Компютъра ми се самоизключва-помогнете

  • 8 351
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
при стартиране.Докара ме до лудост тази вечер и нито имам идея защо, а по-лошото е,че не знам какво на направя, за да потегли.До тази сутрин всичко си беше наред и сега:"Surprise...I`m dead"  Close
Помогнете с акъл защо това желязо се сдуха #Crazy

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 23:05 от MiraBG

# 1
  • Мнения: 7 723
И моя така се изключваше, преди да разбера, че се е набълбукал с Троянски коне Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 1 890
   Ай стига бе !!! И моят лаптоп така прави отскоро !  Shocked Мислите ли, че са троянци ???  #Crazy  Thinking
   Може да работи цял ден без проблем, и изведнъж се изключва. Включваш, пак се изключва, и така по няколко пъти. Като го оставя да почине малко, тръгва пак да работи, и след няколко часа пак се изключва.
   Аз тъкмо щях да го нося в сервиза. Дано да е вирус, а не нещо друго.  Crazy
 

# 3
  • Мнения: 408
И моя правеше така, докато накрая изчистих радиатора на процесора.
Беше задръстен с боклуци, точно под вентилатора, и никакъв въздух не минаваше през него.
После му мина и спря да се изключва, при мен няма как да е от вируси.  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 1 890
И моя правеше така, докато накрая изчистих радиатора на процесора.
Беше задръстен с боклуци, точно под вентилатора, и никакъв въздух не минаваше през него.
После му мина и спря да се изключва, при мен няма как да е от вируси.  Wink
  А мога ли да си го направя сама ? Имам предвид, още е в гаранция и нали не трябва да се отваря освен в сервиза...

# 5
  • Мнения: 408
Ако няма капаче над радиатора на процесора, а трябва да се отваря целия, най добре е да го занесеш в сервиза.
А и щом е в гаранция, би трябвало да е безплатно.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 890
 Мерси !  smile3525

# 7
  • Мнения: 1 726
Mirena80 какъв ти е лаптопа, моят е "Фуджицу-Сименс" и също прави този номер напоследък ?

# 8
  • София
  • Мнения: 1 890
Mirena80 какъв ти е лаптопа, моят е "Фуджицу-Сименс" и също прави този номер напоследък ?

  Да, и моят е такъв !  Thinking http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09034550
  Имам едно пътуване другата седмица, и само да се върна, ще го нося на сервиз.

# 9
  • Мнения: 1
1. проблеми с охлаждането (перка на захранване, процесор, видеокарта, дъно, диск) Ако не знаеш какво да правиш - сервиз
-Носете си компютрите на профилактика поне на 6 месеца във фирмите от които сте ги купили. (Вижте си гаранционните условия)
2. Умрял, или изваден кабел на хард диск.
3. Оглупял (свършила му батерията) БИОС.
4. Студена спойка някъде
5. Подути кондензатори на дъното
6. Калпава памет
7. Калпава видеокарта

и още

горе долу така бих степенувал аз нещата за 2 мин Simple Smile

# 10
  • Мнения: X
   Ай стига бе !!! И моят лаптоп така прави отскоро !  Shocked Мислите ли, че са троянци ???  #Crazy  Thinking
   Може да работи цял ден без проблем, и изведнъж се изключва. Включваш, пак се изключва, и така по няколко пъти. Като го оставя да почине малко, тръгва пак да работи, и след няколко часа пак се изключва.
   Аз тъкмо щях да го нося в сервиза. Дано да е вирус, а не нещо друго.  Crazy
 

И моя лаптоп започна да бави и бъга, няколко пъти се изключваше сам, проверих за вируси и нямаше. Мислех да го нося в сервиз, защото е в гаранция, но една приятелка ми каза да си проверя харда, оказа се, че съм го препълнила над 70 %  #Crazy
Поизтрих малко филми и тн. да стане под 50 % и сега всичко си е ок.
Принципно ми казаха, че може е от проблем с охлаждането, да се е замърсил вентилатора (имало и специални охлаждащи поставки за лаптопи) или да се преинсталира уиндолса, но при мен беше препълнен харда.  Peace

# 11
  • Мнения: 1
   Ай стига бе !!! И моят лаптоп така прави отскоро !  Shocked Мислите ли, че са троянци ???  #Crazy  Thinking
   Може да работи цял ден без проблем, и изведнъж се изключва. Включваш, пак се изключва, и така по няколко пъти. Като го оставя да почине малко, тръгва пак да работи, и след няколко часа пак се изключва.
   Аз тъкмо щях да го нося в сервиза. Дано да е вирус, а не нещо друго.  Crazy
 

И моя лаптоп започна да бави и бъга, няколко пъти се изключваше сам, проверих за вируси и нямаше. Мислех да го нося в сервиз, защото е в гаранция, но една приятелка ми каза да си проверя харда, оказа се, че съм го препълнила над 70 %  #Crazy
Поизтрих малко филми и тн. да стане под 50 % и сега всичко си е ок.
Принципно ми казаха, че може е от проблем с охлаждането, да се е замърсил вентилатора (имало и специални охлаждащи поставки за лаптопи) или да се преинсталира уиндолса, но при мен беше препълнен харда.  Peace


Говорят ти пълни глупости!
Единствено за охлаждането са прави - твърде вероятна причина може да е.

# 12
  • Мнения: X
Е при положение, че се оправи, при мен не е бил проблема с охлаждането, аз просто дадох идеи за евентуални  възможни причини.  Peace

# 13
  • Мнения: 1
Е при положение, че се оправи, при мен не е бил проблема с охлаждането, аз просто дадох идеи за евентуални  възможни причини.  Peace

Важното е че се е оправило Simple Smile само за протокола това с харда не е резонна причина Simple Smile Единствено в случай, че действително си препълнила диска (до край) и имаш малко рам памет, и си с Уиндоус, който прави 2 суап файла с големината на работната ти памет, освен ако не си им задала друга величина, което се съмнявам.... за да не задълбавам с две думи Ако предположим, че свободното място на харддиска ти е било около екзистенц-минимума, вероятно е работил на пълни обороти и е отделял повече топлина, която е затормозила охлаждането на лаптопа и на определена температура над допустимите стойности най-вероятно процесора прегрява и лаптопа или спира или се рестартира, до следващият температурен пик. и така - не ми се обяснява повече Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 726
Моят започва да се изключва ,когато го включа и даже не работя на него. Спира като го оставя малко да работи на батерия. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт