Какво ДА и какво НЕ в един хотел?

  • 6 606
  • 59
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 692
Вдъхновена от други теми като "Бял списък на хотелите" и "Струва ли си да се почива по българските курорти" се замислих какво точно бихме искали да има в един хотел и какви са критериите, по които ги оценяваме. Какъв е минимумът от удобства, които трябва да се предлагат, за да се чувстваме ако не като у дома си, то поне добре? Какви са екстрите, които са направили престоят ни незабравим и сме се почувствали наистина специални и бихме препоръчали този хотел и на приятели. А какво Не би трябвало да има в един хотел, какво ни е направило лошо впечатление? Аз започвам:
Приветствам:
-Чистотата;  newsm75
-Любезното отношение на персонала; bowuu
-Шумоизолация на стаята - и от улицата и от съседните стаи. Ужасно е да чуваш какво прави съседа по стая.  Или пък от стаята да чувам кънтенето на дамски токчета или влаченето на куфари от коридора  Naughty
-Плътна преграда между балконите- като изляза на балкона искам уединение, а не да се гледаме със съседа и да се усмихваме сконфузено;  Flushed
-Лист с ценоразпис в стаята на всички услуги, които се предлагат в хотела;
-Обезопасеност на контактите в стаята и парапетите на балконите (най-вече заради децата);
-Не просто добра кухня, но да се замислят и за здравословната кухня     chef
-Да има анимация за деца, да се помисли повече за семействата с деца;
 Ами това е засега, със сигурност има още много, ще допълвам  Peace

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 12:21 от Cherry*

# 1
  • Мнения: 2 839
Освен изброените неща, аз обичам да има:
- меки настилки
- параван на ваната/душ кабината, в никакъв случай открита вана, завеса също не
- дебели и наистина плътни завеси, току вий децата се излъгали, че не е време за ставане  Laughing
- обичам и мивката в банята да има плот, а не да се чудя къде да слагам тоалетни принадлежности
- достатъчно и различни по вид шкафове и гардероби
- мразя когато съм за повече дни, да ми слагат кувертюр (или както там се казва) на леглото след всяко почистване
- искам на закуска да има зеленчуци

Мога и в още подробности да изпадна  Mr. Green

# 2
  • Варна
  • Мнения: 692
DiVA, съгласна съм с изброените неща.  Peace
-Завесата наистина ми стои много... хм... селско. По-добре параван.
-Не държа да има вана в банята, защото така или иначе не бих я ползвала - колкото и добре да е почистена, само при мисълта колко хора преди мен са се киснали в нея и направо.... брррр
-Мразя високото говорене и викове на камериерките в коридора или пък постоянно да ме проверяват дали съм излязла и на всяка цена да влязат да почистят стаята (знам, че има табелки "не безпокойте" за тази работа, но все пак понякога едва дочакват да изляза). Или пък слизам до басейна, забравила съм нещо и се връщам след 5 мин. до стаята и камериерките вече се ширят в нея.
- По-добре мокет на пода!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 692
Мога и в още подробности да изпадна  Mr. Green

Давай, давай  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 502
Смятам , че във всеки един трябва задължително да има :
телевизор, климатик, кърпи , тоалетна хартия, сешоар.
Казвам това защото в офертата на един хотел четох , че за телевизор се доплаща. А в друг в който моя приятелка е ходила не е имало кърпи и се е доплащало 1 лв за тях. Това според мен е недупостимо.
В х-л "Марагидик " Априлци в къщичка с две стаи/ две семейства/ в студено време -само една духалка. Времето ги изненадало и парното не било пуснато.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 686
Според мен трябва да уточните за колко-звездни хотели говорите, защото има значение. В двузвезден хотел е напълно нормално да поискат доплащане за телевизор.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 692
Според мен трябва да уточните за колко-звездни хотели говорите, защото има значение. В двузвезден хотел е напълно нормално да поискат доплащане за телевизор.
Така е, всеки хотел според категорията. Но пък и всеки човек си има предпочитания - едни биха отишли в 2-звезди хотел, други - в 4, 5 *.  Всеки сам решава какво иска да получи срещу тази категория, но има елементарни изисквания като хигиена, "усмивката" на персонала или тишината, които не зависят от звездите.  bowuu
В студентските си години съм ходила по хижи и 2-звездни хотели и това, което са предлагали тогава ме е било достатъчно. Сега, обаче, съм на друго мнение и имам по-големи изисквания.

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 09:46 от Cherry*

# 7
  • Мнения: 2 839
Да бе, всичко си зависи от звездите (и от парите  Mr. Green), ама ние нека си кажем  Laughing
В студентско време и по 20 дена на палатка сме изкарвали, ама сега не ме дирете за такава почивка. А всъщност като се замисля сме ходили цялото семейство, когато бяхме малки с брат ми. Как са се оправяли майка ми и баща ми, не знам  ooooh! Аз на такова геройство не съм готова.

# 8
  • Мнения: 934
diva, и ние като деца всеки уикенд ходехме с цялото оборудване за палатки  на Черноморец, Фичьоза, Ветеран...
А мойте сега не знаят какво е палатка?
Иначе обичам в хотела да има централна климатизация и качествено кафе за закуска.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 635
За хотел две звезди - искам да е тихо и чисто. Кърпите не ме вълнуват, гнус ме е да ползвам хотелски кърпи, винаги съм с моя. И възглавницата и калъфката са мои, мога да спя само на моята си възглавница, иначе после ми се схваща или ме боли врата. Обаче за чаршафите е важно да са чисти, тях ги ползвам. И като питам по време на резервацията "Приемате ли еди-си-колко месечни бебета? Заплаща ли се за тях?"   да ми кажат "Да, разбира се и не се плаща" , а пък после се оказва съвсем друго. Тогава правя бесни скандали и хич не ми пука! Аз съм попитала и предупредила, какво ми интересува, че някоя служителка не знаела. Да си ги обучат и осведомят!

От две звезди нагоре критериите ми се покачват.
В повече от 4ри звезди не съм била Embarassed Някой ден ще отида да видя как е Simple Smile

# 10
  • Варна
  • Мнения: 692
По принцип бебчета до 2 г. не би трябвало да се таксуват. То и какво толкова ще ползват -  newsm78 ???? Как може такова нещо, какво ви накараха да доплащате?

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 635
А, не. Не съм станала ясна. Не приемали деца под 2г. А аз попитах. #Cussing out Има хотели с различни изисквания към децата. Под 2, под 3, не приемат.

# 12
  • Мнения: 6 167
Никога не съм била в хотел с 2 звезди. Rolling Eyes


Държа да е чисто. Не държа да се сменя бельо всеки ден. Харесват ми хотелите, в които ако искаш да смениш кърпа я оставяш на пода и камериерката ти я сменя. Екологично е и разумно, като подход.  Харесат ми тези малки козметични принадлежности, които 'дават' всяка сутрин.
Обичам и химикалки  Blush Сешоар. Предпочитам банята да не е 'мокра'.  Не харесвам тези големи тежки кувертюри, които някои хотели слагат. Това нещо ми се струва страшно нехигиенично и винаги се чудя какво да го правя, защото не съм свикала да е част от завивката и голяма борба пада с камериерките всеки ден слагане-сваляне. Интернет изход - да. Телефон, телевизор -да. Минибар- да. Не съм се замисляла досега за контактите в хотела, но ми се е налагало да търся преходници за компютъра ми, поради други системи, а в хотела нямаха.
Ако нямат Интернет задължително интернет поинт в хотела, както и опции за принтиране.  Не харесвам шоколадчета по възглавници ( 1 път ми се е случвало). Но харесвам разни дребни комплименти от хотела.Това се сещам за момента.

# 13
  • Мнения: 1 893
Искам, като отида в 3, 4 или 5 звезден хотел, той да покрива поне минимума за съответната категория.
Освен вече изброените неща искам място за простиране(мразя да обличам мокър бански).
А от хотелите с претенции искам като направя резервация за 3-годишно дете да ми сложат столче в банята, че ми омръзна да държа детето, когато се мие.
И най-много искам всеки собственик на хотел да поживее поне седмица в него Simple Smile

# 14
  • Мнения: 721
Съгласявам се с изброените по-горе с едно изключение - да няма завеса в банята - винаги ме е гнус като си помисля колко хора преди мен са я докосвали наголу  Sick Sick Sick

Когато съм в командировка освен сушоар искам и ютия в стаята. Харесва ми, когато в стаята има и възможност да си правиш кафе, чай.

Общи условия

Активация на акаунт