Страх ме , това нормално ли е ?

  • 1 947
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Няма нищо страшно,не се притеснявай.Стискаме палци скоро да видиш:  EFP

# 16
  • Мнения: 487
Не се притеснявай, всичко ще е наред.
 Аз родих на 21, без упойка. Раждането беше бързо и лесно. Пожелавам такова и на теб.  Simple Smile
Успех!   bouquet

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 852
 Mr. Green
Лично аз бих се страхувала повече от това, дали правя правилния избор като се омъжвам на 21 год Wink отколкото това, как ще родя.
На жената и е в природата да роди.
Не се страхувай  Hug
Казва ти го жена, която ще ражда тези дни  Laughing
За 9 месеца има време организма и психиката на жената да се настроят на друга вълна, и ще чакаш с нетърпение срещата с малкото човече.
Поне при мен е така  Peace
Успех и късмет  Peace

# 18
  • Мнения: 728
Съвсем нормално е да те е страх, защо не прочетеш темата " Смешно ли е раждането", мене доста ме окуражи, вярвам че и при теб ще има същия ефект Hug

# 19
  • Мнения: 1 733
Момичетата са ти отговорили. Аз ще ти кажа само да направите първо бебето и после всичко ще се подреди  Hug

# 20
  • Мнения: 4 451
Страхът от раждането е нещо нормално. Той е по-скоро страх от неизвестното, незнаеш какво е, какво те очаква. Важна е положителната настройка. Grinning
Незнам да има връзкамежду възрастта и по-лекото раждане, По-скоро всичко е индивидуално. Разбира се, че има разлика между раждането с и без упойка. Клизма се прави, но тя не е никак болезнена, по-скоро неприятна. Преживява се. Laughing
Аз раждах със секцио и смея да твърдя, че болката след операцията е огромна. При мен беше точно така. Но и това минава и заминава и се забравя.

# 21
  • Мнения: 750
1. Има ли значение възрастта относно по лекото раждане /аз съм на 21/? - Ами да, по-младия организъм поема промените по-леко, възстановяването от раждането също е по-бързо!

2. Голяма ли е разликата от нормално раждане до такова с  упойка? - Голяма?! Раждането с упойка е сравнително безболезнено. Ако имаш предвид секцио - това е операция и е по-тежка от естественото раждане.

3. Наистина ли ти правят клизма преди раждане? - Да, наистина, но тя е кратка и забравяща се!

4. И накрая наистина ли болката е толкова огромна? - Ами не, разбира се. Болка има, но ако си с епидурална упойка, ще родиш почти без болка; ако избереш водно раждане, отново болката е притъпена.
 
  Мамата, която го е казала го е формулирала много добре  Peace
Аз съм на 22 години и както се вижда от лентичките имам две деца, първото родих на 19 Simple Smile
Няма нищо страшно, това е най-нормалният процес в живота! Болката по време на раждането природата е съобразила с твоя организъм! Ще издържиш без проблеми. Клизма се прави по принцип, но на мен и при двете раждания не са ми правили, така че е индивидуално. С упойка сигурно е безболезнено, но аз раждах и двата пъти без...
Не чети за раждането - няма две еднакви раждания, всичко е индивидуално!
Успех в начинанието! Скоро се надявам да споделиш за двете чертички  Peace

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 18:21 от a.velcheva

# 22
  • Мнения: 1 674
Здравей! Чудесно е, че толкова млад човек е готов да поеме отговорността за създаването и отглеждането на едно малко невинно същество!   bouquet Въпросите ти никак не са смешни!

1. Има ли значение възрастта относно по лекото раждане /аз съм на 21/? - Ами да, по-младия организъм поема промените по-леко, възстановяването от раждането също е по-бързо!

2. Голяма ли е разликата от нормално раждане до такова с  упойка? - Голяма?! Раждането с упойка е сравнително безболезнено. Ако имаш предвид секцио - това е операция и е по-тежка от естественото раждане.

3. Наистина ли ти правят клизма преди раждане? - Да, наистина, но тя е кратка и забравяща се!

4. И накрая наистина ли болката е толкова огромна? - Ами не, разбира се. Болка има, но ако си с епидурална упойка, ще родиш почти без болка; ако избереш водно раждане, отново болката е притъпена.


И един съвет: недей да четеш за раждането! Остави го просто да се случи. Твоето раждане ще е уникално и несравнимо, момента на прегръдката с дългоочакваната рожба е по-важен от 9-месечни тревоги как ще бъде и какво ще се случи. Наслаждавай се на бременността когато забременееш и не се тревожи!   bouquet
напълно изчерпателен отговор  Peace

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 238
За възраста,аз след месец правя 22,а бебка е на 2 месеца,не се плаши от раждането и аз бях чувала всякакви страхотии,даже в предродилна зала вече ме болеше силничко,но все още напълно търпимо(като силна менструална болка) и попитах докторката още колко часа ще раждам,нали ми бяха казали че първо дете се ражда много дълго(което си е съвсем индивидуално),и исках психически да се подготвя за големите болки,а то се оказа че след 15 минути бях родила вече,даже на магарето казах на докторката че искам още едно дете.
Клизмата е неприятна,но минава и се забравя.А за възстановяването,5 часа след раждането ми нямаше абсолютно нищо.Има едно клише-Ако е толкова ужасно всички щяха да имат само по едно дете  Hug

# 24
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
1. Има ли значение възрастта относно по лекото раждане /аз съм на 21/? - Ами да, по-младия организъм поема промените по-леко, възстановяването от раждането също е по-бързо!

2. Голяма ли е разликата от нормално раждане до такова с  упойка? - Голяма?! Раждането с упойка е сравнително безболезнено. Ако имаш предвид секцио - това е операция и е по-тежка от естественото раждане.

3. Наистина ли ти правят клизма преди раждане? - Да, наистина, но тя е кратка и забравяща се!

4. И накрая наистина ли болката е толкова огромна? - Ами не, разбира се. Болка има, но ако си с епидурална упойка, ще родиш почти без болка; ако избереш водно раждане, отново болката е притъпена.
 
  Мамата, която го е казала го е формулирала много добре  Peace
Аз съм на 22 години и както се вижда от лентичките имам две деца, първото родих на 19 Simple Smile
Няма нищо страшно, това е най-нормалният процес в живота! Болката по време на раждането природата е съобразила с твоя организъм! Ще издържиш без проблеми. Клизма се прави по принцип, но на мен и при двете раждания не са ми правили, така че е индивидуално. С упойка сигурно е безболезнено, но аз раждах и двата пъти без...
Не чети за раждането - няма две еднакви раждания, всичко е индивидуално!
Успех в начинанието! Скоро се надявам да споделиш за двете чертички  Peace

 Peace

# 25
  • Мнения: 2 131
Има ли значение възрастта относно по лекото раждане /аз съм на 21/?
Наистина ли ти правят клизма преди раждане?
И накрая наистина ли болката е толкова огромна?
Никога преди раждането не ми се беше случвало да ми правят клизма. Даже не знаех как точно се прави. Оказа се, че не е чак толкова неприятно, колкото очаквах. А за болката.... мен ме болеше малко по-силно от цикъл, говоря за най-силните контракции. Въобще не ми се стори непоносимо. Родих на 26 /всъщност почти 27 години/ - първо детенце, и всичко мина за два часа. Не се шашкай, няма страшно. Успех!

# 26
  • Мнения: 463
Здравей! Чудесно е, че толкова млад човек е готов да поеме отговорността за създаването и отглеждането на едно малко невинно същество!   bouquet Въпросите ти никак не са смешни!

1. Има ли значение възрастта относно по лекото раждане /аз съм на 21/? - Ами да, по-младия организъм поема промените по-леко, възстановяването от раждането също е по-бързо!

2. Голяма ли е разликата от нормално раждане до такова с  упойка? - Голяма?! Раждането с упойка е сравнително безболезнено. Ако имаш предвид секцио - това е операция и е по-тежка от естественото раждане.

3. Наистина ли ти правят клизма преди раждане? - Да, наистина, но тя е кратка и забравяща се!

4. И накрая наистина ли болката е толкова огромна? - Ами не, разбира се. Болка има, но ако си с епидурална упойка, ще родиш почти без болка; ако избереш водно раждане, отново болката е притъпена.


И един съвет: недей да четеш за раждането! Остави го просто да се случи. Твоето раждане ще е уникално и несравнимо, момента на прегръдката с дългоочакваната рожба е по-важен от 9-месечни тревоги как ще бъде и какво ще се случи. Наслаждавай се на бременността когато забременееш и не се тревожи!   bouquet

 Peace Peace Peace

Не чети за раздането , а намери темата"Смешно ли е раждането"Друго не ти трябва!!!
Късмет и успех!

# 27
  • Мнения: 64
Ина мисля, че страховете са ти напразни. Явно много си чела. Остави това и спокойно си действайте по въпроса за малкия наследник. Не е нито страшно, нито толкова болезнено както си чувала. Всичко е поносимо. Що се отнася до упойките, те обезболяват, но може да доведат след себе си някои лоши последици /като разкъсвания/. Мисля, че трябва да изживееш бременността и раждането - това са неописуемо щастливи моменти в живота на всяка жена. Мисли позитивно  Wink!

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Защо си създаваш излишни проблеми. Живей си живота, гледай си кефа. Направете си бебче, живо и здраво да е, а другото са бели кахъри. Болката се забравя мигновено щом си го видиш и прегърнеш.
Успех с бебеправенето Peace

# 29
  • Мнения: 2 000
Вие още не сте почнали да го правите, а ти вече за раждането мислиш. Недей се притеснява толкова. Аз съм толкова страхлива, едва ли има друг човек като мен, от всяко нещо ме е страх, сума ти фобии имам. Обаче родих, че и два пъти. Просто желанието да имам деца беше много по-силно от всичките ми страхове.
Успех  Hug

Общи условия

Активация на акаунт