За ДТК-то и компреса с риванол

  • 6 571
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 431
Здравейте момичета, днес ни сложиха ДТК ваксината и съответно ни казаха да правим компресче с риванол. Та въпроса ми е правите ли такъв компрес или не? Ако не го направя, очакват ли се някакви усложнения? Питам, защото някъде бях чела(ама къде ли Rolling Eyes ), че и с компрес и без, все тая. За първата  ДТК го направих, след два часа се беше вече изместила превръзката, т.е. реално мястото си е било без компреса, за втория път не помня Thinking , а за сега се чудя. Помагайте!

# 1
  • Мнения: 431
Цитат на: tempy
... Питам, защото някъде бях чела(ама къде ли Rolling Eyes ), че и с компрес и без, все тая. За първата  ДТК го направих, след два часа се беше вече изместила превръзката, т.е. реално мястото си е било без компреса, за втория път не помня Thinking , а за сега се чудя. Помагайте!


Май файда няма, защото и моите наблюдения са същите. На големия му правех компреси, но като не смея да стегна и  се изхлузи. На малкия сега не правя- нищо му няма, таман и дрехите не се петньосват от риванола

# 2
  • София
  • Мнения: 2 623
Никой дори не ми е споменал, че се слага нещо ??? На нас 2 пъти вече са ни били ДТК и нищо не слагам. Единственото , което ме посъветва педито беше ако евентуално вдигне температура да дам една лъжица Панадол - нищо друго.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 723
на мен педиатърката на Дияна (първата педиатърка) каза, че ако се надуе (т.е. ако се получи нянкакъв оток) мога да сложа малко мед с парченце вестник отгоре. И компрес с риванол също може да се направи.

# 4
  • Мнения: 7 837
На първата ДТК ваксина сложих, а на втората - не. И в двата случая не се появи оток.
Дали пък не зависи от това как я бие сестрата  Thinking

# 5
  • Мнения: 2 274
Аз пък разбрах, че реванолът се слага в случай, че се зачерви, а оттока, така или иначе се появява и е нормално... Thinking
А кога спада въпросният отток?

# 6
  • София
  • Мнения: 5 289
И на нас миналата седмица ни го биха,педито каза да разтривам с риванол.Една седмица мястото беше много червено с оток,не ами направо буца.На всяко преубуване му разтривах мястото с риванол,но много го болеше и плачеше.Вече ни минава.

# 7
  • София
  • Мнения: 625
Аз слагах памуче натопено в мед, като превантивна мярка. Освен това меда лепне и не се измества памука! Не сме имали усложнения!

# 8
  • Мнения: 3 562
Аз правих компрес само на първата и разбрах, че е само за облекчение на детенцето - да не го боли Laughing

# 9
  • Мнения: 1 645
И на трите ваксини съм правила компрес, но без риванол само с вода.Нямали сме проблеми.
Даниел 21.04.2004г.

# 10
  • София
  • Мнения: 8 272
За компреса знам, че се слага ако се зачерви.
При нас нямаше такъв проблем и при 3-те ДТК ваксини, само при 2-рата вдигнахме температура, за което дадох 2-3 пъти по 1/2 лъжичка Панадол. При 3-тата дадох профилактично само една 1/2 л. профилактично.

# 11
  • Мнения: 2 534
... поне няма да му навреди , слагах и за всики случай , отток не сме имали .

# 12
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Цитат на: Casey

Дали пък не зависи от това как я бие сестрата  Thinking


Според мен зависи.
При нас първия път нямаше оток, но втория - имаше. Обаче, не съм правила компрес, мисля, че няма полза.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 198
Никога не съм слагала кимпрес, защото си мислех, че компресът ще го дразни повече.

# 14
  • Мнения: 844
Мами и аз да попитам в тази връзка. Преди половин месец ни напарвиха ваксината, зачерви се, но не съм правила компрес. Вчера на банята видях, че има гной и гнойта е излязла, та доистисках леко и минах със спирт. Дали има нещо страшно? #Shocked

Общи условия

Активация на акаунт