Откъде хамстер?

  • 4 270
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 050
Аз съм за хамстер, пък. Имах два пъти морско свинче и по мое мнение се гледа по-трудно Confused

# 16
  • Мнения: 25 562
Не съм съгласна, че хамстерите се гледат по-лесно. Освен, че хапят, пази боже някой да избяга - за нула време може да сътвори такива поразии, че... А и живеят много малко - около 2 години, което е проблем за човек, който се привързва към домашния си любимец.
За ферми - не знам, мисля, че съм чувала за такава в Елин Пелин. За предпочитане е да се вземе свинче от стопанин. Те са най-добре гледани и вече социализирани спрямо човека. Преглеждай обявите в животинските форуми, непрекъснато се подаряват морски свинчета.  Wink
Но пък и от магазин да го вземете, не е страшно. Може да имате късмет със здраво свинче. Нашият е купен от сергия на пазара.  Crazy

# 17
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Тъкмо щях да кажа-  пазара в Подуене, зад театър София малко назад в уличките се пада... в събота е място за домашни любимци, има рибки, хамстери, морски свинчета и тн. Магазините често се обзавеждат оттам.
Има също клетки, принадлежности и храна.
За морското свинче - или каквото животно си купуваш - независимо дали от магазин или от пазара - огледай го да няма краста - че колега си беше купил без да види и после го лекуваха сума време. Оправи се, ама е непрятно, а още повече е за подарък. Гледай козината да е чиста и да няма голи места на кожата.

# 18
  • Мнения: 3 050
Не всеки хамстер хапе-зависи на какво попаднеш. Така че това не е задължително Peace
Ако се вземе морско свинче вероятно в началото ще пищи(ако е отделено от майка си). Говоря от опит.
Мини хамстерите живеят около 2г а по-големите нормалните живеят и до 3г. Аз от две години имам мини.
Имала съм и семейство свинчета, но за мен поне беше трудно с гледането. Зависи дали попаднеш на добро хамстерче-моето не е бягало  Mr. Green
Не разбирайте че съм против свинчетата-просто споделям  bouquet

# 19
  • Мнения: 6 374
Нашето морско свинче,го взехме съвсем малко,но не е пищяло.  newsm78 Даже беше доста неориентирано и стресирано в началото.После свикна и започна да квичи когато иска внимание или нещо за ядене. Wink

# 20
  • Мнения: 25 562
iguanka , много ми е странно това, което разказваш. Не се заяждам, просто съм озадачена.  Защо е пищяло свинчето? Причинявали сте му болка или е било отнето от майка си прекалено рано? Добре е майката да кърми бебетата до последно -3-4 седмици. Обикновено ги отделят от майката след навършване на 1 месец.  Ако свинчето е било по-малко...  newsm78
Друго, което ме учуди е, защо ти е било трудно със свинчетата? Сподели, моля, те, много ми е любопитно. Повечето хора твърдят, че свинчетата са по-лесни и интересни в сравнение с хамстерите, аз също съм имала от двата вида и за мен просто няма база за сравнение. Не съм очаквала, че една шепа косми може да е толкова любвеобвилна, както свинчето.  Thinking

# 21
  • Мнения: 3 050
Два пъти съм имала свинче-един път семейство. Втория път бе само едно-момче. Взех го от този сайт (за свинчетата,даже съм писала)-ти ми бе помогнала-точно преди година бе. Не мисля, че бе по-малко то 1 месец - все пак момичето имаше представа защото беше от сайта и също така гледаше семейство.
За болка дори се озадачавам че може да предположиш-не бих взела специално едно същество за да го мъча.  #Crazy newsm78 Просто оставам без коментар... Все пак в студа ходих да си го взема и да си има дом, защото нямаше как момичето да гледа 4 свинчета-заемат място и е трудно. Та го подаряваше и аз реших да го гледам.
В началото и аз се учудих на тези викове, не искаше да стои на мястото си, а когато го вземех се скриваше в одеала и къде ли не-бе оплашено че майка му я нямаше. Сложих му плюшена играчка и спеше в нея (един розов слон), бях пробвала и с шише с топла вода но му мина мерака за половин ден. След седмица се успокои от само себе си.
За мен проблема идва от козинката Cry Confused
Все се случва да се разболее-и при другото ми свинче бе така и това много ме мъчи(предпочитам 2г да гледам мишле но да не се мъча с това нещо).
Падаше му козината и го мажех с Екземацин(така мисля че беше), по схема-питах лекари но тамън се пооправи и пак-просто ми бе доста сложно да премахна изцяло проблема. За жалост свинчето почина на половин година когато бе. Спря да яде, лекарите не успяха да ми помогнат... просто стана скелет Cry Cry Cry и още ми е много тъжно. Обещах си че няма да купувам или вземам втори път-явно не е за мен.
Желая ви щастие и здраве на вас и любимците ви Heart Eyes Heart Eyes  bouquet

