Леко технически въпросчета

  • 1 056
  • 12
  •   1
Отговори
Откакто имаме бебе вече ми се губи разликата между умни и тъпи въпроси Mr. Green Като се почне от педиатърката и се стигне до комшийката всеки дава съвети, а въпросите вместо да намаляват се увеличават newsm12
Та ми се въртят два спецфични въпросчета в главата, които все още не знам в коя графа ще попаднат.Та значи дъщеря ми скоро става на 4 месеца. Въпрос първи- мисля да взема един LCD телевизор да сложа в спалнята, където спим с мама и тя. Ще има ли проблем за беба, ако зяпа тивито, облъчвания и т.н.?
И въпрос номер две пак е свързан с технологии, искам да сложа уайърлес антенка, за да покрия целия апартамент с нет. В този случай нещо вредно има ли?

Моля не ми се смейте много, а отговорете сериозно Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 135
искрено се надявам да няма проблем в нашата стая има и телевизор и компютър мисля че не е проблем.ако вземем да се замисляме за облъчване и вреди трябва да си гледаме бебетата в инкубатори или в гората Simple Smile

# 2
  • Мнения: 121
На мен въпросите ти ме се виждат супер смислени! И аз се чудя над тези въпроси. Не съм специалист, но мисля, че облъчвания от TFT/LCD няма. Не знам доколко е полезно за детето да си вторачва погледа в телевизор... А за уайърлеса-нямам представа. То като си помислиш само колко още такива връзки се ловят от чужди апартаменти... Май ще трябва да се разровя в нета.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
LCD телевизорите нямат облъчвания,така че са ок.За whireless-а смятам,че също няма проблем.

# 4
  • Мнения: 4 111
И на двата въпроса отговарям с не, няма проблем. За уирелеса - без антена съм, ползвах интернет така от юни до ноември, интересувах се, питах в един форум за компютри и безжични мрежи, четох и се успокоих. И компютърът (включен постоянно да лови уирелес сигнал) и телевизорът са в стаята на  бебето.

# 5
  • Мнения: 1 371
Какъвто телевизор сложиш все ще го зяпа, защото е шаренко, движи се и т.н. Вече има и детски програми за бебета, което, разбира се, не значи, че трябва да се заседява пред телевизора.

Но все пак е по-добре LCD или плазмен, пред старите огромни телевизори.Ние имаме телевизор във всяка стая, под похлупак не мога да го държа.

А иначе за уайърлеса - вече навсякъде ловим безжичен интернет, защо и вкъщи да не ползваш това удобство.
А и каква е гаранцията, че съседът ти над вас не си е сложил рутера над спалнята с твоето бебе?

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 И ние сме с LCD телевизор и whireless не съм се шашкала. Съвременни техники са, няма да се връщам в миналото Naughty

# 7
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Според мен няма проблем Peace

# 8
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Ние сме с безжичен рутер, а комп. е в стаята на бебето и до колкото знам LCD мониторите нямат облъчване, а излъчването от рутера е минимално(по-малко от моб.телефон)

# 9
  • Мнения: 770
И аз мисля, че няма проблем. Доколкото знам тези ТВ не излъчват.  Peace

# 10
Благодаря за отговорите Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 746
И ние сме с wireless  и с телевизор в стаята на бебето.Същите въпроси като теб съм си задавала, но смятам че няма проблем! Peace

# 12
  • Мнения: 537
Не, нямат излъчване  Peace Мъжо е техничар и много му чува на тази техника отделно, че е Интернет доставчик, специално съм го питала, LCD-то не излъчва вълни както тръбните TV-та. Споко!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт