Татковци помогнете с този ТВ проблем

  • 1 173
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
От няколко дена започнаха да се появяват някакви петна, цветовете са размити на тези петна и не са такива каквито трябва да са. Много ясно се забелязват на видео канала, който е син, а петната лилавеят. В упътването пише, че се получава някакво намагнетизиране на кисескопа и трябва поне веднъж месечно телевизора да се изключва от копчето, а не от дистанционното. Не помогна и това. Явно, че ще го карема на ремонт (че даже още е в гаранция), обаче на какво може да се дължат тези петна, в близост няма никакви магнити.

На някой случвало ли му се е подобно нещо, на какво може да се дължи?

# 1
След като го изключиш от копчето, трябва да изчакаш 10 - 15 минути и тогава да го включиш, иначе изключването от копчето е безсмислено.
В по тежките случаи, се налага да се направи 2 - 3 пъти.

# 2
  • Мнения: 17 546
Това е намагнетизиране на монитора. Вероятно си включвала някакъв друг електроуред в близост до телевизора. Ако го правиш пак, ще се появят след време пак тези петна. Просто изключи щепсела на телевизора от мрежата и го остави така известно време. Ще се оправи Peace

# 3
  • Мнения: 304
При нас така се получаваше когато спираше тока. Изключваме го от щепсела за най-малко два часа.

# 4
  • Мнения: 25
Някаква музикална уредба с по-големички тонколони да имате около телевизора  Mr. Green

Като бях студент, съквартиранта ми беше бутнал под масичката с монитора на компютъра си една голяма тонколона, после се чудеше що му полилавял кинескопа в долната част  Joy

# 5
  • Мнения: 13
Ако не е имало наблизо магнит според мен другия възможен вариант е да е въртян телевизора. Но при въртене рядко се получават трайни петна  newsm78. Спиране и пускане на телевизора оправя леки намагнитвания но най-сигурния начин е да се размагнити със специална бобина. Уви аз съм виждал само в един ТВ сервиз.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 640
Телевизора ти няма ли опция за "De-gauge" или там геомагнитизиране ли се казваше... Трябва да видиш в упътването или в менюто. Иначе най-добре си го занеси на ремонт, особено щом е в гаранция.

Общи условия

Активация на акаунт