За хормоналните изследвания

  • 3 158
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 832
Утре ще си правя изследване на хормоните ЛХ,Естрадиол и ФСХ и в лабораторията ми казаха,че няма значение кога ще отида-дали сутрин или следобед,на гладно или не.Много се учудих,мислех си че има значение това.Може ли да си кажете вашето мнение.

# 1
  • Мнения: 3 453
Не съм много сигурна, но мисля, че точно за тези хормони няма значение.
Хубаво е да пуснеш и Пролактин /ако не е пускан скоро/, но за него трябва да ти вземат кръв на гладно, да не си правила секс предната вечер, нито сутринта, да си седяла на стол /лежала/ поне 30 мин. преди вземането на кръв.
Успех! Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 35 908
По добре сутрин, може да си яла и пила кафе.

# 3
  • Мнения: 7 716
Няма значение кога ги правиш, нито дали си се хранила или не. Спокойно. Успех и пиши.

# 4
  • Мнения: 295
Здравейте!
Надявах се да не ми се налага скоро да пиша в този форум, по тези теми, но явно Одисеята ми продължава.
От 4-5 години, ако не и от повече правя ФСХ и ЛХ и доколкото аз знам е по- добре сутрин, а колкото до Пролактина е задължително. Тъй като дори търкането на дрехите в гърдите може да повлияе на изследването. Хормоните са супер гадна работа. Аз продължавам да подържам всоки стойности на ФСХ и ЛХ, но смених доктора и сега съм малко по- спокойна, макар че диагнозата не ми е много положителна. Но искам да искажа своите адмирации към д-р Владимиров, смятам, че той е моят човек и най- накрая някой да ми помогне, а не 7 години да бъда интересния случай на някой си, който преди 2 години е видял, че силите и знанията не му позволяват да направи повече, но за да каже, че е успял ме изпрати на донорска яйцеклетка. Не, че не може да се стигне и сега до това, но първо трябва да се оправят по- важни неща от забременяването, та дори и то да бъде с донорска яйцеклетка.
Желая ви успех момичета и ви стискам палци. Явно това е болестта на днешното време
Поздрави: Ива

# 5
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, всеки ден Ви чета и научих много от вас. Искам да споделя с вас моите хормонални изследвания, защото има нещо което леко ме притесни .
LH 7.94 /2.4-12.6/
FSH 7.65 /3.5-12.5/
Estradiol 80.79 /24.5-195.0/
prolactin 211.3 /73.0-850.0/
Правени са на 4 ден от МЦ.От форума научих, че съотношението LH:FSH е 1:1, 1:1,2 в полза на FSH, при мен е обратното, док. казва че са в норма, но все пак... Сега чакам следващият цикъл да пуснем и inhibin B и АМХ, защото от няколко месеца цикъла ми е на 25 дни. Пропуснах Progesteron 66.19 /5.3-86/
Съжалявам, ако е малко объркано, но аз самата се чувствам така.
Поздравявам Ви и се прекланям пред Вас, за всичката сила и надежда която вдъхвате newsm20

# 6
  • Мнения: 7 716
Нещо си се объркала. Laughing
Всичко ти е перфектно. Peace

# 7
  • Мнения: 10
Благодаря ти Lali , сега чакам за АМХ и inhibin B Praynig

# 8
  • Мнения: 832
Преди малко си взех реузлтатите от хормоналните изследвания на 3-ти ден от цикъла.На мен ми се вижда че са добре, но искам да помоля за вашето мнение. В лабораторията казаха да гледам референтни стойности фол, щом са на трети ден. Още не съм ги носила на лекаря.Ще ходим в края на този месец, ще правим инсеминация, затова сега пуснахме тези изследвания.

