Оставяте ли децата си сами?

  • 3 289
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 134
Само веднъж, когато беше болна изтичах до магазина за не повече от 5 минути. Набрах я от мобилния на домашния и си говорих с нея през цялото време, докато се върна.
Лично аз, смятам за безумие да се оставят сами за дълго време деца, под 7 - 8 годишна възраст.  Peace

# 16
  • Мнения: 9 052
той е малък и не го оставям, но може би на 5 и половина бих го оставила, ако преценя тогава как се държи и с какво се zанимава ... абе имам време до тогава  Wink

# 17
  • Мнения: 891

Не. Не съм я оставяла сама досега.

Децата откога ви оставят да ги оставите?
Ето авторката споменава, че дъщеря й на 5 не иска да излиза винаги с нея....

Явно си е до дете.
И моята дъщеря е на същата възраст, но никога не ми е казала, че не и се излиза с мен.

# 18
# 19
# 20
  • Мнения: 1 193
Да, оставяла съм ги  Grinning Имам пълно доверие на каката, изпитала съм я  Peace

Голямата беше 4-5год., когато и двамата с баща и работехме с различно раб. време. Налагаше се да стои сама, по няколко часа. Притеснявала съм се разбира се, но като нямаме баби да помагат  Cry Имало е дни, в които се е качвала у хазаите, при тяхното детенце да играе  Grinning Тя просто не беше от децата, дето бъркат по контакти, печки и въобще неща от този род. Пуска телевизора и е като под хипноза  Mr. Green

# 21
  • гр.София
  • Мнения: 219
Към 7 години /когато тръгна на училище/ започнах да го оставям сам. Първоначално по 10-15 мин., а последствие и повече.

# 22
  • Мнения: 3 622
Като навърши 7 години започнах да го оставям сам, естествено че отначало по малко

# 23
  • Мнения: 872
Оставям я за около 15 мин., обяснявам и ,че слизам до магазина, на 4г. и 5 мес. е.

# 24
  • Мнения: 1 485
Оставям я за около 15 мин., обяснявам и ,че слизам до магазина, на 4г. и 5 мес. е.
И ние сме на толкова и правя така! Peace

# 25
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не я оставям още, на три години и девет месеца е.
И не мисля, че преди да навърши поне 6 години ще се пробвам на този вариант.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Все още я оставям сама само когато ходя
да хвърлям боклука. Но си мисля, че може
да поседи сама около половин час.

# 27
  • Oslo
  • Мнения: 659
Големият дапочнах да оставям сам към 6.5 години за по-дълго, от 8 и нещо прибира и брат си от ДГ и го гледа 2-4 часа, ако съм на работа или на лекции. Сега е на 10.8м.,  и ми е колкото дете, толкова и приятел, на когото мога да разчитам за елементарна помощ. Имам му пълно доверие, той просто е невероятно разсъдливо дете. Ако брат му беше по-големият, никога не би ми хрумнало да му поверя такава отговорност. Просто децата са различни и само родителят може да предвиди на каква възраст на какво поведение може да разчита. Естествено, ако нещо се обърка, отговорността си е изцяло на възрастните...

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
Все още не съм я оставяла сама.
Нашите са започнали да ме оставят от първи клас сама и то за дълго, но според мен си е до дете.

# 29
  • Мнения: 1 512
Да. Първият път беше на около 4-5 месеца. Бяха ни спрели водата без предупреждение, а трябваше да сготвя за обяд и да преваря вода за пиене.
Вторият път, когато се наложи да търча спешно до аптеката, пак около тези месеци.
Третият път - този понеделник. Тя беше болна, не исках да я мъкна по пазарищата. Обясних й, че отивам до пазара, а тя ще остане вкъщи и ще си играе в стаята на топличко. Предупредих я да не пипа контактите и печката. След около половин час се прибрах, мишката си седеше на кревата и си играеше с куклите. На почти 4 години е.
Оставям я, само когато наистина ми се налага. Имам дядо, който я гледа, но той също ходи на работа и не всеки път е на разположение.
Мен лично още от първи клас са ме оставяли сама, с разписание за тръгване на училище (на един лист с големи цифри, за да не се заплесна) и с храна в хладилника, която топлех според зададените инструкции. Баща ми, баба ми и дядо ми работеха на смени, така че невинаги е имало някой с мен у нас или ме е прибирал от даскало.

Общи условия

Активация на акаунт