Плаща ли се прегледа за луксация?

  • 3 259
  • 27
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 632
Здравейте мили мами,
токущо се върнахме от ехографски преглед на тазобедрените стави,слава Богу всичко е наред.Удоволствието ни струваше 40лв.  Money  Imp  Понеже не намерих инфо по въпроса-интерисува ме минава ли този преглед по здравната каса или не,като се има предвид,че ДжиПи-то ни изпрати при този доктор (без направление)? Направо съм бясна!А инъче дават по 130лв. майчински? Imp

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
За съжаление ехографията на тазобедрени стави не се поема от касата, само прегледа при ортопед, но той в много случаи не е достатъчен, защото има проблеми, които могат да се диагностицират само с ехографа, затова повечето бебета след обикновен преглед ги викат и на видеозон.
При мен прегледа струваше 20 лв, това беше преди 1 месец, явно съм извадила късмет, че съм попаднала на по-съвестен ортопед.

# 2
  • София
  • Мнения: 84
Естествено че се заплаща от здравната каса, само направление ти е трябвало от Джи Пи-то. Като те е пратола, поне и направление да ти е дала. Вземи да я смениш!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 100
да и аз си платих! Преди 3 години беше, ама май още си е така!

# 4
  • Мнения: 5 647
За съжаление повечето прегледи се плащат.

# 5
  • София
  • Мнения: 84
Преди 1 година аз ходих с направление във военна болница. Гледаха ни с ехограф и не съм платила и стотинка

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Цитат на: mimski
Преди 1 година аз ходих с направление във военна болница. Гледаха ни с ехограф и не съм платила и стотинка

Чувала съм от приятелки с по-големи деца, че преди са плащали по-малко или изобщо, но сега не е така, плащаш си като арабин и това е Imp

# 7
  • Варна
  • Мнения: 632
Благодаря ви за бързите отговори  Simple Smile След 5м. пак трябва да ходим и май ще си търся ортопед,който работи и по здравната каса или поне взима по-малко  Money

# 8
  • Мнения: 2 274
Моооомент!!! Нищо не съм плащала!
С направление от ДжиПи-то отидох при ортопед, който прегледа бебо и с ехограф и това беше...Единственото, което му дадох беше направлението.
Твоето ДжиПи - що не го смениш, аман от такива "лекари".

# 9
  • Мнения: 370
Поема се от Здравната каса, разбира се, но при условие, че личния лекар ти даде направление № 3, с което отивате при обикновен ортопед, който ви дава направление за високоспециализиран преглед № 3А и с него се отива за ехографски преглед. Ако си само с направление № 3 или пък въобще без, няма начин да не си платиш прегледа. Не знам поради какви причини са го измислили толкова усложнено, но това е положението  Rolling Eyes .

# 10
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Точно така- с направление 3 /три/ е безплатен само прегледът, но не и ехографа. Ние също си платихме за него

# 11
  • София
  • Мнения: 2 623
Без направление отидохме. Моето педи ме увери , че прегледа е безплатен, но ехографа се заплаща. В Горна баня при д-р Алексиев /който е много мил/ е 15.00 лв

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Цитат на: Гизи
Поема се от Здравната каса, разбира се, но при условие, че личния лекар ти даде направление № 3, с което отивате при обикновен ортопед, който ви дава направление за високоспециализиран преглед № 3А и с него се отива за ехографски преглед.

А с 3А при необикновен ортопед ли се ходи? Laughing  Laughing  Laughing
Майтапче... Wink
Мен джи пито ме прати при ортопед (не знам обаче дали беше обикновен или не), който ни прегледа в кабинета си и ми каза, че не вижда проблеми, но имаме фамилна обремененост (сестрата на мъжа ми е била с луксация) пък и само поради факта, че е момиче било добре да я види на ехограф, за да сме абсолютно сигурни има ли проблем или не.
Може би, ако на този преглед се вижда ясно проблем тогава дават направления, но не ми е ясно в моя случай ортопеда трябва да даде направление за себе си ли? Защото в СЗ само той преглежда бебета.

# 13
  • Мнения: 370
Ами така ми обясниха от Здравната каса - че за преглед с ехограф се изисква направление за високоспециализиран преглед № 3 А, което пък се издава от специалист - ортопед, при който си отишъл с направление № 3. Аз така направих и не платих нищо.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 181
ние ходихме октомври 2004.с направлението от джи пи-то не платихме нищо,а ни гледаха и на ехограф.

Общи условия

Активация на акаунт