Детето ми отказва да суче, моля за съвет!

  • 446
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! От много отдавна ви чета, но за жалост с проблем
стартира моя първи въпрос.

От около 2 седмици дъщеря ми отказва да суче. Прави го само сутрин, когато е изключително гладна (не се храним през ноща). През останалото време се цедя и давам от шише, което
изпива след много рев, носене и т.н. Винаги изцеждам преди всяко кърмене, за да освободя малко от напрежението, иначе й пръска в устата и се дави. Какво ли не правих, дори само при заемане на стойката за кърмене тя почва да реве до захласване.  Едвам докарвам до 4 хранения на ден.Нямам обяснение за случващото се, ако някой от вас има, моля за съвет.

Благодаря, че ме изчетохте и на всички, които ще се включат.

# 1
  • Мнения: 6 441
Здравей!Според мен не е трябвало да й даваш от шише.Налагало ли се е?
Иначе на мен това ми прилича или на криза на растежа или на кърмаческа стачка.

Прочети това.Онзи ден тази статия ми беше мн полезна.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0

# 2
  • Мнения: 3
Благодаря ти много, прочетох статията.

Наложи се да дам от шише, защото стои гладна повече от 4-5 часа.
Взех да се притеснявам и затова. Тя едвам и от него икса да пие, но
все пак накрая го прави. Дано успея да се справя с този период, и отмине по-бързо.
В никакъв случай няма да се откажа Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 401
Здравей!   bouquet

Представям си колко ти е трудно в момента. Ние също минахме през подобен период, но през едно горещо лятото, когато малкия беше на 40 дена и го мързеше да се храни. Заспиваше или не искаше да суче. Цедях се, но се уплаших да не се отбие и потърсих помощ от консултант по кърменето (Джейд ми беше под ръка). С нейна помощ лека-полека Каби отново започна да суче, като изцяло премахнах шишето. Това, което ми помогна беше кърмене легнала с нежно галене по главичката.

Успех, ако се сетя още нещо, ще пиша!   bouquet

# 4
Здравей, Nadyn!
Разбирам притесненията ти , относно това да не остане гладно бебето ти, но бих си позволила да ти дам съвет да спреш храненето от шише. Така рискуваш само да го отбиеш преждевременно- на лесното хранене бързо се свиква(имам предвид шишето). Повярвай ми бебето най добре знае кога е гладно и само ще ти го покаже. Казваш, че в началото се дърпа и не иска веднага шишето-какъв по добър признак от това , че не е гладно. Скоро този период ще отмине и бебето ще започне да се храни отново нормално- имай вяра и търпение!

Повече спокойствие и търпение. Успешно кърмене. newsm10 newsm10 newsm10

# 5
  • Мнения: 189

Здравей и от мен!
Ние също имахме подобен проблем, но лятото и се оправи като сменихме стойката и аз се поразсъбличах като лягах да я кърмя, за да усеща топлината ми.

Успех! Дано и при теб помогне Peace

# 6
  • Мнения: 4 555
И аз имах един такъв период, но малката беше на месец и половина.
Просто не искаше да яде. Нито от гърда, нито от шише. Педиатърката ме посъветва да давам АМ, за да видим дали просто не иска кърма или отказва самото хранене. И АМ не искаше.
Че тя сама си знае кога е гладна много не ме успокояваше, защото след третия ден на неядене вече много ме беше страх да не се обезводни. Но нищо не стана, на четвъртия ден пак започна да яде малко по малко, а накрая и по много  Laughing
Много ми помогна това, че педиатърката изобщо не се уплаши и ми каза след седмица да ида да видим как е теглото.
При вас обаче продължава прекалено дълго. Провери стандартните причини - млечница, болки в ухото, запек и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт