Жилаво свинско месо?!?!

  • 10 983
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А аз знам да се кисне в прясно мляко, за да не е жилаво. А това с алкохола го бях пробвала за една домашна кокошка, ми пак си беше жилавка Sad
Кети, какво стана с шишчетата?

# 16
  • София
  • Мнения: 2 883
Киснах шишчетата цяла нощ в Ракия, Портокал, Лимон, Пр. мляко и черен пипер.
Пак бяха жилавки Confused Е не толкова както преди, ама не ти е кеф до го дъвчеш Thinking

Незнам какво да го правя вече Crazy

Иначе станаха вкусни Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 1 312
1 вариант-соев сос+портокал,
2 вариант-прясно мляко,
3 вариант-китайска сол/незнам от къде се купува,но ми бяха дали малко за проба,телешкото стана крехко досущ като в китайските ресторанти/.

# 18
  • Мнения: 498
Кети,а какво е месото?Бут,плешка...???Според мен и това има значение,не всяко месо става за скара.Ако е по-сухо ,примерно бут...филе...по-добре е да е задушено-в йена,гювеч...печеш 3-4 часа на бавен огън,няма как да не стане мозък.Според мен си избрала неподходящо месо за скара и печене. Peace

# 19
  • Мнения: 385
Кети,а какво е месото?Бут,плешка...???Според мен и това има значение,не всяко месо става за скара.Ако е по-сухо ,примерно бут...филе...по-добре е да е задушено-в йена,гювеч...печеш 3-4 часа на бавен огън,няма как да не стане мозък.Според мен си избрала неподходящо месо за скара и печене. Peace
Peace

# 20
  • Мнения: 2 774
На Как` Сийка маринатата е най-подходяща според мен,само малко вегета  и' трябва ( забелязах че от нея месото става меко-не крехко, а меко,може би заради глутена вътре  newsm78)И когато ги нижеш за да е по сочно - месо,лук,месо,сурова чушка(става и камба от трушия) месо ,лук....
А и nadeto7 както е пояснила зависи и месото какво е,ако е бут - е неподходящо за шишчета.
Я отиди  до месарския и вземи врат и си направи шишчета най-добре  Hug

Последна редакция: сб, 26 яну 2008, 20:32 от polly

# 21
  • София
  • Мнения: 178
Кетито, достатъчно е да го сложиж за 40-50 мин в лимонов сок и няма да е жилаво. Успех Peace

# 22
  • Мнения: 1 312
Кетито, достатъчно е да го сложиж за 40-50 мин в лимонов сок и няма да е жилаво. Успех Peace

Тя Кетито отдавна го е гризнала вече това месце,но аз да се информирам..
От лимоновия сок няма ли да има обратния ефект?
Не се ли стяга?

Общи условия

Активация на акаунт