това трябва да си прецениш на място ако ти е възможно някъде да я видиш на живо преди да купуваш. Иначе е напълно възможно, все пак като гледам кошниците за кола са с по-голям наклон и много майки ги ползват и като количка, и като кошница, като подлагат пелена. Аз я купих когато детето ми беше на 10 месеца и въобще не съм се замисляла за новородено как ще е.

# 9
Ники, по-конкретно искам да те питам, възможно ли е все пак въпреки че няма напълно легнало положение, да се подложи тънко одеалце или пеленка, за да се ползва да речем от втория месец на бебето, не веднага?

Това трябва да си прецениш на място ако ти е възможно някъде да я видиш на живо преди да купуваш. Иначе е напълно възможно, все пак като гледам кошниците за кола са с по-голям наклон и много майки ги ползват и като количка, и като кошница, като подлагат пелена. Аз я купих когато детето ми беше на 10 месеца и въобще не съм се замисляла за новородено как ще е.

# 10
Това трябва да си прецениш на място ако ти е възможно някъде да я видиш на живо преди да купуваш. Иначе е напълно възможно, все пак като гледам кошниците за кола са с по-голям наклон и много майки ги ползват и като количка, и като кошница, като подлагат пелена. Аз я купих когато детето ми беше на 10 месеца и въобще не съм се замисляла за новородено как ще е.
[/quote]
[/quote]


e

# 11
Това трябва да си прецениш на място ако ти е възможно някъде да я видиш на живо преди да купуваш. Иначе е напълно възможно, все пак като гледам кошниците за кола са с по-голям наклон и много майки ги ползват и като количка, и като кошница, като подлагат пелена. Аз я купих когато детето ми беше на 10 месеца и въобще не съм се замисляла за новородено как ще е.
[/quote]



da

# 12
  • Мнения: 24
Момичета, пак благодаря за отзивчивостта, все повече се убеждавам че това е верния избор за нас. Simple Smile
Наистина и аз съм забелязала, че много често се носят бебета (и то новородени) в кошници за кола, въпреки че няма напълно легнало положение на гръбчето, това си е собствен избор разбира се и няма нищо лошо. Дори съм чувала коментар, че повърхността им е анатомична, което ги прави подходящи за новородени.
Бих си купила кош за кола Матрикс, но ми става доста скъпичко, евентуално бих се заитересувала от такъв втора употреба ако се намира лесно. Видях, че по-евтините варианти са Ребел Про и Страта (този го няма при Симонови и не мога да видя цена), но не знам дали имат 180 гр. newsm78
Diana, ти скоро ли си купувала количката, ако да - би ли ми казала от кой магазин и дали знаеш с какви цветове разполагат в момента? Аз се притеснявам да не възникне проблем с поръчката през нета. Бебето ще се роди съвсем скоро (термина ми е 09.02.2008г.) и не мога точно сега да пътувам, но може съпругът ми да отиде на място да я вземе.
Да, най-важното е удобството на малките ни съкровища! Grinning

# 13
  • Мнения: 24
Инглезина Зипи също няма напълно легнало положение  Grinning

Пак съм се подвела по коментара в сайта на Симонови Simple Smile, наистина нямам възможност да ги видя на живо, иначе ми харесва количката. Благодаря ти!

# 14
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
meg76, аз я купих преди 2 седмици от Палнет Бейби - те са официалните вносители и имат всички цветове. В сайта на вносителите има телефон - обади им се и ще ти кажат най-близкият магазин до теб. Според мен количката може да се ползва от новородено. Факт е, че кошниците за кола са почти 90 гр., а са за  новородени.
Ето снимка от близо с летен кош http://images23.snimka.bg/004937278.jpg

Леко раждане ти желая  bouquet

# 15
  • Мнения: 24
meg76, аз я купих преди 2 седмици от Палнет Бейби - те са официалните вносители и имат всички цветове. В сайта на вносителите има телефон - обади им се и ще ти кажат най-близкият магазин до теб. Според мен количката може да се ползва от новородено. Факт е, че кошниците за кола са почти 90 гр., а са за  новородени.
Ето снимка от близо с летен кош http://images23.snimka.bg/004937278.jpg

Леко раждане ти желая  bouquet

Diana, благодаря ти, така и ще направя!!! Много ми хареса твойта разцветка, става и за момче и за момиче, цветовете са много свежи и наситени! Харесва ми също, че гумите са по-големички. От твоята снимка добре се вижда, че сенника е плътен и откъм главичката е добре уплътнен, т.е. няма процепи и на бебето няма да му е студено. Искам да те питам, към количката има ли покривало и др.аксесоари? Поставката за крачета регулира ли се за по-голямо дете?
И на теб безпроблемно бременеене още 45 дни, леко раждане и здраво бебче  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Отговарям ти аз - сенника е плътен, непромокаем също така. Към летния вариант на количката има дъждобран, който е просто уникален, много е хубав - аз го ползвам цяла зима за да спи детето на топличко. Чувалчето за крака се купува отделно, струва 145 лв. и също е много хубаво и топло. Поставката за крачетата се регулира, дръжката за бутане също. Когато се сгъне количката седи изправена сама без да е нужно да я подпираш някъде.

# 17
  • Мнения: 360
И аз да питам. От колко месецеа може да се ползва летния кош,т.е. този наклон от кой месец не е проблем?

# 18
  • Мнения: 360
И аз да питам. От колко месецеа може да се ползва летния кош,т.е. този наклон от кой месец не е проблем?

# 19
  • Мнения: 24
Отговарям ти аз - сенника е плътен, непромокаем също така. Към летния вариант на количката има дъждобран, който е просто уникален, много е хубав - аз го ползвам цяла зима за да спи детето на топличко. Чувалчето за крака се купува отделно, струва 145 лв. и също е много хубаво и топло. Поставката за крачетата се регулира, дръжката за бутане също. Когато се сгъне количката седи изправена сама без да е нужно да я подпираш някъде.

Щом към летния вариант няма покривало, задължително ще трябва да избирам един от следните варианти:
-чувалче за крака
-кош за новородено
-столче за кола (кошница)
и се замислям дали при положение, че чувалчето също не е никак евтино, не е по-добре да дам още толкова пари за кош за новородено, което е хем с покривало, хем има положения на гръбчето (вкл.180гр.), а може да се ползва и като кошница. newsm78
Мъжът ми ще ме убие вече. #2gunfire

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
Joy
Няма да те убие, споко, и моят ми замисляше нещо подобно, но като побута малко количката се увери, че всичко си е заслужавало!
Според мен коша за новородено си е най - добре за толкова малко бебче, щом е и зимно. Плюс това цял кош струва колкото два чувала, чувалчетата наистина са скъпи. Аз не съм купувала никакви кошове, че всичко си имаме от преди тази количка - и кошница и столче за кола, но ако имаме второ бебче няма да се колебая и ще си взема такъв кош. Даже вече и цвят съм избрала.  Laughing

# 21
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Към кошницата за кола Матрикс има покривало.
Joy
Няма да те убие, споко, и моят ми замисляше нещо подобно, но като побута малко количката се увери, че всичко си е заслужавало!
Laughing
И моя реагира така. Simple Smile
Мег, ако имате кола ще ви трябва кошница задължително.

# 22
  • Мнения: 902
Проверете цената на Номада в Премаман.
Аз си купих Слалом Про и сравнявах цените в Бейби планет и Премаман. В Премаман излезе по-добра цена. Единственото неудобство е, че те продават всичко в комплект, но Номада (дано не греша) върви с летен кош + Матрикс (зимен кош с три позиции, който се ползва и като кошница за кола).

# 23
  • Мнения: 4 877
Проверете цената на Номада в Премаман.
Аз си купих Слалом Про и сравнявах цените в Бейби планет и Премаман. В Премаман излезе по-добра цена. Единственото неудобство е, че те продават всичко в комплект, но Номада (дано не греша) върви с летен кош + Матрикс (зимен кош с три позиции, който се ползва и като кошница за кола).

Аз също съм ЗА  Премама. Наистина провери там. Едно от най-важните неща в случая са  ГАРАНЦИЯТА (гаранционното обслужване) + допълнителните опции при проблем с количката, например, предоставят ти друга количка докато трае ремонта на твоята. Слава богу, не съм ползвала тази опция, но всички екстри и глезотийки, които ни предлагат като техни клиенти обезмисля ходенето по други магазини. Аз съм с Карера Про, едноцветна. Страхотна количка! Препоръчвам Ви я горещо. Кошът за новородено е доста широк, има разлини положения за гръбчето, колан (който се оказа изключително важен и полезен за скокливото ни бебе), вентилации, комарници и т.н. Все още сме с този кош, а сме на почти 6 месеца. Дори и с космонавт ни е доста широчко. Най-важното е, че този кош има СЕРТИФИКАТ според нормите на ЕС за пътуване в кола. По тази причина кошницата за кола сме я ползваки 2-3 пъти. Зимното чувалче ни го поръчаха отделно от Премама. Много е хубаво. Гумите са "среден клас" - нито малки, нито от най-големите. Количката е много маневрена. Има включена чанта (доста е хубава и удобна) и дъждобран.
В друга тема за магазина Бейби планет се изказах и няма да се повтарям тук.

# 24
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Гаранцията в Бейби планет е 2 години. Не ми се вярва вносителите да дават по-малка гаранция от други.
В Премаман, когато аз ходих да гледам Номад и КАрера бяха старите модели, а Слалом нямаше изобщо.
Цента с коша МАтрикс в Бейби планет ми излезна грубо 1350 лв.
В моемнта в Премама има и намаление. Възможно е и количките да имат някакво намаление

# 25
  • София
  • Мнения: 6 011
Дияна, ти кога си я купувала твоята количка от Бейби планет? Моята е купувана от там през септември и гаранцията е една година.

# 26
  • Мнения: 360
В Премама няма Номад. Само Слалом и Карера.Иначе ако се вземе целия комплект от 3 части излиза по-евтино, ако са поотделно цената е същата. Вчера бях там.

# 27
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Дияна, ти кога си я купувала твоята количка от Бейби планет? Моята е купувана от там през септември и гаранцията е една година.
Грубо преди 2 седмици.. +- няколко дни.

# 28
  • Мнения: 24
Момичета, имам още въпроси, пак нещо не съм доразбрала Embarassed, но нали трябва да изтъкна точно предимствата на различните варианти пред мъжо, та да го убедя в добрия избор. Иначе и той много я харесва количката, ама си беше предвидил около 900 лв нааай-много. Wink
Както и да е, въпросите ми са: моля ви, кажете ми точно каква е разликата междукош за новородено и кош Матрикс (освен цената, разбира се). Аз подозирам, че коша за новородено може би не се фиксира като столче за кола в колата (ама се изказах), така ли е, или....? Diana, аз дори не знаех, че има стари модели, дано не ги объркам при покупката.
danybon, можеш ли да ми кажеш цената на целия комплект Карера Про и преди колко време си я купувала, какво означава едноцветна - стар/нов модел или....?
Благодаря за търпението, да отговаряте момичета!  bouquet

# 29
Меги 76 правилно подозираш Wink,матрикса става и на кошче(столче) за кола,а коша за новородено(аз съм с капацо) е само легнало,като може да се повдига гръбчето,което е удобно когато го храниш например,ние сме почти на 6м. и още го ползваме,матрикса е по-малък,но пак си зависи и от бебето.Аз съм много доволна от коша за новородено,както казаха по-горе има колани за сигурност,и от новородено возя бебето си именно в този кош на задната седалка,поради тази причина столчето за кола си го ползваме само в къщи за хранене.Ние сме със Слалом про.

# 30
  • Мнения: 4 877
danybon, можеш ли да ми кажеш цената на целия комплект Карера Про и преди колко време си я купувала, какво означава едноцветна - стар/нов модел или....?
Благодаря за търпението, да отговаряте момичета!  bouquet
Ехо, изчисти си кутията

# 31
  • Мнения: 24

Ехо, изчисти си кутията
[/quote]
Готово Grinning

# 32
  • София
  • Мнения: 6 011
Дияна, ти кога си я купувала твоята количка от Бейби планет? Моята е купувана от там през септември и гаранцията е една година.
Грубо преди 2 седмици.. +- няколко дни.
  Mr. Green Току що им звънях по повод периода на гаранцията. Значи вие новите клиенти сте напред, ние сме с една година гаранция.

# 33
  • Мнения: 339
На вниманието на хареслите Jane Nomad ще копирам какво написах на една мама по повод друга количка ,за да не пиша същото наново , малко съм критична към количката, но мисля че  е важна обективноста. Извинете предварително за дългия постинг Heart Eyes
Цитат
Цитат
Може ли някой да помогне с мнение за въпросната количка
http://www.concord.de/fr/moving/buggys/concordfusion/travelsystem/argon.html
явно не е от най-популярните марки. Решаващо ли е при избора, че няма ръчна спирачка и чувалче за краката?
   
Случайно попаднах на темата ти и тъй като е стара  реших да ти пиша лично. Вчера видях тази количка (пак случайно Grinning, търся столче същата марка в момента ) и щях да се изям че я нямаше когато аз  търсех. Количката е копие на Jane Nomad (аз съм с такава). Ето за сравнение http://www.jane.es/construye/index.php?fuseaction=fitxa&tipo … ia=&id_intro= но подобрен вариант, премахнати са всички слаби места на Jane Peace . Първо и главно не е с двойни гуми които по дупките в София много ми запираха, второ прозрачната част на гюрука е матирана в цвета на самата количка ако не се лъжа, което е добре за да не свети слънцето на детето( при моята е прозрачен и блести), после багажника е направен по-удобно и достъпно и накрая май е по лека, там където аз я гледах са дадени 4кг тегло, на моята са 6, това е теглото само на шасито с текстилната част се отежнява с кило две . Иначе съм страшно доволна от количката много е удобна и широка за детето , моя не търпеше никаква количка докато не купихме тази, а в нея веднага заспа Laughing така че ако още не сте купили количка горещо ти я препоръчвам  newsm10.
А да и столчето за кола се сваля и маха с една ръка просто се щраква отгоре и може да се ползва както само, така и с летната част.
Поздрави и леко раждане  bouquet

Ще допълня че аз не бих взела матрикса за столче въпреки и по точно именно заради нивата на гръбчето, това прави столчето по малко сигурно при катастрофа и са с отрицателна оценка на краш тестовете на АДАК, аз съм с Рабел про , но вече ни е малък както се сещате. Но иначе съм си много доволна от количката и хич не ми се сменя въпреки че съм я обещала на сестра ми за нейното бебче   Embarassed

# 34
  • Мнения: 360
Аз малко не разбрах, Roroana, ти с тази конкорд ли си?Количката изглежда много добре. Има ли я някъде в България и какви пари е?Наистина ли двоините колкела на Номада са толкова зле?

# 35
  • Мнения: 6 713
.... аз съм с Рабел про , но вече ни е малък както се сещате. Но иначе съм си много доволна от количката и хич не ми се сменя въпреки че съм я обещала на сестра ми за нейното бебче   Embarassed

Roroana, какво мислиш за Strata car seat - новото столче на Jane? newsm78

 Hug

# 36
  • Мнения: 360
Пак към Roroana. Намрих я Конкорд в бебе маркет за 790 лв. Но искам да питам толкова ли са кофти тия двойни колела на Номада и дали на Конкорда няма проблем, защото и те са малки? Наистина ли мислиш,че Конкорда е по-добър?

# 37
  • Мнения: 339
ellpi аз съм с Номад и съм доволна от нея, все пак във Виена тротоарите са си супер Grinning, гумите съвсем не са малки, но лятото се измъчих в София, дупките са една до друга и такъв релеф имат и улици и тротоари ooooh!, не мога да твърдя 100% че с единични гуми ще е по добре, но така си мисля. Ако някое от другите майчета е от София да сподели опит , че моя не е много голям. Много е възможно да ми се е видяло толкова трудно защото не съм свикнала да карам там.
ЛУРДЕС новото им столче ми изглежда малко по широко от рабела, но това само от снимката го виждам и нищо не мога да кажа по- конкретно, не го намирам в краш тестовете, но и рабела го няма , така че незнам. ето тук ги гледам столчетата аз http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/default.asp … rcePageID=130822#

# 38
  • София
  • Мнения: 6 011
Номада е доста проходима за Софийските условия /ужас, все едно обсъждаме оф - роуд карането, но си е самата истина  Laughing/. Гумите са големи. На мен двойните гуми не са ми проблем, но пък и не съм бутала количка с единични. И Конкорда изглежда супер според мен, цената с Номада е еднаква горе - долу.

# 39
  • Мнения: 6 713

http://www.carseatinfo.co.uk/index.cfm?sid=19086&pid=292367 - ето тука има също някаква класация за столчета - явно в сайта се дават предпочитания на определени марки, т.е. всички кошчета са еднакво добри Peace

# 40
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Roroana, ами моя Номад има двойни гуми само отпред. 
Освен това Номад е 4х4 което я прави доста проходима по Софийските улици Simple Smile Или пък както казваш е въпрос на навик.
В събота сравнявах на Карера и Номад летните кошове и коша на Номад е почти двойно по-голям.
Между другото в Бейби планет казаха, че очакват съвсем нови разцветки на JANE.

