каккво да избера (покупка на автомобил)

  • 4 998
  • 46
  •   1
Отговори

Анкета

каккво да избера (покупка на автомобил)

Опции:

* Гласуването приключено: нд, 03 фев 2008, 10:57

двоумя се между wv passat(седан) и renaut scenik(миниван) за пасата година след 1999 за реното след 2001 горе долу това може да се вземе за 10 бона някой да има впечатления от дветв коли,и двете ми харесват и не знаем коя да изберем ,и двата модела стават за семейна кола и са с добра возия

# 1
  • София
  • Мнения: 3 129
Аз бих избрала Рено....возията им е по-добре, поне според моя личен опит. Но то зависи де....доколко е карана, пазена....

# 2
  • Мнения: 1 172
Огледай какви коли има и от двата модела. И избирай между конкретни автомобили, а не между конкретни модели. Все пак говорим за кола 2ра употреба, където е много по-важно състоянието на даден автомобил, не градските легенди за дадена марка или модел.

# 3
  • Мнения: 17 546
двоумя се между wv passat(седан) и renaut scenik(миниван)
Да не би да съм писала тук във състояние на сън!?  bouquet Grinning Шегувам се!  Ние сме пред абсолютно същия избор! Със Пасата седан ще видиш зор! Почти ВСИЧКИ които намерих в нета или в Автопазар са комби!   Close Ние сме с три деца и почти се спряхме окончателно на Сценик. Казаха ни, че не е особено широк вътре, но пък си е мини ван и си е семейна кола. В процес на търсене сме още. Сподели като купиш нещо и късмет! Peace

# 4
пуснах темата тука защото във форумите на рено или wv мненията няма да са субективни баща ми кара пасат от 91 г.и даде сумати пари за ремонти таа че теорията за железните немски коли малко е като мит за реното наблюдения нямам

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 179
за реното наблюдения нямам

Аз пък имам - как на нашите приятели чистак новият сценик прегря 50 км преди Бургас и ни напред ни назад. Ние взехме жената и бебето с нас. Мъжът три дена му деверува на сценика - щом се прибрахме от море го продаде.
Ние караме различни модели пасат от 6 години насам. За мен няма по-добра кола!

# 6
  • Мнения: X
Определено Сценика на струва! С две ръце за пасата. А за Опел зафира мислил ли си? Към 10 хил са и те. И да се обоснова - значи двигателите на френските автомобили са железни! На немските също, но разликата е в окачването. Самото окачване на автомобилите е към купето (то си е логично), но тъй като себестойността на Реното е доста по-малка от себестойността на германските и тази разлика идва именно от използването на вложените материали и една от тези икономии е именно в дебелините на купетата. Най-важното гледай да не е удряна - двигател се прави, а нарушена геометрия се ойдурдисва (както се казва научному).

# 7
  • Мнения: 2
"пасат" много ясно. Даже ако добавите към 2-3 хиляди още и ше си вземете "шаран"...
А си мисля , че и "сеат" имат хубав ван...имитация на "шаран"-а , но му забравих името...
Изобщо френска кола не ти трябва...

# 8
  • Мнения: 5 370
ПАСАТ с 3 ръце!!!! Обаче- ако може да е комби, не седан. И щастието ще е пълно.  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
Двама колеги на мъжът ми имат рено, като това,което искаш. Към този момент единия е дал 12000 лв за ремонти /за 1,5г./, а другия 5600лв за същия период. Когато мъжът ми искаше голяма кола се насочи към Фиат Улис, Ланча Зета /май такава беше/ и Пежо 806. Между двете коли бих избрала Пасата! Успех!

# 10
Опел зафира не ме кефи возията е като в каруца,от пасата хечбека ми харесва комбито не толкова,шарана е доста голям  все пак сме само  трима с детето важното е багажника да е голям .май сценика беше ван на годината ама коя забравих

# 11
  • Мнения: X
Това с ван на годината не го приемай като нещо определящо за качество. Класациите са 100 сигурно. Погледни в България дори - кола на годината според списане Авто-мото; кола на годината според вестник За жената.... Виж ако ти си харесваш Сценика - вземай си го Simple Smile, но имай в предвид, че това е кола за ремонти не е кола за каране! Аз лично не съм сменял много автомобили, но съм ремонтирал доста и мога да ти кажа, че това с германските коли не е мит! Една кола по добре да вози твърдо (като каруца) от колкото да е като лодка. Знаеш, че и каруцата вози гладко по равен път Wink Въпроса е че по -твърдото окачване е по стабилно. Аз карам ауди комби - повярвай карам я здраво, вози като каруца, но като се лепне на пътя... Шефа ми има Ситроен от рода на сценика, но това е кола за возене (като върви) не е за каране - много екстри, много неща, а като вдигне 100 и имаш чувството, че ще се обърне.... Най-интересното е че като килограми аудито е малко по-леко от мини-вана на шефа.....

# 12
  • Мнения: 2 018
Аз мога да кажа за Рено Гранд Сценик. Имаме го вече година и половина и ремонт не се налагало да правим. Е вярно е колата е нова, но пък имаме познати, които са имали по-стари модели Рено и не искат и да чуят за друга марка.


# 13
  • Мнения: 6 029
РЕНО, РЕНО, РЕНО!

# 14
  • Мнения: 6 029
Това с ван на годината не го приемай като нещо определящо за качество. Класациите са 100 сигурно. Погледни в България дори - кола на годината според списане Авто-мото; кола на годината според вестник За жената.... Виж ако ти си харесваш Сценика - вземай си го Simple Smile, но имай в предвид, че това е кола за ремонти не е кола за каране! Аз лично не съм сменял много автомобили, но съм ремонтирал доста и мога да ти кажа, че това с германските коли не е мит! Една кола по добре да вози твърдо (като каруца) от колкото да е като лодка. Знаеш, че и каруцата вози гладко по равен път Wink Въпроса е че по -твърдото окачване е по стабилно. Аз карам ауди комби - повярвай карам я здраво, вози като каруца, но като се лепне на пътя... Шефа ми има Ситроен от рода на сценика, но това е кола за возене (като върви) не е за каране - много екстри, много неща, а като вдигне 100 и имаш чувството, че ще се обърне.... Най-интересното е че като килограми аудито е малко по-леко от мини-вана на шефа.....

Дрън Дрън е целия постинг, ужас.

Общи условия

Активация на акаунт