# 22
  • Мнения: 3 622
Аз също съм гледала хамстери, а от 7 години насам гледам морски свинчета. И определено съм ЗА морските свинчета. Първото ни морско свинче живя 6 години и почина, но на нас толкова ни беше мъчно че почти веднага отидохме да си изберем ново. Взимахме си на 4 месеща и наистина отначало скимтеше, но му обръщахме повече внимание, гушкахме го и доста бързо свикна с нас. Сега една година по късно се чувства страхотно, всяка вечер като се върнем го пускаме и той се разхожда из къщата щастлив и доволен Grinning

# 23
  • Мнения: 25 562
iguanka , съжалявам за това, което се е случило със свинчето ти, но... Какъв всъщност му беше проблемът? Защо капеше козинката - гъбички или нещо друго? Води ли го на лекар, за да изследват причинителя? Какъвто и да е бил кожният проблем, от него не се умира!
Явно нещо не е било наред с отглеждането му. Или си закъсняла с посещението при ветеринаря...
Не случайно съществуват тези форуми - опитваме се да си помагаме взаимно с информация и съвети, както и да учим децата да са по-отговорни към домашните си любимци.
Между другото, и при хамстерите, както при всяко животно с козина, може да възникнат кожни проблеми... Thinking

# 24
  • Мнения: 3 050
Явно че няма да ме разберете, няма да споря.  Confused
Гъбички бяха.
А хамстерите рядко биха развили същия проблем-аз съм имала поне 5 пъти и съм нямала проблеми...
Проблемът идва от това, че бащата е имал нещо подобно и когато тя ми го даде каза че няма никакви признаци и е здраво-за мен това си е като напаст тея гъбички.
Свинчето бе дългокосместо-не си личеше толкова... но имаше ранички от чесане, както казах-явно не може да ме разберете а считате че само аз съм виновна...
Аз имам вина-няма начин да не е така, но направих каквото можах.
Не съдете толкова много хората.
А от гъбички не се умира, но явно здравето му хич не бе наред щом така малко почина Cry
Давала съм сума ти пари за лекари, за мазила, витамини, всичко ниебходимо за живота му и обитанието и храната... Четях и се учех от форума но не е за мен това животно. Tired
Слагам край в тази тема, явно не трябваше да пиша въобще... Tired

# 25
  • Мнения: 25 562
Амиии...  Tired

# 26
  • Мнения: 5 478
даже в момента имам зайчета вече 4 години

Който са невероятно красиви. Heart Eyes Жалко, че само на снимка съм ги виждала.

По темата - понеже видях, че е възникнал спор относно свинчето на Игуанка, искам само и аз да потвърдя, че от гъбички не се умира. Тегли се много, обаче...
Иначе аз имам свинче от 2 години и определено мога да твърдя, че това е едно от най-прекрасните създания, които съм виждала  Party
Гледала съм много хамстери, с повечето не се разбирах. Хапеха ме, бягаха... търсила съм ги из целия апартамент.
С праси се разбираме чудесно, пускам я да се разхожда без да се притеснявам, че ще избяга, гушкаме се вечер, когато се прибера... Абе, голяма любов  Mr. Green

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
 Praynig Praynig Praynig
Намерете ми едно прасенце, бе хора - с тези темпове няма да успея до шести и много ще се изложа, да знаете...

# 28
# 29
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
На това животинче вече са му намерили стопанин, още вчера го видях - благодаря все пак и ако изскочи нещо, ще чакам! Hug

Общи условия

Активация на акаунт