Спермограма - лоши резултати, може ли коментар :( ??

  • 13 983
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 939
Мишинка ваздаржанието ни е 4 дни. И клиниката кадето сме правили спермограмата е специализирана и работи само с такива проблеми като нашите.

Thinking пробвайте с още една с въздържание по- малко от 24 часа. Но имам съмнение за сериозен проблем с подвижността, който няма да се оправи нито с Бабини зъби, нито с Трибестан. Не искам да те плаша. Надежда винаги има - ако не инсе - витро. Важното е да направите необходимите изследвания, за да се разбере накъде да ви насочат. При левкоцити - 1, няма кой знае какво притеснение. Но има нужда от консултация непременно с андролог.
П.П. и ползвай бутон "редакция",когато решиш да добавиш нещо към написано мнение скоро.

# 31
  • Мнения: 2 382
Здравейте момичета!
Не съм от София но правихме спермограма в СБАЛАГ "Майчин дом".
Притеснявам се дали може да се вярва на резултатите от там защото като чета вашите резултати явно са на съвсем други бланки...иначе на мъжа ми резултатите са горе долу добри като изключим левкоцитите 10/12... ooooh!

Дан,нямам лични впечатления от "Майчин дом",но мненията тук са крайно негативни относно спермограмите им,т.е. всички резултати са "добри".
Ако нямате възможност да я повторите,непременно се консултирайте с уролог относно левкоцитите.Те са признак на инфекция,а това непременно трябва да се лекува Peace

# 32
  • Мнения: 353
Thinking пробвайте с още една с въздържание по- малко от 24 часа.

Мишинка,
 24 часа не е ли много малък период ? Не че споря, просто искам да установя и за себе си каква е целта, т.к. нали всички лекари казват - от 3 до 5 дни въздържание. Моята спермограма си я пуснах на 4 ден. Адски съжалявам, че не я повторих преди да се заема да лапам хапове, но нямаше кой да ми каже това (включително и д-р Кацаров).

# 33
  • Мнения: 939
Мишинка,
 24 часа не е ли много малък период ? Не че споря, просто искам да установя и за себе си каква е целта, т.к. нали всички лекари казват - от 3 до 5 дни въздържание. Моята спермограма си я пуснах на 4 ден. Адски съжалявам, че не я повторих преди да се заема да лапам хапове, но нямаше кой да ми каже това (включително и д-р Кацаров).
това влияе за подвижност, не за морфология. При мен за въздържание около 12-15 часа дава най- добри показатели - качва с около 15%. Но пак да кажа - това не влияе на морфологията.

# 34

Нямам никакво намерение да споря.

Здравей White,
Аз просто споделих каква е моята информация и Съжалявам ако нещо съм те обидила Cry,не е това целта ми.Смятам че пишем в този форум за да споделяме една на друга и така да си помогнем в това досто трудно и скъпоструващо начинание.
Така ли е ?
Още веднъж се Извинявам ако нещо съм сгрешила Blush
Ако искаш пиши малко повече за това какъв е твоят опит.Аз влизам в този форум да намеря сродни души, на които да си кажа мъката,а не да създавам конфликти.Надявам се че ще ме разбереш Simple Smile
Пиши ми

# 35
  • Мнения: 902
[Здравей White,
Аз просто споделих каква е моята информация и Съжалявам ако нещо съм те обидила
Не си ме обидила. Просто още не си се научила да не вярваш 100% на всичко, което ти казва някой лекар, дори и Твоят.
Проверявай за свое добро всичко прочетено и чуто поне 2 пъти. Това ще ти спести доста сълзи и отрицателни емоции.
С най-добри чувства съм. Grinning

# 36
  • Мнения: 576
Ето ме и мен. Не св включвах, защото раздвижване нямаше около нас или поне не нямаше смисъл да ви отнемам времето с не толкова важни неща.
Та .... направихме консултация  и според др. аз овулация нямам.
Първото, на което ме пращат е снимка на тръбите (което ще стане сигурно началото на март, че аз още чакам М, аз малко се чудя проблемът с тръбите в годините ли се проявява или може и да вродено, защото аз съм на 20 и малко ме стресна идеята, че на тия години имам нещо сбъркано там...  Embarassed), после ако всичко е ок да ме стимулират и ни казаха да пробваме 2-3 месеца по нормален път да станат нещата.Ако след това не се получат нещата започваме от най-леките варянти ...май инсеменацията....
Питах го с тази морфология как ще станат и той каза, че има шанс , не мило чак толкова зле положението.
Иначе мъжът ми (да го похваля) спря драстично алкохола - кара го на червено/ бяло винце и много рядко нещо по-силно.
Подложи се на диета...(сам , не го карам). Започна да яде мед.
 Не искам да почва хапчета за подобряване на положението, защото като гледам не при всички е помогнало.
Вярвам, че ще имаме бебе...свикнах с мисълта , че може и да не е по нормалният начин ...така че ще стане и с 3те процента  Praynig
Докторът ни посъветва  той да си пусне още една спермограма....
По думите на мъжа ми , той така се стреснал по едно време докато давал материала  Joy (чул как някой ходи в коридора), че не успял да свърши хубаво и може оттам да са част от кофти резултатите.
А иначе за левкоцитите...го отдаваме на това, че изпишкваше песъчинки ....


Ако има още някакво раздвижване около нас ще ви пиша непременно...сега се почва голямото чакане....

# 37
  • Мнения: 145
tatko barba ,може ли да ми кажеш откъде си закупил провирона.търся го много.предварително ти благодаря

# 38
  • Мнения: 25
Не се коси и наща морфология не беше много обнадеждаваща ,но си забременях без проблем.Само да кажа ,че карах мъжа си да не пие никакъв алкохол до процедурата.Незнам дали е имало значение .Успех!Мисли положително

# 39
  • Мнения: 18
Момичета, а какво е астенозооспермия /ако го изписвам правилно на български/.

# 40
  • Мнения: 740
Астенозооспермия - намален брой на подвижните сперматозоиди

# 41
  • Мнения: 576
Не се коси и наща морфология не беше много обнадеждаваща ,но си забременях без проблем.Само да кажа ,че карах мъжа си да не пие никакъв алкохол до процедурата.Незнам дали е имало значение .Успех!Мисли положително

Здравей, виждам , че мъничко ти остава Simple Smile
Късмет ти пожелавам и много здраве.
Исках да те попитам ти по естествен път ли забременя или АРТ ?

Всички около мен да ви кажа ме разубеждават да не правя цветна снимка. Било ми рано, било рисковано ....и съм пълен шаш в момент. И малко ме учуди , че ми беше поставена диагноза по телефона и без преглед, без нищо ми искат снимка...
Не знам...не ,че нещо, но ако можем да я избегнем бих предпочела...
До сега никой лекар не се съмнявал в каквото и да е относно яйчниците ми и състоянието на половата ми система.
Последните няколко месеца толкова често ходих на УЗ и никой не казва, че може има нещо притеснително в тази област.
Ще потърся и второ мнение и ще видя какво ще правя.... newsm78 ooooh!

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Мамбина,не искам да те разочаровам,но проблемите с тръбите не се виждат на УЗИ ConfusedПотърси и друго мнение и вземи най-правилното решение.Успех!

# 43
  • Мнения: 4 302
Мамбина,не искам да те разочаровам,но проблемите с тръбите не се виждат на УЗИ ConfusedПотърси и друго мнение и вземи най-правилното решение.Успех!
Абсолютно! То, ако всичко се виждаше на УЗ, колко по-лесно би било Thinking
И лекарят, който те е посъветвал да направиш първо снимка, после стимулация си разбира от работата. Можеш да му се довериш. Снимката се прави за проверка, не е казано че задължително ще има проблем. Разбирам опасенията на хората, около теб, но ти взимаш решението и ти чакаш всеки месец.

# 44
  • Мнения: 576
Ох, много ми е объркано, стимулацията какво общо има със снимката за тръбите?
Аз мисля, че при евентуална инсеменация ще ми искат снимка... но по думите на доктора разбрах, че до там ще се стигне след 2-3 месеца опити ...
А да ви попитам...може ли да настояваме (от съображения за сигурност) да се мине направо към АРТ варянт или да си пробваме по нормалния начин и да се молим кофти сперматозоид да не оплоди яйцето ???

Общи условия

Активация на акаунт