синът ми получи лек пистъп - уплашена съм, моля за съвет

  • 1 319
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 339
Историята накратко. Трудно дете още от раждането все нещо има с него. Беше рефлукс израстна го адски трудно. После започна да получава разни алергични реакции подуваше се устната очичките му, били сме на урбазон в болницата, а сега като за капак започна да ми прави пристъпи на задух три на брой за месец. Водя го при неговия лекар, който ми казва,че ако е начало на астма неможело да се докаже сега а чак след време и такива неща. Здрав е няма болест когато получава пристъпа все още са леки минават само с инхалация на пара, но ... Страх ме е да не развие астма. Мисля да го водя на алерголог за тест и да се взимат някакви мерки по рано. Какво ще ми посъветвате? Къде да го заведя? И най-вече какво да изисквам да му направят? Мислех и за пулмулог, но педито отказва за сега не било нужно.

# 1
  • Мнения: 1 029
мила,не мога да ти кажа точно какво да правиш,искам само да ти дам кураж HugИ единствения съвет който мога да ти дам е да си смените педиатъра-как така няма да ти даде направление за пулмолог след като детенцето прави пристъп? ooooh!
успех  bouquet

# 2
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 285
Не знам колко ви е добро джипито, но като майка на дете, което 10 години правеше пристъпи от т.нар. псевдо круп или отток на ларинкса ти казвам, че съм изумена от неграмотността на лекарите - вкл. на педиатри. Те като чуят за проблеми с дишането се хващат автоматично за астмата и пристъпите свързани с белите дробове.
Зав- детско отделение се  е втурвал да прави вместо урбазон - адреналин или да ми слага във водата за инхалация добавки за астма.
Добре че имахме читав УНГ, който ми беше обяснил подробно какво се случва и какво да се прави и какво да НЕ СЕ прави.
Така че ако не си сигурна в лекаря, потърси още едно мнение.
Ларингитът за разлика от астматичните пристъпи се характеризира с  дрезгав глас и ПОНЯКОГА с особена "лаеща" кашлица.
Ако е това, а не астма, мога да те посъветвам доста неща.
Ако е астма - не.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 339
Ларингитът за разлика от астматичните пристъпи се характеризира с  дрезгав глас и ПОНЯКОГА с особена "лаеща" кашлица.
Ако е това, а не астма, мога да те посъветвам доста неща.
Ако е астма - не.


Благодаря ти, но със сигурност не е ларингит има кашлица която периодично се появява без да е болен чисти гърди и никакви признаци и пр. имаше един алергичен шок с подуване, а сега направи пристъпите, но си идват точно от бронхите не от ларингса. племенницата и беше така много години и тъй като живееше при нас имам  горе долу представа. При нас се касае смятам дано не се окажа права за начало на астма. Моя приятелка има същия проблем с ларингса като при вас так,че и това съм го видяла и имам база за сравнение. Те слава богу успешно се борят вече с това повече от половин година няма пристъп а яде всичко което му е забранено  тя отиде при хомеопат, но аз съм скептик на тази тема

# 4
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 285
тя отиде при хомеопат, но аз съм скептик на тази тема

 аз също. твърде голям е залогът и драстично и страшно е това, което се случва при пристъп със затруднено дишане.


А за възрастта за алергичността и на нас така ни бяха казали - мисля , че преди 5 год не правят тестовете за алергия или поне така беше преди десетина години.
За урбазона и другите противоалергични пък за жалост знам, че подтискат  имунната система и детето става податливо  на инфекции...
Желая ви от сърце да преминете бързо и леко и през това изпитание ....

# 5
  • Мнения: 111
Мила,нямам личен опит с дихателни проблеми,но горещо ти пожелавам да се оправите бързо.Бих ти препоръчала да заведеш детето на преглед в Педиатрията към Мед.Академия.Там има и добри пулмолози и добри алерголози и мисля че ще получиш компетентно мнение. Моята дъщеря беше на 12 дни, когато ни приеха там с бронхеолин-останах много доволна от лекарите.Успех  bouquet  bouquet  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 1 339
Мила,нямам личен опит с дихателни проблеми,но горещо ти пожелавам да се оправите бързо.Бих ти препоръчала да заведеш детето на преглед в Педиатрията към Мед.Академия.Там има и добри пулмолози и добри алерголози и мисля че ще получиш компетентно мнение. Моята дъщеря беше на 12 дни, когато ни приеха там с бронхеолин-останах много доволна от лекарите.Успех  bouquet  bouquet  bouquet
Записала съм час при Мустаков препоръчаха ми го като добър алерголог. Би ли ми обяснила ако знаеш како точно е бронхеолит и от какво се получава?

# 7
  • Мнения: 111
  Виж това:  http://www.pramed.com/bronchiolitis.htm
Малката я лекуваха  с АБ (роцефин) и инхалации с вентолин.След 10 дни бяхме о.к.
Бързо оздравяване.  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: сб, 26 яну 2008, 20:23 от mimi-na

# 8
zdravei iskam da ti kaja che pravilno sise nasochila kam alergolog mnogo shteti pomogne obedena sam

Общи условия

Активация на акаунт