# 41
  • Мнения: 4 428
И количката на Конкорд е много хубава  Peace Не я бях заглеждала до сега  Grinning

# 42
  • Мнения: 655
Имам един въпрос: ние имаме Jane Powertwin за близначките и сега искаме да вземем Jane Slalom Pro за бебето, което чакаме сега. Но нашата за близнаци е от по-сталото поколение на Jane Powertwin и изглежда така, а кошчетата за кола се прикрепят така. Та въпросът ми е свързан с този кош-до колко горе долу месеца може да се използва. Смятав да го купя за есента, ако е студено. Бебо ще се роди през лятото и тогава сигурно ще използвам този вариант.

# 43
  • Мнения: 4 877
Имам един въпрос: ние имаме Jane Powertwin за близначките и сега искаме да вземем Jane Slalom Pro за бебето, което чакаме сега. Но нашата за близнаци е от по-сталото поколение на Jane Powertwin и изглежда така, а кошчетата за кола се прикрепят така. Та въпросът ми е свързан с този кош-до колко горе долу месеца може да се използва. Смятав да го купя за есента, ако е студено. Бебо ще се роди през лятото и тогава сигурно ще използвам този вариант.


Синът ми е роден през юли, едричък е, но дори с космонавт пак си му е добре в коша за новородени. Сега сме на 6 месеца. Много е удобен. И да не се повтарям - почти не сме използвали кошницата за кола. Навсякъде сме с коша. Разнасяме го напред-назад, с количка, без количка, с кола, дори беше на Коледния концерт на батко си с коша и добре си поспа в залата.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 884
И аз искам да ви питам нещо. днес гледахме въпросната количка в Пигис хаус. Имаха към нея кош за кола, но един голяяям и с поривало. Момчето в магазина каза, че нямало кош за новородени Shocked А аз мисля, че има newsm78
И материята на кошчето беше една като промазано -шушлякова Thinking Е това нещо не запарява ли newsm78

# 45
  • София
  • Мнения: 6 011
Кетито, JANE няма в Пигиса. Иначе има няколко вида кошчета, включително и за новородено с пълно легнало положение..

# 46
  • Мнения: 360
В Пигис има Jane. Аз бях преди седмица.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 884
Кетито, JANE няма в Пигиса. Иначе има няколко вида кошчета, включително и за новородено с пълно легнало положение..

 Shocked Е как да няма като вчера ги гледах.
Но няма значение. Който има , моля кажете си мнението за кошчето и тапицерията му Praynig

# 48
  • София
  • Мнения: 6 011
Но няма значение. Който има , моля кажете си мнението за кошчето и тапицерията му Praynig
Аз имам количката. Не запарва. Но точно в Пигиса не съм ги виждала,  newsm78 може пък и да продават вече. Нещо консултантите там явно са крайно неориентирани щом не знаят за кошчето. Имат си официален вносител, ето този:
http://www.adria2001bg.com/index.php?m=320&lang=1&id_marka=39
Вносителят има собствени магазини, ако те интересува мога да ти кажа къде са.

# 49
Имам един въпрос: ние имаме Jane Powertwin за близначките и сега искаме да вземем Jane Slalom Pro за бебето, което чакаме сега. Но нашата за близнаци е от по-сталото поколение на Jane Powertwin и изглежда така, а кошчетата за кола се прикрепят така. Та въпросът ми е свързан с този кош-до колко горе долу месеца може да се използва. Смятав да го купя за есента, ако е студено. Бебо ще се роди през лятото и тогава сигурно ще използвам този вариант.

ASIA,точно този кош за новородено ползвам от лятото,а вече сме на поти  6м и все още сме с него.Смятам че е по-добър вариант от столчето за кола,независимо лято или зима този кош е изключително удобен. Peace

# 50
  • При моето съкровище
  • Мнения: 47
А някой ползвал ли е Matrix коша?
Моля споделете опит до колко месеца го ползвахте, защото и аз май се насочих към Jane Slalom, но се замислям за Matrix коша, вместо зимния кош.

Кажете вашето мнение

# 51
  • Мнения: 655
Благодаря, мами!


Elcho, за някой от тези два типа ли говориш?
http://www.jane.es/seguretat/index.php?fuseaction=matrixpro&tipo=40
http://www.jane.es/index.php?fuseaction=fitxa&busqueda=1& … subcategoria=6,62
И аз от известно време съм хвърлила око на Matrix Pro.
До колкото знам става и като стол за кола и може и да е седнал и легнал. То по-надолу долу от картинката има малки картинки как стои на самите колички.
Тук най-долу на страницата се вижда как стоят всички видове кошове на Слалома.
http://www.jane.es/construye/index.php?fuseaction=fitxa&busq … te=115&tipo=1
Но аз като гледам мамчетата тук са най-доволни от големия кош.

# 52
  • При моето съкровище
  • Мнения: 47
Да точно този Matrix имам предвид.
Харесва ми основно, защото е комбинация между зимен кош и стол за кола и има положения на гръбчето. Не е тежък и изглежда компактен, но се надявам да не му е тясно на бебето.

А ти и трите коша - летен, зимен и столче за кола ли смяташ да вземеш

# 53
  • Мнения: 655
Ами честно да си призная колебая се. Мамите ми дадохо много добли съвети за коша, за което много благодаря и със сигурност ще вземем този кош. Кош за кола задължително ще вземем за новородено(ние още пазим онези два от близначките и са в много добра форма, но това сиво не ми харесва и явно ще са само за вкъщи). Матрикса съм убедена, че и той ще ни влезе в полза, но все още се колебая за него. Ние освен Jane Slalom Pro ще взимаме и Bugaboo Cameleon с кош за новородино и със столче за по-голямо дете. И в крайна сметка може да се окаже, че все пак може и да има нещо излишно, за това няма да бързам с матрикса. Винаги мога да си го поръчам и по-късно.

# 54
  • При моето съкровище
  • Мнения: 47
A.S.I.A. благодаря за отговора.
Искам да те питам (ако е удобно) защо планирате да купувате и друга количка освен Jane. Питам, защото ми прави впечатление, че и други мами го правят

# 55
  • Мнения: 655
писах ти лс

# 56
  • При моето съкровище
  • Мнения: 47
Много благодаря за отговора A.S.I.A  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 2 132
Аз искам да използвам темата и да попитам мамите с Номад : влизате ли нормално в асансьорите ви с нея, защото ми се струва по-широка. То вярно че на всеки асансьора е различен де. Моя ми се вижда малко малък - вътре е 86см ширина , а Номада е 61 и се чудя дали ще има място и за мен.

# 58
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз искам да използвам темата и да попитам мамите с Номад : влизате ли нормално в асансьорите ви с нея, защото ми се струва по-широка. То вярно че на всеки асансьора е различен де. Моя ми се вижда малко малък - вътре е 86см ширина , а Номада е 61 и се чудя дали ще има място и за мен.
И нашия асансьор не е от големите, а пък аз съм едра.  Laughing Бутам първо количката с бебето вътре и я повдигам с дръжката така, че да стъпи на предните си гуми. Така всички се събираме.

# 59
  • Мнения: 162
Здравейте, аз имам Каререта с кош Матрикс и искам да го похваля, много съм доволна от него, удобен ми беше и защото малкия се роди дребен 2700 и направо се губеше в него, след 2-3 месеца почна да го изпълва и като го разгледах се оказа че мога да махна едно уплътнение от морска пяна което е в горната страна(внимателно го отлепих без да го чупя) и така го ползвахме до 6-тия месец дори с много дебели дрехи, дано съм била полезна   bouquet

# 60
  • Мнения: 1 165
И аз ще следя темата Peace

Пуснах тази тема съвсем наскоро: тук се коментира Номада и най-новата Карера - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258478.0

Аз пък имам въпрос към мамите с Номад и Карера Про - тези колички имат ли пълно легнало положение (не ства дума за коша за новородено)?

И още - коша за новородено има ли опция да се постигне повдигане от единия край - т.е. да стане полу-легнало положение? Виждала съм, че Пег Перегото има такава опция Simple Smile

Много въпроси, много нещо ooooh! Hug
Аз бях с Карера-летния ми кош нямаше напълно легнало положение, а зимният имаше възможност да се надига до напълно седнало положение. Много бях доволна от количката!

Общи условия

Активация на акаунт