Как отбих голямото си кърмаче

  • 1 560
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Здравейте момичета Hug
От 9 ти януари и ние вече не се кърмим.
Наложи се да отбия заради операция и последвали лекарства.
Отложих операцията с месец и половина (това бе максимума,който ми позволиха лекарите )за да стане процеса по плавно.
Нямаше на кой да оставя малкия и аз да се появи после в друга роля,при опитите ни да го приспи баща му и да спи с него детето ревеше,не искаше нито приказки,нито ритуали за приспиване-нищо и аз разбрах,че трябва да взема аз крайните мерки.
А преди месец и половина ,когато стартирах отбиването сина ми сучеше почти постоянно и денем и нощем.
Първо се намазах с Даум екскол (извинете ако не се пише така)и обясних на малкия,че гърдите са болнички и горчат,но пак много го обичат.
Той се погнуси, като ги опита.Така горчаха по цял ден а вечер ги миех(адски трудно се мие тая гадост-после почнах да мажа само едната )и му давах да суче за приспиване и нощем.
През деня единствения начин,който призна освен сукането е да го приспивам на ръце и да пея Нани нани.
Буквално три дни преди операцията махнах и вечерното приспиване с кърмене-той бе свикнал вече с това Нани нани и носенето на ръце и го прие и за вечерно приспиване.Нощното кърмене обаче нямаше как да го махна,той сучеше въпреки Даум екскола,нощем го облизваше без проблем.
За последно го накърмих сутринта преди операцията(беше ми много тъжно )
Трябваше да остана 2 дни в болницата,но се разбрах с лекарите да ме пуснат,защото не исках малкия да плаче за мен.
Жива умряла ,натъпкана с обезболяващи го приспах вечерта пак на ръце и последва най кошмарната нощ -той се буди искайки да суче ,но аз нямаше, как да му дам ,защото бях на антибиотици и обезболяващи напълно несъвместими с кърменето и цяла нощ го носих,пях-ужас.
Вече 2 седмици минаха от тогава и той пак иска да суче и се буди нощем,но сега поне не се налага да го нося а само в леглото го люшкам и пея-иде ми да се гръмна от безсъние.
Имах адски много кърма и въпреки сравнително плавното отбиване ми дадоха двойна доза достинекс -4 таблетки и пак направих бучки на два пъти,цедих се и след това .А колко чай от Салвия съм изпила  #Crazy
Добре,че беше Хедра(специални благодарности  bouquet)и както винаги ми даде страхотни съвети на лични  bouquet
Моето момченце е все още тъжно заради отбиването,на мен също ми е мъчно-хормони ли са това не знам,но като се сетя ,как се кърмехме се разплаквам.
Сина ми сега иска много често да ми вдига блузата(ако откажа истерично плаче),целува ми гърдите много мило,като ги гледа се смее,казва,че ги обича  и се гушва между тях.Трогателен е.
Откак не го кърмя(а той пиеше много,поне по литър кърма дневно)детето прояде двойно,но и се промени сякаш храносмилането му-сега има запек(а с кърменето имаше изключително редовно стомахче),изпражненията му са станали различни и доста мазни,също му се появи лош дъх(вчера педито го видя и каза, че не е тревожно и тя даже не го намира лош)но не мирише така чистичко устичката му като преди.Все пак педито призна,че такава голяма смяна на основната храна е нормално да предизвика тези промени.
Също много ме притеснява това,че го няма вече този имунитет ,който му давах срещу болести, но според педито това,че година и десет месеца е кърмен му е дало имунитет и за напред.

Единственото положително сега за мен е,че след близо 2 години вече мога да ям шоколад и ядки и торти и изобщо безброй вкусотии-алергени от които до последно се въздържах напълно,кърмейки склонното ми към алергии дете.Само алкохол не смея още да опитам,че сигурно и от 10 грама ще се напия след периода на кърмене а и бременността в които не съм близвала.

Успех на всички и дано при вас отбиването е по леко  bouquet
Хедра още веднъж мерси  bouquet


# 1
  • Мнения: 1 503
честито  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 829
Доста си се измъчила покрай отбиването!
Мисля обаче, че си дала най-доброто на детето си и скоро тъгата ще премине! Сигурна съм, че когато и да отбиеш-все ще ти липсва.
Благодаря ти че спдели историята с нас (аз колекционирам разкази за отбиване, за да се подготвя Grinning)
 Hug

# 3
  • Мнения: 364
Мила,
дано бързо се адаптирате двамата с Боби към новото положение , да почнете да се наспивате добре и да останат само хубавите спомени от дългото кърмене  bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 6 438
Всички истории за отбиването са така трогателни и толкова трудни??

# 5
  • Мнения: 3 695
Благодаря ти, че сподели с нас този толкова личен и дълбоко емоционален момент, който рано или късно всички ще преживеем. Да е живо и здраво детенцето!   bouquet

# 6
  • Мнения: 753
Благодаря ти и аз за хубавия разказ!
Събуди много хубави емоции у мен с написаното за сина ти - "...трогателен е" - наистина е трогателен - той и написаното от теб!
Тъгата и тя присъства, но и аз си пожелавам толкова да кърмя!
Поздравявам те за майчинското чувство и всеотдайност, както и за отлаганата операция в името на бебо.
Стана ми много приятно да прочета разказа ти!
Целувки на двама ви от мен и моя син!

# 7
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Стана ми тъжно като го прочетох и се сетих как аз пробвах да отбия моят син и сама се отказах.Издържах два дни ревове,подпухнали детски очички и възпалено ухо от рев.Кърмим се още и невиждам никакви изгледи за отбиване,а и на мен ще ми липсва кърменето,т.е особеният контакт с детето.
Браво за волята,която си проявила и да ти е здраво детенце.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Разплака ме. Натъжих се, защото знам, че всички ще преминем през този етап на раздялата, кой по-лесно, кой по-трудно.
Да ти е живо и здраво детенцето, направила си за него много и си му дала частичка от себе си. Сега се наслаждавай на живота без кърмене. И нацелувай малкия сладур.

# 9
  • Мнения: 3 423
Благодаря момичета,много сте мили    bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Честито!
За лошия дъх- когато спрях нощното кърмене на 1 г. 6 м. и при моето дете се появи един особен дъх.

# 11
  • Мнения: 988
Браво на теб, справила си се много добре с една трудна ситуация. Аз също отбих наскоро, но стана лесно и бързо, и с взаимна готовност от двете страни. А на теб ти се е наложило да го направиш по труден начин и в труден момент, и да се бориш не сам ос твоята мъка, но ис неговата. прегръщам ви и двамата, не се тревожи - той ще свикне и ще забрави след време, колкото и невъзможно да ти се струва. Преминал е през един неизбежен етап от порастването.

За алергените те разбирам, нашият случай е същият и сега за пръв път от много месеци проядох примерно кисело мляко, сметана, ястия с млечен сос, торти,  да не изреждам... Това някак ме кара и да усетя колко се е променил животът и битът ми и ме връща полека във времето преди кърменето. Животът продължваа, кърменето е прекрасен и важен етап и за двама ви, но все пак е само етап - шокиращо е когато се обърнеш и разбереш, че е свършил, но все пак някога свършва. Сега ще преоткриете постепенно отношенията си по нов начин и всичката любов и близост, която си му дала като сте се кърмили, ще я преоткриете отново. Не спирайте да се гушкате и кураж.  Hug

# 12
  • Мнения: 455
Възхищавам ти се за силата на волята,за упоритостта и огромната любов,която си вложила в това нелесно отбиване    bouquet   Hug
Пожелавам бързо възстановяване на физически и емоционални сили и съвсем скоро да останат само милите спомени свързани с отдадеността в кърменето  Heart Eyes
Най-сърдени поздрави и пожелание за послушен и добричък Боби за една грижовна и всеотдайна мама  Hug

# 13
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Ох, чета и плача - същата работа беше и при нас преди 2месеца. Аз трябваше да отбия заради болезнените контракции, които получавах при кърменето  Sad
Миличкият, беше толкова нещастен, ядосан и объркан - голям рев ревахме и двамата...
След по-малко от месец ще стане на 2годинки и живот и здраве, след това ще се роди сестричката му. Знам, че като дойде вкусното мляко, няма да мога да му откажа да цока. Може пък и да ми помогне като естествена помпа  Laughing
Аз още трудно преживявам раздялата с кърменето...

# 14
  • Мнения: 3 423
Ох милички,много ме трогнахте и вие,много сте мили и знаех,че тук ще ме разберете как се чувствам Heart Eyes
благодаря за хубавите думи Heart Eyes
големи прегръдки за всички Hug

Общи условия

Активация на акаунт