Странностите на нашите домашни любимци

  • 962
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Започвам с уговорката, че това не е тема за нашите мъже, а за нашите мили и сладки котета и кучета  Mr. Green
Идеята е да споделите с какво вашите любимци се отличават от другите. Имат ли навици и поведение, които да ги правят по-специални? Забелязвате ли нещо, което правят редовно при повтарящи се ситуации. Не говоря за инстиктите като тези на кучето на Павлов, а по скоро за тези малки признаци на привързаност, обич и всеотдайност, които ги приближават до нас, хората.  Hug

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


моето кученце почина... Cry
но много си го обичах и беше много своенравно и хитро. Simple Smile

имаше една долнопробна кръчма на нашата улица, в един гараж.
тя се стискаше да не пишка през цялата разходка, за да застане пред пияндетата и да се изпикае там.
докато го правеше ги наблюдаваше победоноcно. Crazy

една вече баща ми си легна без да вечеря, защото го болеше стомаха.
лежи той в тъмното и по едно време чува тежко дишане.
светва лампата и какво да види: тя му занесла кокала си, носи му го да вечеря.
беше много мил жест от нейна страна. Flutter

лаеше кришнарите и циганките, които метaт по улиците до припадък. беше си втълпила, че чистачката на входа също е циганка и лаеше като луда. ooooh!

обичаше да е на волана на колата и тя да кара. Wink

щуро куче беше, много ми липсва. Confused

# 2
  • Мнения: 107
 spoko
Много съжалявам за твоето кученце, било е много умно.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
  Ако имате  някаква идея -подскажете. Ситуацията е следната от края на декември сме в ново жилище и котарака също. Нямаше проблеми със храна ,спане  и тоалетна- посудата е същата  която беше и по-рано.Но отказва да пие вода от паничката си  Не зная защо ,но реши че трябва да пие на крана   в кухненската мивка.Но нас ни няма по цял ден вечерта е ,,жабунясал,, тотално.Още от вратата ни води до мивката и ляга вътре и чака да му пуснем  живителна струя. Жал ме е ,но не мога да оставя цял ден да тече вода. Вече не обръщам  внимание,че след обилното напояване и той е целия мокър/персиец е/ и като скочи на пода цялата кухня е в локви,а  и  траекториията след него.Ако   имате идея как да го върна към пиене от посуда   Praynig

# 4
  • Мнения: 107
О, и моят обожава да седи и наблюдава капеща вода, да си играе със струята, след което да облизва лапичка. Или пък директно си пийва. Много често ми се "моли" да му пусна водата, седи и чака. Ама знае, че не винаги ще стане  Grinning

По принцип е хубаво водата в купичката да е свежа, да се сменя всеки ден. Желателно е и купичката да е метална.

Опитай да му покажеш как я наливаш и след това да му привлечеш вниманието към купичката.
За друго не се сещам. И ние сменихме жилището, но такива проблеми не съм имала.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
 Метална  е ,заедно ходим до мивката изчиствам я старателно с четка ,наливам вода  оставям я до храната-той я подушва и се връща на мивката без да опита. сложих и на други места купички,но не желае дори да близне. Не ми дава сърце да  го оставя на ,,сухо ,, за да видя дали ще се прежали.

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Когато съм болна и лежа, кучето ляга до мен и на всеки, който се опита да се приближи до леглото показва зъби и ръмжи свирепо. Преди, когато минаваха по улиците цигани с мечка, веднъж се отскубна от мен и хукна да напада мечката, та едва го отървах. Ако не го държа здраво, напада и ротвайлери, питбули, боксери и всичко, което е голямо и страшно. Особено го озверяват цигани с коне и каруци. Смелият ми вълкодавец е ... малко и сладко пекинезче  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 39 757
Моя котарак също известно време пиеше вода от чешмата в банята. Чакаше някой да му я пусне и се наслаждаваше на струята. Може да е временно явление. Пробвай да смениш купичката.
Иначе моя Харо си е обикновен. Много е "приказлив", т.е. достатъчно е да го погледнеш за да ти каже "мяу". Най-приказлив е когато е гладен и жаден Simple Smile
Посреща ни на вратата. И гледа много умно Simple Smile
Взех го на няколко дена, зимата и ме беше страх да не настине. Затова го завивах при мен да спи на топличко. Сега отърване от този навик няма. Щом тръгна да лягам той пристига с боен вик и се муши под завивката. Ако може да легне отгоре ми ще е най-добре.
Искам да го науча да затваря вратата, постоянно прави течение, но ... Simple Smile

Сетих се за една смешна случка с мама и старото ми куче. Прибирали се зимата от разходка. Естествено леда пред входа не е почистен и мама се проснала по корем. Станало и смешно и не могла веднага да се надигне. Обърнала се и какво да види - Томи полегнал до нея. Явно е време за сън Simple Smile

# 8
  • Мнения: 146
Аз не искам да разказвам за моето куче, защото то почина преди една година и още ми е много мъчно... Сега си имаме зайче. Голям смешник е. Много странно се прозява - отваря една такава устичка като за оперно пеене. Понякога спи като куче - настрани. Обича да се бие с метлата - боксира я с лапи, но напоследък нещо я пренебрегва. Като по-малък скачаше срущу стената, добре че е пухкав, та да му се умекотява удара по главата. Много го обичам пухчото.  Grinning

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 512
Метална  е ,заедно ходим до мивката изчиствам я старателно с четка ,наливам вода  оставям я до храната-той я подушва и се връща на мивката без да опита. сложих и на други места купички,но не желае дори да близне. Не ми дава сърце да  го оставя на ,,сухо ,, за да видя дали ще се прежали.

Сещам се че можеш да пробваш, да оставиш купичката с вода, вътре в мивката, докато сте на работа, така ден-два, може да има резултат.
Не съм спец по котешко поведение, но всичко това не ми се струва безобидно.Аз бих се отбила при някой ветеринар и бих разказала и поискала съвет. Може всичко това да има някакво значение, както когато котките отказват да ползват котешката си тоалетна,ей така изведнъж и уж без причина.

# 10
  • Мнения: 278
asyalein съжалявам за кученцето ти Sad Сигурно наисти на много боли..
mama66 сиаля, че е нормална тази промяна в поведението му, с оглед промяната в средата. КОТКИТЕ НЕ ОБИЧАТ ПРОМЕНИ.
Ще му мине, пък и дори да стои цял ден жаден нищо няма да му стане. Продължавай да му наливаш вода в купичката всяка сутрин, независимо от това дали я пие или не Simple Smile

Своенравности ли...Мисля, че всяко животно има такива и защо ли си мисля, че при котешките представители са в пъти повече Laughing Laughing Laughing „оят котарак яде найлони. Да. Всякакъв вид-налконови торбички, опаковки, дори от тези дебелите, които се използват за калъфи например на плажни чадъри или детски играчки, онези същите прозрачните, в които понякога продават цели спални комполекти. Голям зор...Винаги съм казвала, че ако не друго, то поне покрай него станахме страшно подредени. Вече няма нищо безотговорно разхвърляно наляво и надясно Laughing Laughing Laughing

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 10:29 от looloo

Общи условия

Активация на акаунт