За войнстващата простотия, която ни завла

  • 5 349
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 313
Почти всяка вечер се прибирам вкъщи отвратена от всепоглъщащата простотия наоколо  Sick
Започва се рано сутринта, на път за робота с обясненията кой колко е изпил снощи, обилно гарнирани с паразитната дума е_ати с "б"  Sick
През деня е трудно! Понякога има чувството, че съм на ръба на криза  #Crazy
Например, когато ми казват: " А`е  тва ученето е само губене на време (сочна псувня)! Яз у Кремиковци като работИх, един имаше, `се учеше за вишу, да го .... у вишиста. Он че ми учи, че си зима отпуски да ми ходи по училищата, а яз че му работим и за него (много сочно псувня). и т.н., и т.н.
След случка като тази, обикновено безцеремонно натирвам изказващите се човекоподобни вън от стаята, като изобщо не ме интересува, че секретарката с големите бомби ме гледа с жален поглед (тя си ги харесва шоферчетата и искрено им е радва  Sick ).
Ох, примери мога да давам безкрай, за съжаление (гореприведения е от петък)  Sad  И от работата, и извън нея. Обаче засега ще се въздържа, защото ще запаля, пък имам да чета и няма да мога да се концентрирам.

Иначе, дръжте се! Не е лесно да се примириш с простотията наоколо, но за съжаление е безсмислено да се бориш с нея   #2gunfire Само си съсипваме нервите  Close

# 16
  • София
  • Мнения: 4 423
Все си мисля, че може да се направи нещо, но до сега не съм разбрала какво.
Не само простотия ни залива, залива ни и агресия, злоба, простащина и селяндурщина.
Не може да няма начин обаче....

# 17
  • Мнения: 3 447
Интересите на този човек и факта, че кОлтулата за него се изразяваше в Клуб, Курва и Коняк го правеха най-неподходящия и некомпетентен съдник.
Всъщност изкуството, пред което въздишаме, в огромната си част е сътворено от хора, които са били много на "ти" с трите К  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 6 167
Не знам, на мен хората ми се струват все по-агресивни, в Бг се живее в ултра-стрес. Като се почне от роднините и приятелите, които сякаш са на 'тръни', до най-непознати хора. Последният път в Бг се качих на един трамвай, и отивам да си купя билетче от ватмана.  И давам 60 стотинки, той нищо не ми казва, само ми ги връща. И аз пак му ги давам, помислих, че не може да ми подаде билетче, че не е удобно в момента. Учтива чакам. Тоя човек като скочи " Ти подиграваш ли ми се на мене , а?".  Аз казвам " не".  А той " Ти за пръв път ли се возиш в трамвай ма!" .  Включи се и цялата предна половина на трамвая " То си пише бе, то си пише".. Крещяха ми сигурно 2 минути към 6 човека, накрая една женица ми каза, че като си купуваш билет вътре в превозното средство струва 80 стотинки, а аз не съм прочела инстуркциите...За цифрите не съм много сигурна дали бяха такива, ама това е случката. Вместо да ми каже " още 20 стотинки" имах чувството, че някаква ярост се излива в/у мен...

# 19
  • Мнения: 804
Интересите на този човек и факта, че кОлтулата за него се изразяваше в Клуб, Курва и Коняк го правеха най-неподходящия и некомпетентен съдник.
Всъщност изкуството, пред което въздишаме, в огромната си част е сътворено от хора, които са били много на "ти" с трите К  Simple Smile
Ама от друг ъгъл, ако визираш импресионистите, на тях и абсентът им е помагал. (коняка го сложих за благозвучие, момчето лющи по-твърди питиета)

# 20
  • Мнения: 804
Не знам, на мен хората ми се струват все по-агресивни, в Бг се живее в ултра-стрес. Като се почне от роднините и приятелите, които сякаш са на 'тръни', до най-непознати хора. Последният път в Бг се качих на един трамвай, и отивам да си купя билетче от ватмана.  И давам 60 стотинки, той нищо не ми казва, само ми ги връща. И аз пак му ги давам, помислих, че не може да ми подаде билетче, че не е удобно в момента. Учтива чакам. Тоя човек като скочи " Ти подиграваш ли ми се на мене , а?".  Аз казвам " не".  А той " Ти за пръв път ли се возиш в трамвай ма!" .  Включи се и цялата предна половина на трамвая " То си пише бе, то си пише".. Крещяха ми сигурно 2 минути към 6 човека, накрая една женица ми каза, че като си купуваш билет вътре в превозното средство струва 80 стотинки, а аз не съм прочела инстуркциите...За цифрите не съм много сигурна дали бяха такива, ама това е случката. Вместо да ми каже " още 20 стотинки" имах чувството, че някаква ярост се излива в/у мен...
Лени, така е от сутринта до вечерта. Хората освен, че са неокъпани и миризливи, са и сърдити от сутринта на света и околностите. Груби са без причина, настръхнали и готови за скандал.

# 21
  • Мнения: 3 447
Ама от друг ъгъл, ако визираш импресионистите, на тях и абсентът им е помагал. (коняка го сложих за благозвучие, момчето лющи по-твърди питиета)
Не само импресионистите, всички... творците далеч не са най-добрият модел за поведение  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 804
Ама от друг ъгъл, ако визираш импресионистите, на тях и абсентът им е помагал. (коняка го сложих за благозвучие, момчето лющи по-твърди питиета)
Не само импресионистите, всички... творците далеч не са най-добрият модел за поведение  Simple Smile
Но от разстоянието на годините са романтични и прозата на ежедневието ги отминава.
Преди известно време една съфорумка написа, че Христо Фотев е алкохолик, но мнението на комсомолката не променя силата на стиховете му.

# 23
  • Мнения: 381
Ами и аз да си кажа мнението, според мен простаци има в целия свят ама тука простаци ни управляват и се налагат е това е лошото. А умните хора бягат навън, колко пъти сме чували за успехи постигнати от българи на запад ама те са успели защото са навън, а не тука при простаците. Сигурно ще се оправим ама не знам кога  smile3506

# 24
  • Мнения: 984
Аз като студентка живеех в един град, в който сутрин в "рейса" се качваха неизмити, невчесани, навъсени, полуизрусени /разбирате намека/ хора, а сред тях имаше такива натруфени през зимата с лисичи палта с скъсани, парени дънки и капели тип "холандска продавачка от пазарище през 18 век" - живописно простотия.

Отказах се от "рейса" и ходех пеша на лекции и на работа по 10 км дневно. Чувствах се съхранена.

# 25
  • Мнения: 107
Ами и аз да си кажа мнението, според мен простаци има в целия свят...
И според мен, но там те не са на почит, както е тук.
Жалко е, че при нас, те са модел на поведение  Sad

# 26
  • Мнения: 804
Аз като студентка живеех в един град, в който сутрин в "рейса" се качваха неизмити, невчесани, навъсени, полуизрусени /разбирате намека/ хора, а сред тях имаше такива натруфени през зимата с лисичи палта с скъсани, парени дънки и капели тип "холандска продавачка от пазарище през 18 век" - живописно простотия.

Отказах се от "рейса" и ходех пеша на лекции и на работа по 10 км дневно. Чувствах се съхранена.
Мишон, имам впечатление, че и сега предпочиташ да "ходиш пеш", но цената ми се струва висока. Не може целият ни живод да мине като пешеходци и за наша сметка "рейса" да е пълен с потни кожени палта, ланци и лисичи калпаци.

# 27
  • Мнения: 984
Права си за едно: липсва ми системност в подминаването на недоизстиналата мърша. 

# 28
  • Мнения: 804
Права си за едно: липсва ми системност в подминаването на недоизстиналата мърша. 
Като откриеш оптимален вариант, сподели го.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Е, не може всички да сме интелектуалци ... аз за душата си мисля ...има хора, които говорят диалектно, трудно намират думи, редят глупост след глупост, мазнички са , нямат познания за изкуството и литературата, но са съхранили детската си душа и чистота ... и  от другата страна т.нар. интелектуалци, които във вътрешността си са сухи дървета или гладки порцеланови фигурки ...

Общи условия

Активация на акаунт