Осми месец сме вече , но нека още си седи на топло МАРТенското ни човече!

  • 9 311
  • 282
  •   1
Отговори
# 240
  • София...........
  • Мнения: 955
Били_, няма защо, важното е да свършим работа и да ти харесва Wink С пожелания да нанка една усмихната сладуранка!!!

# 241
  • Мнения: 1 446
Ехо, бъбривки Simple Smile
Минавам да се отчета след прегледа:
Бебе - 2870 грама, отговаря на 38г.с. смучи си пръстите, гълта и хълца.
Майка - 50% скъсена шийка, 2 см разкритие. Лежанка.
Доктор - отказва да определи дата за секциото, можело и да не устискам още 4 седмици до датата. Каза да се старая да стискам поне 3.
Мъж - в командировка от 8 - 10 февруари, когато имам реални шансове да родя. Съжалява, че може да не присъства на раждането, надява се да е присъствал на правенето.
Отивам да чета назад Simple Smile

# 242
  • Мнения: 1 369
Искам да питам нещо - днес ми казаха, че при епидурална упойка не можело да ставаш 24 часа и ходиш до тоалетната с катетър, това вярно ли е
При положение,че си с катетер и са ти направили клизма преди раждането, практически в първите 24 часа след раждането няма да имаш нужда от тоалетна...
 Ако са ти правили секцио, наистина лежиш в първите 24 часа, при нормално раждане с упойка не знам как е...

 Ей, Славундер, пак успя да ме разсмееш. Голяма тая вашата мацка. С какво я храниш? кажи рецептата,че аз само се тъпча, пък после ми казват,че бебка била дребна:(
 

# 243
  • Мнения: 48
Мали, Славундер, голямо бебе, а? То си наближа сериозно момента  #Crazy Направо се вцепених, въпреки че аз съм почти месец след теб

# 244
  • Мнения: 1 446

Ей, Славундер, пак успя да ме разсмееш. Голяма тая вашата мацка. С какво я храниш? кажи рецептата,че аз само се тъпча, пък после ми казват,че бебка била дребна:(
 

Не мисля, че е от храната. Ако искаш може да ти услужа с моя щъркел за второто.  Mr. Green

# 245
  • Мнения: 1 710
Ей, Славундерче, ще взема някоя нощ да стресна спящата ми половинка с тези изблици на смях докато те чета. Ти съвсем си се доближила до щастливия момент. До колкото съм чувала обаче, с два см разкритие можеш да си откараш и няколко месеца, та може и да изчака бебчо мъжът ти, та да може и той да сподели прекрасния миг.

На вас изкочи ли ви вече пъпчето?

# 246
  • Мнения: 48
На вас изкочи ли ви вече пъпчето?

Мойто се старае да излезе, но за сега целия ми корем е абсолютно равен, което при мен си е равносилно на излязли, защото по принцип ми е много вслъбнато

# 247
  • Sf
  • Мнения: 978
Добро утро, мами и бебчовци.
Едно сутрешно кафенце, че още гледам с половин око





Вчера се разглобихме от ходене с таткото и цяла нощ си бях наистина като разглобена - кръста и "междукрачието" така ме боляха, все едно съм се разпаднала на две части.
За сметка на това беба спа като гръмната - явно и тя се беше поуморила.  hahaha

Славундер, добре, че нямам кого да събудя със смеха си.   bouquet Дано мъжът ти успее да се върне преди да си родила.

Отивам да ви чета на спокойствие.  Hug

# 248
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Добро утро на всички от нас!
Как сте днес?
Ние сме добре и се радвам,че сутрин още като се събуда и бебето ме поздравява с ритници,та да съм спокойна,че си е наред.
Навсякъде бях чела,че припознаването може да стане чрез попълване на някакъв документ от бащата в болницата,но наскоро ме "сиктердосаха"/за тези,на които не е ясен прозихода на думата,нещо като "удариха ме с мокър парцал"/ с новината,че тук не е така и сега в понеделник ще ходим при нотариус.Някоя от вас да знае освен документите за припознаване,които взехме от общината,ще трябват ли и някакви други такива?
Февруарки както са го подкарали,до средата може вече да са родили 90% от момичетата,в т.ч. и аз,за което се надявам много силно,но в крайна сметка каквото Бог реши.
Благодаря на Льо Пингвин за красивото кафенце!
Славундер,стискай още 3 седмички и после вече може да разпускаш,че да излиза нетърпеливата мома.
Лек ден на всички и много ритничета от бебетата!

# 249
  • Мнения: 575
Добро утро и от мен!
Аз съм станала толкова рано, защото след малко се отправям към доки.
Успешен ден на всички!   bouquet

# 250
  • Мнения: 1
Добро утро и от мен! Днес е супер студено, направо ледено. Добре, че имам малко да вървя до работа и повечето го минавам с трамвай.
Славундер, след като прочетох твоя пост обаче, уверявам те забравих за всичко. Ти си уникална!  Hug Хайде остискай още мъничко и всичко ще е наред. Щом е казал доктора лежанка, значи лежанка.

Успешен ден на всички мами!

# 251
  • Мнения: 4 406

Аз искам да ви питам...през тези 3-5 дни в болницата, как точно мислите да стерлизирате? Аз съм чувала за таблетки и разтвори за студена стерилизация, но не мога да си представя как точно ще става...

а какво точно искаш да стерилизираш в болницата?  Laughing
в болницата бебето се кърми от гърда, помпата се ползва само за доизцеждане, ако има нужда от това. аз лично хвърлях изцеденото мляко и измивах помпата с гореща вода и течен сапун. стерилизирах я, когато се прибрахме у дома.
не съм сигурна дали позволяват да се носят и разтвори за стерилизация в болницата, ще ти трябва и малка кофичка или тенджерка, която да напълниш с разтвора така, че това, което ще стерилизираш, да е покрито изцяло...

# 252
  • Мнения: 82
    Лъо пингвин,  bouquetстрахотно кафенце!
    Славундер, Shockedбебата явно се храни добре-поздрави и целувки на тумбата!Тя и нашта мацка доста е порастнала-2612,обаче вие нямате стигане направо!
    Снощи нашия тати се прибра от работа,позавъртя се покрай мен и ме пита:Ти какво ще кажеш да отидем да видим бебата?И аз направо шах,въобще не съм очквала,че ще поиска да отидем на лекар ей така,просто да видим какво прави детето.И после като ни казаха колко е голяма той умря от щастие и гордост!Иначе всичко е о.к. плацентата е леко калцирана,но това било нормално за този срок на бременността.Имам точно един месец до датата,която сме определили,дано само устискаме до тогава,другата седмица в Пловдив,ще стане ясно.Мисля да си приготвя багажа,да го сложа в колата и ако се наложи да тръгваме спешно да не се занимавам и с него или направо да остана в Пловдив при брат ми,да не се налага да пътувам в най-сюблимния момент.
    Ането,много хубави новини да ни донесеш от доки Hug
    И да почерпя,че мама днес ми е рожденничка  party023

# 253
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Добро утро от нас.
Деситка, 100% памучно одеяло си взех от Джъмбо за 10 лв. На Чико има страхотни антиалергични, но не успявам да стигна до магазина.
Аз също държа на естествените материи.
ЗА стерилизация в болницата можеш да си купиш или таблетки или течност за студена стерилизация.
iliqna22, мен също ме вълнува този въпрос с припознаването, понеже нямаме брак. Аз до колкото знам в болницата се урежда всичко, но може и промени да има.
Славундер, Стискай още малко Hug Аз тази нощ помислих, че ще се случи заветната среща, понеже ме почнаха едни контракции на 1 час. Доста се стреснах. Искам поне до 36 ГС да изкарам.
Льо Пингвин благодарности за ароматното кафе  bouquet
Поздрави и хубав ден на всички Heart Eyes
Ането, очакваме хубави новини после Hug
Janett, да е жива и здрава майчицата ти и да се радвате на взаимна любов  bouquet

# 254
  • Мнения: 3 621
Добро утро на всички от нас с бебчо
Славундер внимавай мила като пишеш такива работи , от смях чак контракции ще получа. Браво на твоята мома расте детето не си играе, обаче дано изчака татко и да се върне от командировка и тогава да излиза
Илияна я ми кажи какви са тези документи дето сте ги взели от общината и какво знаеш по въпроса за припознаването , аз си мислех че всичко се урежда  в болницата
Хайде хубав ден на всички мами и бебчета

Общи условия

Активация на акаунт