Отговори
  • Мнения: 774
искали да повторите (или които сте се старали да избегнете) с всяко следващо.


Здравейте, мили мами!

Имам син на 10 години и от доста време се замислям за второ дете.

Иска ми се, ако тази ми мечта се осъществи, никога да не повтарям някои грешки, кото допуснах, поради това, че бях млада и зелена или, че много се доверявах на по-възрастните около мен, отгледали доста отдавна своите деца  Embarassed.

1. Бих кърмила на поискване, а не на 3 часа като едно време и по толкова време, колкото е необходимо на бебето да се нахрани (след голямо наддаване в първите два месеца, нашата педиатърка ни посъветва да се кърмим по 10 мин. и резултатът беше, че кърмата ми спря много бързо след това) Twisted Evil
2. Не бих слагала захар във водата
3. Бих си набавила всички удобства, които биха ми улеснили живота и биха освободили повече време за малкия човек wash
4. Бих оставяла бебето да лази на воля  newsm30, иначе синът ми беше почти постоянно в кошарата и на горкия никак не му харесваше там 1crib

Та затова сега ви чета вас  bouquet и се информирам повечко  smile3529, та да са по-малко неприятните неща, за които да си спомням за в бъдеще.

Е, мами,  сега е ваш ред! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 553
Малее, ако започна да избоявам  ooooh! ooooh! ooooh!

1. Научих я да заспива на ръце. Crazy
2. Будех я за кърмене Crazy
3. Научих я да спи на нашата спална Rolling Eyes
4. Не можах (и до ден днешен) да я науча да дъвче храната , която й давам с лъжица  ooooh! Бреййй, всякакви бонбони, солети и т.н. дъвче, но дам ли и манджа започва да се дави и да плюе и не иска да дъвче  ooooh!

Това е което се сещам и второто ми дете ( ако се реша пак на такива геройства) няма да бъде облагодетелствано  Joy Joy Joy

# 2
  • Мнения: 1 317
И аз слагах захар във водата първите 2 седмици... бяха ми казали че така ще му е вусно и ще пие...
И за кърменето - няма да бутам биба в устата при всяко мрънкане ами ще кърмя детето по-често... и не по 20 минути както правех ами колкото му е небходимо, ще си взема хубава помпа за доизцеждане; и няма да мажа с мас (вярно мазах сина ми точно 2 пъти... не че нещо ама според мен е ненужно след като има такава хубава козметика)

ейй тва кърмене как се провалих, още ми е много гадно  - бебето ми беше на кърма точно 10 дни, иначе на изцедена + АМ до 3 и 1/2 месеца...

# 3
  • Мнения: 14 654
Аз моето си го гледам като второ Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 082
грешките са ми най-вече в храненето-кърмих малко и захраних рано...

# 5
  • Мнения: 476
Аз направих една грешка, заради която ми се разказа играта по-късно.
Синът ми спеше непробудно до към шестия месец. Точно тогава започнаха явно да го мъчат зъбките и започна да се събужда нощно време и аз от незнание реших, че се събужда от глад и започнах да му давам да яде. И се започна едно хранене по два пъти на нощ до към годинка, а до към две годишна възраст се събуждаше вече по навик.

# 6
  • плевен
  • Мнения: 133
здравей yagodka от сърце ти пожелавам мечтата ти да се осъществи давай смело.
разликата между децата ми е 10години и съм напълно съгласна с теб,че грешките не се повтарят пък и сега има доста неща с който да се улесним
грешки:повива я с пелени 2 месеца
приспивах я на ръце
пуснах я на градина чак на 4 години
слушах бабите,който ми казваха да пера на ръка с сапун бебе
е тава е сега тава не го правя и слушам само себе си
успех newsm10

# 7
  • Мнения: 10 982
Досега не ми харесва, че
 - в началото я будех за кърмене на 3-4 часа
 - научих я да заспива на гърда, но просто не знаех и още не знам как да я науча да заспива сама в леглото си.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Само две неща мисля да променя:
- да направя и невъзможното да кърмя, колкото може по-дълго
- да държа далеч и двете баби Mr. Green

# 9
  • Мнения: 17 402
Захраних много рано, и то със сок.
МОжеше малко по- рано да й махна памперса и да й спестя няколко приема на антибиотик
Много съм далече от мисълта, че избягвайки тези грешки, не правя други. Неизбежно е, според мен.

# 10
  • Мнения: 620
1. Кърмих на три часа, стараех се да не кърмя нощем, кризи на ръстежа приемах като знак, че кърмата ми изчезва, като резултат - кърмих дъщеря си само три месеца. Този път наближавам 5 вече bowuu
2. Много бързо се отказах от ЕБХ-то....от мързел, като резултат - памперси до 3 годишна възраст.
3. Бих искала да бъда този пътоще по-търпелива.
Друго май няма, като цяло се гледахме без проблеми и при вазимно разбирателство с дъщеря ми....докато не почна училище...тогава почна АД!
А! това ми е основната грешка, която не мога да си простя вече втора година, заради която сърцето ми се къса всеки ден  - дадох дъщеря си на училище на 6 годишна възраст ooooh! Голяма идиотщина от моя страна! 

# 11
  • Мнения: 9 973
да го науча да не се буди нощем  Peace

# 12
  • Мнения: 525
Нашата дъщеря е едва на 5 месеца и ми е единствена засега. Wink
Но не е като да няма какво да кажа.
Бих опитала да кърмя по - дълго, макар и да не съм "заклет фен на кърмене до 2 години".
Иска ми се да имам смелост и търпение да изчакам, докато детето има температура поне 2 дена, вместо още на първия да дам антибиотик.

# 13
  • Sf
  • Мнения: 978
1. Ще вложа повече усилия в кърменето.
2. Ще отложа максимално във времето запознаването с телевизора и компютърните и др. подобни игри.

# 14
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
1.ранното захранване.2.захар във водата.3.приспиването на ръце;и доста други грешки Embarassedно сега имам бгмама и се надявам ,че ще съм по добра майка.

Общи условия

Активация на акаунт