Спалнята???

  • 36 339
  • 191
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 034
харесва ми, много обичам този оттенък на дървото, мебелит в дневната и трапезарията ми са съвсем същия дизайн  Peace

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 231
На това попаднах в друга тема и реших, че ще е от полза за тази.


Идеалната спалня

Спалнята е стаята, от която започва и свършва денят Ви, тя е мястото, което определя по някакъв начин вашата личност, за това е важно тя да е удобна, комфортна и с вкус, който най-добре да пасва на Вас.

Определете стаята

Трябва да си зададете няколко въпроса:

Колко е голяма стаята? - От това ще зависят цветовете, които трябва да създават илюзията за по-голяма или по-малка стая. Примерно, ако стаята е с нисък таван, е добре той да е с по-светъл цвят, като така ще се създаде илюзията за по-висока стая.

Има ли достатъчно място, където да прибирате различните неща? - От това зависят и мебелите в стаята, ако имате възможност, добра идея е да скривате телевизора, като така запазвате цялостта на интериора.

На коя страна се намира прозореца? - Ако е на изток добра идея ще е да си сложите плътни пердета или щори, иначе ще се събуждате през лятото по съвсем ранните часове.

Колко удобно е леглото? - Леглото, матрака, възглавниците, чаршафите, одеялата, всички те имат значение за това колко ще се отпочинали на следващата сутрин. Добра идея е матрака да се сменя на всеки 7 години, защото вече сте спали върху него около 20000 часа и съответно различни видове гъбички и акари са си създали удобни домове и с достатъчни запаси от вашата кожа си живеят наистина спокойно.

Цветове

Зеленото и синьото са добър избор, понеже създават спокойно настроение, което предизвиква отпочиване. Естествено цветовете трябва да са меки, за да водят към исканият резултат. Използването на земните цветове е добър избор заедно с неутралните такива. Ако ви се струват прекалено меки и скучни цветовете винаги можете да ги съживите с различни видове аксесоари с по-ярки цветове.

Жълтото и оранжевото се избягват заради техният контрастиращ характер, пречещ на успокоението, което спялната трябва да предизвиква.

Покривалата за спалнята


Най-добро и удобно е чаршафите да са от 100% памук, защото памука поема влагата и топлината най-добре, като в същото време се чувства меко и гладко към кожата. Колкото повече нишки има в плата, толкова и по-мек е той, но също така значение има и дължината на влакната. Египетският памук е с най-дългите влакна, което го прави най-мекия памук на пазара в момента. Естествено и начина на изтъкаване на памука е от значение. Памучният сатен е най-мек, но класическия създава усещането за свежест и чистота. Покривалата на спалнята са особено важни за стаята, понеже техният цвят и модел ще определят голяма част от стила й. Възглавниците могат да бъдат в различен цвят, за да създават лек контраст в спалнята.

Одеяла

Зависи изцяло от личното Ви желание. Най-добри са одеялата пълни с пух, което ги прави меки, леки и добри изолатори, ако обаче страдате от алергии синтетичните са по-добрият избор. Другото, което трябва да се вземе под внимание са ефектите на различните сезони, което прави по-труден и може би по-добър вариант е да имате едно по-дебело и едно по-тънко одеяло.

Осветление и аксесоари


За да установите спокойна и умерена атмосфера в стаята нощните лампи са задължителни и е немислимо да се разчита само на висящата лампа. Ароматните свещи са много добри аксесоари, които вършат две задачи. Аксесоарите са изцяло плод на въображението и зависят само от това колко искате спалнята да изразява Вашата личност.


Камамбер, промени заглавието както предлагаш, ще провокира да се показват наистина идейни неща. smile3521

# 47
  • Мнения: 1 107
А какво мислите за картините над таблата на леглото- някъде бях чела (дали не беше в фън шуй темата newsm78), че не е желателно нищо да стои над главата (като шкафове и рафтове), но е хубаво да има красива картина или снимка?

# 48
  • Мнения: 7 430
Много ми хареса спалнята. Grinning Особено леглото.

Присъединявам се Peace
страхотно е Wink...а котката е много сладка Hug

Oopsy - аз съм за да има нещо "красиво" нас главите ни...дори и огледало в хубава рамка или стилна картина, наша снимка  Peace

ria, мерси за описанието за спалнята  Heart Eyes

Много ми харесват дрешниците в една спалня, и щяхме да измайсторим, но сменихме нашата стая с детска и сега останахме с едва 9кв.
То аз само не мога се побра Tired

# 49
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
оле, благодаря ти  Embarassed рисуването помага много  Peace

какво е венге? за мен успокояващите цветове винаги са били най-подходящи за спалня - в твоя случай оттенък на зелено, синъо или както е при мен - лилаво. само че не знам на какви нюанси си се спряла... то на стените стои и по-тъмно, сигурно знаеш, но аз да ти кажа за всеки случай  Hug аз за дневната съм избрала едно много бледо зелено/сиво, ще потърся дали не мога да намеря отнякъде в нета палитра на латекс и ще ти го покажа  Peace
Венегето е тъмнокафяво на цвят(почти черно даже), но в моя случай успешно имитира тъмно дърво дърво(орех прмерно) и има по-светли пак дървени оттенъци. Стои много добре за мебел. Подът ще е светъл паркет - дъб или бук, не сме го купили още  Blush Някой има ли отзиви за паркет от акация? Предлагаха ни такъв на много добра цена, но се притеснявам да не е мек и да се драска  Tired
Та в този ред на мисли с това тъмното дърво и ако боядисам в синьо няма ли да стане много студено? Кафявото е земен цвят, не се ли съчетава по-добре със зелено или прасковено? Аааа и имам много специфична картина за спалнята - със синя рамка  ooooh! Май ще трябва да е синьо или да и търся друго място  hahaha
Този цвят, който си предложила много ми харесва  Flutter

# 50
  • Мнения: 1 107
Защо не кафяво и синьо в комбинация-бях гледала много красиви тапети в тази комбинация, които много ми харесаха....синьото леко беше съм сиво и кобинацията беше много удачна
нещо подобно беше

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 09:40 от Oopsy

# 51
  • София
  • Мнения: 6 064
Аз съм за прасковеното, някакъв нежен нюанс, изцяло зелено или синьо ми се вижда студено... но ти си знаеш най-добре! Peace

# 52
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аз съм за прасковеното, някакъв нежен нюанс, изцяло зелено или синьо ми се вижда студено... но ти си знаеш най-добре! Peace
На мен това ми е вътрешната драма сега, дали няма да стане студено. Но все пак спалнята е южна, ще е светла и топла  Thinking А и тази картина, толкова е красива и синя  Tired

# 53
  • София
  • Мнения: 6 064
А какво има на картината? Simple Smile

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 231
А какво мислите за картините над таблата на леглото- някъде бях чела (дали не беше в фън шуй темата newsm78), че не е желателно нищо да стои над главата (като шкафове и рафтове), но е хубаво да има красива картина или снимка?

Да, във фън шуй си го чела и е точно така. Peace

Аз съм малко пристрастна, но в момента съм обсебена от комбинацията синьо-кафяво и смятам, че за спалня си е много добър вариант, но бих избрала по бледи оттенъци.
Примерно:    

Natural Grey                                     
RL Number: VM78
       и
Prussian Blue
RL Number: VM122

Дидка, и аз мисля, че е много важно около нас да има красиви неща, за да ни зареждат.  newsm03

Камамбер, щом ти е южна спалнята, значи това е комбинацията.smile3521
Ама покажи я тази картина!


# 55
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
А какво има на картината? Simple Smile
Ох, много е красива, а скъпа беше  Blush
Подарък от бъдещите свекъри ми е тя  Mr. Green
Има жена в гръб (гол  Whistling )  с черна до синьо дълга коса, която се реше, мнооого красива, фонът е син и картината прелива в рамката, която също е ръчно правена и рисувана от художничката.

# 56
  • Countryside
  • Мнения: 11 628

Аз съм малко пристрастна, но в момента съм обсебена от комбинацията синьо-кафяво и смятам, че за спалня си е много добър вариант, но бих избрала по бледи оттенъци.
Примерно:    

Natural Grey                                     
RL Number: VM78
       и
Prussian Blue
RL Number: VM122


Аз харесах точно това
Prussian Blue
RL Number: VM122 и

Impressionist
RL Number: VM129

# 57
  • Мнения: 18 542
simplyaven каква е мазилката на стената в спалнята ти?

# 58
  • Мнения: 3 034
добро утро, момичета (при мен, де)   bouquet Дидка, благодаря и на теб за комплиментите и за котката  Grinning

според мен стая, която получава т.нар. топла светлина - западна или южна няма да страда ако е в студен цвят. а има и толкова много нюанси на синьото и зеленото, че те реално могат да се изсудят със сиво, както е при мен или да се стоплят с бежово - то се вижда и на палитрата как някои оттенъци са по-топли от други  Peace

аз съм за картина над леглото, нашата е една морска гледка от южна Франция с пристан, лодки и т.н. аз обаче я прерамкирам, за да не бъде ярък цвят рамката, избрала съм рамка, която е дървена, но е окрита с метален оттенък, малко като сребро с патина, но е по-топло, трудно ми е да го обясня, но звученето е на старо и топло  Hug

мазилката в цялата къща я наследихме - това е нещо, което човек сам може да си направи с едни комплекти, които продават - гипс, а мечето има дупки и прави такива неравности по стената. идеята е да изглежда старо, за тази къща е ОК, тя е все пак 100-годишна, но не ви го препоръчвам иначе - страшно трудно се пребоядисва, само шкуренето, макар и с машина ни отне може би две седмици за 4 стаи, поради което не сме пребоядисали и останалата къща все още  Shocked 

Камамбер, при теб съчетанието паркет/мебел ще е същото като при мен - светло/тъмно, аз не бих се притеснявала, че ще стане студено, особено щом стаята е южна, а можеш да избереш и пастелен нюанс с примес на бежово, може да е от групата на натуралните  Peace аз обаче бих заложила на цвят от първите два реда, те са с примес н топли цветове и са по-бледи, по-пастелни. не бива да забравяме, че на стената след две ръце цвета потъмнява доста - от опит го казвам, моят на картинка е съвсем блед, а вижте колко е наситен на стената  newsm78

отляво на страницата в менюто има и други колекции на тези бои, където също може да разгледате  Hug

# 59
  • Мнения: 1 107
Като се бяхме насочили към синьо-кафевите вариации ето още една снимка по темата- за да я направим по-шарена Grinning

Общи условия

Активация на акаунт