Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 29 апр. 2005, 11:00 ч.

ne iskame da se hranime

• 751
  • 10
  •   1
Отговори
nesnaia vie kakvo pravite kogato dezata vi ne iskat da iadat.ima dni v koito sam ot4aiana.sinat mi ste stane na 2godinki niama mnogo sabi samo 9 hranata vse oste ia püriram.gotvia spezialno sa nego.jiveeme v 4usbina i tuk ima burkan4eta sa po-golemi deza no i tiah ne iska da iade.ve4e i as ne snaia kakvo da pravia.davam mu sutrin plodovo mliako,sastoto nisto ne iska da sakusva filiika kus-kus popari-nisto.ot edna sedmiza mu davam kiselo mliako v sise sastoto v protiven slu4ai triabva da si legne gladen.iade s udovolstvie domati krastavizi no tova samo....
na 2god niamame 11 kilograma,no lekarkata me sapita kakvo iskam deteto mi bilo dobre.vse pak e trudno i isnerviasto kogato dete ne iska da iade.

# 1
Ами направи така, че да му се дояде. Като слагаш вечеря за цялото семейство - влози и на него същото като на вас. Украси чиниите, на 2 годинки това може да е всичко!
Примерно -
руло Стефани, картофено пюре, салатка домати и краставици, малко ориз, украсен отгоре с грахчета, едно сварено яйце срязано и изглеждащо като пиленце, парче шунка, парченце паниран кашкавал, малко спанак със сирене, попарен карфиол и броколи....
Направи всичките порции еднакви, сложи по мъъъничко от 10 различни храни, сложи весели салфетки на масата, красиви чаши със столче (може и пластмасови - но на всички трябва да са еднакви), откажи се от виното и смело налей сок на всички да си кажете наздраве! Заплаи и няколко свещички - така детенцето ще чувства вечерята специална!

И не забравяй че всички сядате на столовете, детенцето има прибори като вас(е вие ше се откажете да ядете с ножове, за да сте като него, иначе и на него трябва да дадеш нож)....и всеки си яде от чинията! колкото изяде - толкова! и утре на закуска пак(дори да трябва да станете по рано за да закусите с таткото), на обяд пак и така...

И не забравяй - порцията да е същата като твоята(разбира се че няма да я изяде - няма да яде пражолите, ама  ще яде от гарнитурата) - колкото може сам - нека това яде.разбира се, че ше има по пода и 90% от храната ше е по дрехите.....Но детето ще се научи да яде с удоволствие.
Не питай искаш ли това или онова, не казвай хайде още малко или виж колко е вкусно и как мама и тати лапат...нека детето само избере и яде каквото иска.
това работи 100% и при нааааааааай злоядите деца:)

моите винаги искат да ядът....ама аз НИКОГА не съм приготвяла храна само за тях. така и ги захранвах - с нас на масат- опитай това, опитай онова - по едно мише парченце като са бебета, след годинката ги оставях каквото искат и по колкото искат от тяхната си чиния. И млякото с биберон  след като приберете заедно масата, докато сами го откажат. Но мляко на масата не давах.

и още нещо...на 2 годинки храненията трябва да са 3, с мин 4-5 часа разлика, иначе детето ще му е все пълен стомаха и няма да яде. Може между храненията  може да се дава плод или сок - това е!

хайде - помисли как да направиш "жълта закуска" (жълтък от яйце, портокал, мандаринка, жълт сок, чълти чинийки, зълти салфетки, филийка с жълт маргарин, парче жълта чушка....), зелен обяд - спанак, зелен фасул, маруля, краставица, грах..), червена вечеря - парче бекон, червена ябълка, боядисано червено яйце, червена чушка, домат, сок от череши, кетчуп, морковче попарено, червен лук.....)
направи храненето удоволствие и забрави да мериш колко е изял!

# 2
Моята дъщеря беше доста злояда. Ето какво съм правила аз: давах й когато и се яде нещо,например плодово мляко, независимо че е 6.30 вечерта, а вечеряме в 7 ч.; правех й неща, които знам,че обича-пържените картофи са вредни, но по-добре те,отколкото нищо. Щом обича мляко със шише-защо не, нашият син пиеше до 2г.5м. вечер. Измисли нови неща,които да предложиш на детето-палачинки, домашен кекс, баница, пица-не са толкова твърди. Предложи му сирене, кашкавал-нашите деца имат периоди, в които хапват много сирене, после дълго не ядат. Мляко с корнфлейкс също-в яслата им дават и сина ги хапва с удоволствие. Мисля, че килограмите не са проблем-ако детето е здраво, бодро и с добър вид,зарежи таблиците.Може би просто е по-активно и каквото хапне го изгаря. #Milti

# 3
Еий, Деси, ама какви идеи само имаш, възхити ме!

# 4
Цитат на: tempy
Еий, Деси, ама какви идеи само имаш, възхити ме!

Прочети "Моето дете от 1 ден до 3 години" на Ан Бакюс - всичките ги има.

# 5
  • София
идеите са супер, а книги за децата вече не чета..така че Деси еднп голямо мерси и от мен за идеите

# 6
  • София
Деси, идеите ти са страхотни, но за жалост при някои деца са неприложими. Например моя големия син до ден днешен не иска да вкуси плод по-различен от ябълка (и то само един сорт) а зеленчуци никакви не яде. Не мога по никакъв начин да го убедя да пробва. До две годишната му възраст нямах никакви проблеми, но от тогава незнам какво стана, неиска и неиска. Мляко пие обаче в неограничени количества. До четири и половина години си заспиваше със шишето, добре че се научи да го харесва и в чаша Embarassed Винаги е бил здраво и жизнено дете. Хемоглобина му е по-висок от нормата. Просто при накои деца ако искаш и на челна стойка да застане човек, щом са решили да не ядат, нищо не е в сила да ги убеди в противното.

Имам позната, на която детенцето е уникален случай Grinning То е на 2 и 1/2 годинки и до сега не иска да опита нищо друго освен мляко и компот Shocked А, да и дъвки Grinning Само за справка хемоглобинът му е 150  Grinning

# 7
И Габи беше страшно злояда до 1г.3м., тогава започна да яде сама, пробвай това.
И каквото ядете вие, това и тя, всички заедно на масата и така.
Имаше период от 10дни, в които не ядеше почти нищо, след това започна горе-долу. Сега пак не е ящна, но поне не е злояда, а просто капризна.
И не давай да яде насила! Много важно е ти да проумееш, че детето ще яде колкото му се иска, не се вманиачвай и ще видиш, че постепенно всичко ще се оправи. Габи е на 2г.1м. и е 11,5кг, така че вашето положение не е толкова зле, колкото си мислиш. Важното е да е жизнена.

# 8
Здравей Тара, радвам се да те "чуя". Не се притеснявай толкова, приеми просто, че може детето ти да не е от ящните и ще приема толкова храна, колкото той иска. Щом е здрав и е добре. Моят син беше злоядо бебе, злоядо дете и сега /на 17г./ е злояд тийнейджър. Висок е 175см., а тежи около 50кг. И като ти казвам, че не яде, значи е точно така. Аз още му правя сутрин закуска и му я сервирам, иначе изобщо не се сеща. А кис. мляко със захар пиеше почти докато тръгне на у-ще. Вечер и по много. Щом на Роби му харесва не го ограничавай. Сега щеркатае също като батко си, но аз вече не се изненадвам.Поздрави и целувки от нас за вас.

# 9
Моят Вальо не иска да яде.... вече е на 2 г и 8м и сме 13кг - с обувки и пълен комплект дрехи... Водих го на лекар, пихме подсилващи витамини - нищо не помогна. Дори преместихме телевизора в кухнята, за да хапва по нещо докато гледа - никакъв резултат.... Случвало се е за целия ден да изяде буквално 2 залъка сух хляб - ни мляко, ни чудо.... Със сълзи съм плакала, защото детето ми не иска да яде...
Но пък е здраво дете, не е боледувал сериозно... много е жилав и издръжлив. Личната лекарка ни увери, че когато тръгне на градина, нещата ще се променят...
Поздрави

# 10
oh blagodaria vi sa savetite,no as vsi4ko tova sam go opitvala.niakoi posnati se 4udiat sasto mu püriram vse oste jadeneto no nie si imame samo 8 saba taka 4e ne moje meso s 8 predni saba da dav4e.obojava söpska salata i otdavna go ostaviam sam da iade.plodove iade sasto s goliamo udovolstvie.meso ne moga da go nakaram,no pone kremvis  dav4e.sega sam po-spokoina kato sapo4na da pie ve4er kiselo mliako rasredeno s malko voda,no bes sahar.kakvo da pravia ne mu davah,no misalta 4e ne e ial me isma4va.
imeno sastoto niama mnogo sabi ne vsi4ko koeto gotvia sa nas moje da iade i satova mu gotvia spezialno.dano liatoto v bg proiade.jalko 4e v moia grad sa satvorili detskata kuhnia,no ste se spravime.niama li vitamini ili nesto drugo sa apetit.snaia 4e ne e sa predpo4itane,no ako go ostavia zial den ne se sesta da hapne nesto.ne go tap4a nasila no ne me pitaite kak se 4uvstvam

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт