Пътуване със самолет и мястото за детето

  • 1 642
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 822
Мляко мисля че не,но ти затоплят или охлаждат шишето,ако ти си носиш...Иначе ти дават детски пюрета,но ако бебчо е по-малък не ви вършат работа...

# 16
  • Мнения: 4 244
Цитат на: nia_r
Мляко мисля че не,но ти затоплят или охлаждат шишето,ако ти си носиш...Иначе ти дават детски пюрета,но ако бебчо е по-малък не ви вършат работа...

Мога само да потвърдя
А освен това винаги дават и играчки за децата подарък от компанията с която пътуваш. Според възрастта на детето, разбира се
На щерката при последния ни полет подариха една книжка с лабиринти за рисуване а на сина - книжка с картинки от твърд картон. Добре се занимаваха и двамата с тях

# 17
  • Мнения: 822
Деби,нашият полет е нощен и по някое време изгасят осветлението и повечето пътници си спят...вярно,че е по-добре да слушат непрекъснато няколко мелодии отколкото рев Twisted Evil ,ама така или иначе искам да го изненадам и ще обикалям магазините тези дни...Неговите музикални вече са му писнали,сега ще ги скрия и преди полета ще му ги връча отново,но е добре да има и нещо,което не е виждал преди,та затова събирам идеи...Иначе има нещо като мини лаптоп с мелодии и картинки,книжка с мелодии и животни(възпроизвеждат и техните звуци)...засега това мисля да взема,ама ще му писнат бързо...Ако взема някакъв миниконструктор ще го пръснем из целия самолет...Абе,ще падне пак обикаляне по детските магазини! Sad  Tired

# 18
  • Мнения: 768
А някой да е пьтувал с две бебета?? Ще имаме и смяна на самолети- няма пряк полет от Женева до София и се чудя голям екшьн ли е или не......

# 19
  • Мнения: 822
Цитат на: Ружа72
А някой да е пьтувал с две бебета?? Ще имаме и смяна на самолети- няма пряк полет от Женева до София и се чудя голям екшьн ли е или не......

Мисля,че с малката няма да имаш никакъв проблем...С по-голямата ,зависи от самото дете...Ако се заиграва и занимава и самичка,ще ти бъде по-лесно...Ако е като моя хулиган,ще трябва да се въоръжиш с доста залъгалки... Close

# 20
  • Мнения: 2 452
Цитат на: nia_r
Деби,нашият полет е нощен и по някое време изгасят осветлението и повечето пътници си спят...вярно,че е по-добре да слушат непрекъснато няколко мелодии отколкото рев Twisted Evil ,ама така или иначе искам да го изненадам и ще обикалям магазините тези дни...Неговите музикални вече са му писнали,сега ще ги скрия и преди полета ще му ги връча отново,но е добре да има и нещо,което не е виждал преди,та затова събирам идеи...Иначе има нещо като мини лаптоп с мелодии и картинки,книжка с мелодии и животни(възпроизвеждат и техните звуци)...засега това мисля да взема,ама ще му писнат бързо...Ако взема някакъв миниконструктор ще го пръснем из целия самолет...Абе,ще падне пак обикаляне по детските магазини! Sad  Tired


Книжки, пластилин, книжка за оцветяване с пастели, книжка със стикери (ако обича да залепя стикери). В аптеките и в супермаркетите продават комплекти със стикери (пред мен е комплекта "гара"); има с динозаври, домашни любимци, сафари и др. Представляват нещо като гланциран картон с размер на нормален лист хартия, върху който има пейзаж и отделно стикери, които се лепят на подходящо място. Аз също така купувам стикери от доларовите магазини (напр. цветя, пеперуди, буболечки, паяци и др.) и си принтирам пейзажи от интернет. Дъщшеря ми обожава да лепи стикери! Друга занимавка е подобна на стикерите идея, но с магнити. Продават се в магазините за детски играчки, както и в супермаркети и аптеки. Има и книжки - отново с пейзажи и отделно магнитчета за залепяне.
Много дълго стана, но аз лично съм безкрайно доволна от стикери и магнити за пътуване, затова реших да ги рекламирам. Laughing

# 21
  • Мнения: 822
Благодаря ти ,Лаура!
Вече съм се заредила със стикери и аз...Магнитите ги използвам вкъщи на хладилника,там играе с тях.А как е в самолета,взимаш магнитна дъска или нещо друго,т.е. къде си ги подреждате...
И еднократният фотоапарат е добра идея!...
Благодаря ви,момичета!

# 22
  • Мнения: 822
И с магнитите се притеснявам,че багажът става по-тежичък,но сигурно ще ги взема...Моето човече все още не си пада по оцветяването,а пластелина го хапва отвреме навреме... Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 768
Прати ако имаш някакьв линк за тези стикери- да видя дали няма такова нещо и тук Simple Smile  Grinning

# 24
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Ружа72
А някой да е пьтувал с две бебета?? Ще имаме и смяна на самолети- няма пряк полет от Женева до София и се чудя голям екшьн ли е или не......

Що да е екшън?
Ти ако си настроена че ще мина всичко благополучно, така и ще мине. Приготви се като за война и ще спечелиш битката!
Сина ми беше на 5 месеца като пътувах съвсем сама с двамата. Значи каката беше на 3 г 4 м. С количката до самолета, в самолета с кошчето, двамата спаха. Имах приготвени занимавки и за двамата, ама само каката се възползва, малкия спа и сука, че беше още само на кърма.
Аз повече се притеснявах от пътуването от летището в Бургас до Стара Загора, но ме чакаха с кола на приятели и пак мина добре.

# 25
Нещо такова:
http://search.ebay.com/sticker-book_W0QQfnuZ1
Но моите са от поредица приказки:Червената шапчица,Вълкът и седемте козлета и др.Има тематични:животни,коли,цветя...
Сега друго не можах да намеря...
ниа

# 26
  • Мнения: 2 452
Цитат на: nia_r
И с магнитите се притеснявам,че багажът става по-тежичък,но сигурно ще ги взема...Моето човече все още не си пада по оцветяването,а пластелина го хапва отвреме навреме... Rolling Eyes


Не става въпрос за магнити за хладилник (ние имаме няколко вида азбуки и цифри, обаче елекроуредите ни не лепят Imp ), а за магнити които са горе-долу с размерите на стикери и точно толкова тънки. Потърси там, където съм ти написала - аптеки, супермаркети, магазини за играчки. Изобщо не са тежки!

# 27
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Ружа72
Прати ако имаш някакьв линк за тези стикери- да видя дали няма такова нещо и тук Simple Smile  Grinning


http://www.just-for-kids.com/FUNSTKR.HTM

# 28
  • Мнения: 822
Цитат на: Laura

Не става въпрос за магнити за хладилник (ние имаме няколко вида азбуки и цифри, обаче елекроуредите ни не лепят Imp ), а за магнити които са горе-долу с размерите на стикери и точно толкова тънки. Потърси там, където съм ти написала - аптеки, супермаркети, магазини за играчки. Изобщо не са тежки!

имах предвид магнитните ленти(дебели около1-1.5мм),отгоре залепена хартия с различни картинки,отделят се като при пъзелите,но явно говорим за различни неща...Но в самолета на какво ги подреждате,имате ли специална магнитна дъска?Ще се разтършувам... Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 10 256
Чакайте и аз да кажа 2 думи за бебе и самолет. Значи лятото като се прибирахме в БГ, всичко си беше малък кошмар. Прибирането стана с Луфтханза-Чикаго-Франкфурт-София. От тук като резервирахме билетите какво ли не обещаха. Детенце тогава беше на 5 месеца. Питахме ги излишно ако трябва да си доплатим нещо още само да има детето къде да сложим. Но те ни казаха никакви такива всичко си е влязло в цената на билета му, щяло да има легълце, памперси да ни дадяли, храна и вода. Нищо подобно. Айде да речем аз на памперси и вода и храна не съм разчитала те да ни дадат, но и легълце не ни дадоха. Било за по-луксозната класа. Добре бре хора нали ви питахме. И така 8 часа с детенце на ръце което побесня да реве и вбеси целия самолет. На фона на този неспирен рев стюардесите обещаваха през  цялото време че всеки момент ще дойде легълцето но така и не дойде. Накрая предложиха да сме го сложели на земята и да сме го завиели с одеало. Преди това ни казаха че карсит не може да вкараме в самолета. Всичко остава в багажното. Обаче явно имаше по-нахални или поне такива препатили като нас и си влязоха хорицата с кар ситите. Аз много съжалявам че не направих така. И се карахме и се разправяхме. Но файда нямаше никаква. Едни наши познати пък с Лот пътуваха и там същата работа. Най-интересното при нас беше че все пак мярнах едно такова легълце на стената и стоеше празно, но пред него пък имаше наредени баби. А ние бяхме най-отзад на самолета. Все пак не върви да си сложа детето само пред бабите. И ей такава нерзбория се случи с нас. На връщане пак същата просототия беше, и стоях права 3-4- часа. Понеже сложихме детето на нашите седалки да легне т.к. се очертаваше голям рев пак. Не знам как човек може да се увери какво ще му предложат за детето. ИНаче обещаха. Но нямаша покритие. И билет му платихме. Всичко беше ок. До влизането в самолета.

Общи условия

Активация на акаунт