Prolactin – 391.80 mlU/I  (реф.ст-сти 90-523)
FSH – 5.94 IU/I (реф.ст-сти фол 2.4-9.3; овул 3.9-13.3; лут 06-)
Estradiol – 0.178 nmol/I (реф.ст-сти фол 0.08-0.79; овул 0.7-2.1; лут 0.00)

# 9
  • Мнения: 1 950
dion, къде е ЛХ?
Добре са резултатите иначе Peace

# 10
  • Мнения: 832
Само тези хормони ми иска лекарката да изследвам. И на мен ми се стори странно. Чудя се дали да го изледвам ли и ЛХ или не. Мога да отида утре сутринта.Ще ми е четвърти ден.Незнам какво да направя. Важно ли е за инсеминацията да има изследване и на ЛХ?

# 11
  • Мнения: 1 950
dion, или нещо не си разбрала, или докторката ти е пропуснала, или....... newsm78
ЛХ е важен хормон, а съотношението с ФСХ дава също важна иноформация.
Пусни утре отново и ЛХ и ФСХ.
Утре ще си правя изследване на хормоните ЛХ,Естрадиол и ФСХ

Това е твой цитат от първият ти пост в тази тема, в него ЛХ присъства.

# 12
  • Мнения: 832
Да,така е. Докато чаках днес в лабораторията видях, че са ми написали ФСХ, Естрадиол и Пролактин за изследване.Помислих че нещо са объркали,защото бях останала с впечатление,че няма Пролактин,а има ЛХ.И се върнах да проверя на бележката от лекарката.Но така беше написано: ФСХ,Естрадиол и Пролактин. Според мен също е важно да се знае ЛХ.А двата хормона (ФСХ и ЛХ) заедно ли се правят? В едно кръвно изследване?
Благодаря, cvetun4o!

# 13
  • Мнения: 1 950
Да, в едно изследване се правят Peace. Освен ако не си мазохист и не искаш да те дупчат за всеки поотделно Laughing /шегувам се/

# 14
  • Мнения: 832
Аз утре мога ли да пусна само ЛХ или трябва едновременно и ЛХ, и ФСХ? Защото от днес имам резултат на ФСХ,това ми беше мисълта.Дано да съм се изразила ясно Simple Smile

# 15
  • Мнения: 1 950
Дион, още в първият или вторият си пост ти написах да пуснеш утре и ЛХ и ФСХ Peace
Момичета като искате съвет, четете внимателно.

# 16
  • Мнения: 832
Така е,права си. Извинявам се, но не искам да сгреша с нещо. Утре ако излязат резултатите, ще пиша. Благодаря все пак за търпението  Hug

# 17
Здравеите,момичета!
Днес си взех изследванията и лаборантката ми каза че не са добри. Но лекарят ми е в чужбина за месец и за това Ви моля за помощ.
FSH  - 3.4                          / 2.5 - 10.2 /
Lh    - 6.8                          /1.9 - 12.5 /
Prolactin - 777                  / 59 - 619 /
E2        - 112 pg/ml           / 11 - 69 /

Правени са 3 ден от цикала.

Благодаря Ви предварително!

# 18
  • Мнения: 989
Magdalena Ivanova, не разбирам много от хормони, но от това, което съм чела мисля, че съотношението на LH и FSH трябва да е около 1 до 1.4, а твоето е 2, което може да говори за ПКЯ. Пролактинът и Естрадиолът също са над норма. За Естрадиола не знам, но когато е завишен пролактина обикновено има проблеми с овулацията. 

# 19
  • Мнения: 832
Ето и резултатите от днешните изследвания на Лх и ФСХ:
LH 5.45   IU/l М(1.0-5.Sunglasses Ж(фол 1.9-8.0; овул 11.3-59.0; лут 0.8-
FSH 7.87    IU/l М(1.0-10.5) Ж(фол 2.4-9.3; овул 3.9-13.3; лут 0.6-
Съотношението им е под 1 и малко се притеснявам.Ще ги занеса в понеделник на лекарката. Има ли от какво да се притеснявам в този случай?

# 20
Момичета, според вас трябва ли да посетя ендокринолог с моите резултати, защото преди няколко години имах проблеми с щетовидната жлеза? или да чакам гинеколога ми да се варне? според вас ако имам завишение или понижение на някои друг хормон може ли да влияе на женските хормони?

