два въпроса

  • 561
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 735
В момента спирам кърмата си,тъй като на ден цедя по 50мл и си купих салвия/градински чай/.Та въпроса ми е до тези мами,които са пили такъв чай:Вкусът на моя чай е отвратителен и ми прилича малко на сварен мухъл/чаят е купен от билкова аптека,но.../-такъв ли е нормалния вкус?За да имам кърма преди това съм изпила доста билки,но тази гадост направо я изхвърлих. Close
Второто ми въпросче е дали в Пикадили има Хъджис?Сега сме на Памперс,но след последните теми във форума  реших да пробвам други. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 17 591
Ако ти е гаден, защо го пиеш? Ако и без това имаш малко кърма, предполагам, че лесно ще си спре сама - просто спри да доиш (може за известно време да поиздояваш по малко, ако ти се струва, че има останало, през ден-два, но...). При всяко положение, най-добре е да се консултираш с лекар.

Ако бебето ти няма реакция към пелените (не се изрива, не се подсича) и не пропускат, моят съвет би бил да си останете с тях. Ако нямаш проблеми, защо пък ще тръгнеш сама да ги търсиш?..

# 2
  • Мнения: 24 467
И във форума и по други места все ще чуваш мнения на недоволници от каквото и да било, особено от скъпи продукти, които някой  не може да си позволи, та гроздето е кисело, от неща, които не е ползвал, ама знае със сигурност че са вредни и лоши, от продукти със строго индивидуални последици при ползване и т.н.
Ако нещо, което ползваш ти е добре и нямаш оплаквания, лично ти, от него, не случай тези, които се вайкат.

# 3
  • Мнения: 1 371
В Пикадили има Хъджис.

За градинския чай незнам нищо. Само не разбрах, ти отбиваш ли в момента или стимулираш кърмата си?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 735
Спирам я кърмата.Но през 12-15 часа ми стават като бучки и затова исках малко да си помогна с чая.Кърмата сама рязко намаля.Всеки ден намаляваше с по 60мл.Аз се цедя,затова със сигурност знам по колко кърма имам.Преди пиех чайче на Хип  за кърмачки и български лактогонни,но бяха нормални на вкус.Това нещо,което опитах днес направо ме погнуси-въпреки че има всякакви билки и затова питам.

# 5
  • Мнения: 5 940
Гаден е на вкус, по едно време се бях запалила по природосъобразен начин на живот и пиех всякакви чайове, е този беше отвратителен. За памперсите не знам, защото ползваме на Памперс и синът ми няма проблеми. Когато спрях да кърмя, всичко стана съвсем естествено, но аз никога не съм имала много кърма.

# 6
  • Мнения: 4 965
За вкуса на чая - точно такъв е - изключително гаден.

За Хъджис - не знам - отдавна не ползваме памперси и не съм обръщала внимание.

# 7
  • Мнения: 325
От седмица и аз спирам кърмата, а аз имах доста. Просто малката категорично отказва да суче дори когато е сънена, а и ще се връщам на работа. Не съм пила нито чай, нито хапчета, нищо. На моменти получавам по-твърди бучки на места, които са болезнени. Решението при мен е : наливам в шише топла вода и слагам на болезненото място и така около 10 мин. След това влизам в банята и със струя топъл душ и масаж на мястото "разкарвам" топчето. След това изцеждам малко. Но това правя наистина рядко, чакам докато наистина стане много болезнено и твърдо. Имай впредвид обаче, че при мен няма склонност към мастит, който си е доста опасен.

# 8
  • Мнения: 439
Аз кърмих година и седем месеца...след като го отбих не съм пила нищо и за около десет дена всичко отшумя,цедила съм се един два пъти за тези дни и то малко колкото да ми олекне.Предполагам знаеш,че с цеденето стимулираш образуването на кърма.
успех!

# 9
  • Мнения: 1 371
Единственото, което мога да те посъветвам е да се цедиш много рядко или по възможност въобще, защото само ще стимулираш кърмата. Аз също отбих преди двайсетина и няколко дни, имам още кърма, но не ме боли, не се цедя. Но чакам сама да си спре, нещо не съм фен на хапчета, чайове и подобни. Само дано не се стигне до някакъв проблем. Най-добре е консултация с доктор.

Общи условия

Активация на акаунт