# 21
Здравейте момичета понеже видях,че разбирате мога ли и аз да напиша моите резултати и да ми кажете дали са в норма.Моят доктор не каза ,че има някъкъв проблем но бих искала да ги погледнете и вие. ЕSTRADIOL-47.21pg/ml (foll12.5-166pg/ml ovul85.8-498pg/ml lute43.8-211 postm5.0-54.7) LH-5.59mlU/ml (foll2.4-12.6 ovul14.0-95.6 lutel1.0-11.4 postm7.7-58.5) FSH-5.96mlu/ml (foll3.5-12.5 ovul4.7-21.5 lute1.7-7.7 postm25.8-134.Sunglasses PROLACTIN-189.58mIU/ml(127-637) TSH-1.77mIU/ml(0.27-4.2) Много ще съм ви благодарна ако ми отговорите.

# 22
пропуснах да кажа ,че изследванията ми са правени на 3-ден.

# 23
  • Мнения: 1 950
mim6, изследванията са ти много добри Peace

# 24
много благодаря zvetun4o Grinning

# 25
  • Мнения: 4 651
Да се възползвам от темата и да попитам: за какво се изследват LH, FSH и Естрадиол - за да се потвърди/отхвърли СПКЯ ли?
Четейки по-горе,

LH - 5.82 U/ml
FSH - 6.61 U/ml
Естрадиол - 100.10 pmol/l
LH/FSH = 0.88

трябва да е нормално нали?

# 26
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, направо незнам какво да мисля и какво се случва. Ето ги новите ми резултати :
ЛХ 9,55/ 2,4-12,6/
фсх 7,79/3,5-12,5/
пролактин 350,7/127-637/
Е2 22,99/ 12,5-166/
тсх 0,924/0,27-4,2/
Това са резултатите от преди 2 месеца:
LH 7.94 /2.4-12.6/
FSH 7.65 /3.5-12.5/
Estradiol 80.79 /24.5-195.0/
prolactin 211.3 /73.0-850.0/
Възможна ли е такава промяна за толкова кратко време. След малко отивам да взема спермограмата и се надявам да хвана док да видя какво ще каже и той

# 27
  • Мнения: 1 950
Михаела, аз не разбрах какво те притеснява? И двете изследвания са много добри newsm78
Разбира се, никога не могат да са едни и същи резултатите. Дори референтните стойности са различни, както си забелязала на някои от хормоните и това е заради реактивите, с които се работи. Но всичко ти е в референтните стойности. Не виждам защо се притесняваш.
f(x), въпросните хормони се изследват за много неща, не само за потвърждаване, отхвърляне на СПКЯ Peace.
Не си дала референтни стойности.

# 28
  • Мнения: 10
zvetun4o, притесняваме покачването на ЛХ и съотношението му с ФСХ

# 29
  • Мнения: 4 651
Не си дала референтни стойности.

Мерси за отговора Simple Smile.
Не знаех, че са различни референтните стойности според реактивите. Не е в момента при мен листа и за това не мога да ги кажа, но всичко е в рамките им.
Значи единственото, което се гледа е дали са в нормите (те много разтегливо понятие тези норми ...) и отношението LH/FSH?

# 30
  • Мнения: 200
 Току що си взех изследванията от лабораторията , изглеждат ми нормални , ама това съотношение на LH и FSH да ми кажете.
ФСХ- 5.42
ЛХ-4.32
Естрадиол- 141
Прогестерон -2.30
Тестостерон -1.45
Пролактин -275
Изследванията ми са правени във фоликулна фаза/5 ден от цикъла/

# 31
  • Мнения: 200
т.е . отношението ми е по 1. Нормално ли е ?Друго всичко изглежда нормално....

# 32
  • Мнения: 4 651
Моето отношение е 0,88.
Днес ми казаха, че е нормално.

# 33
  • Мнения: 200
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт