Помощ за видеокамерата...

  • 15 010
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 73
  Вероятно, при самото сваляне от камерата (Capture), не обръщаш внимание на настройките зададени на програмата. Мисля че се намират в дясната част на прозореца на програмата. От там можеш да зададеш формата в който да ти се сваля филма. Вероятно това в момента е DV- възможно най-високото качество, и от там и най-обемисто. Макар, че 1Gb за 5 мин. ми се струва много. Както и да е опитай се да си поиграеш с тези настройки. Мисля , че там ( в дясно на прозореца на програмата) има прозорче с падащи настройки. Пробвай от тях.

Последна редакция: сб, 14 яну 2006, 16:41 от elmyrcho

# 46
здравейте,досега видях доста добри отзиви за улеад видео студио.и аз съм с него.пробвах доста програми.с юсб нищо не става трябва 1394 задължително.само искам да ви кажа че ако не искате да не ви заема твъде много място го направете на двд исо и след това на хвид с файр узе.тази програма мачка много формата ,а качеството се запазва(естествено не на 100% но е добре)така на един двд диск можете да хванете много повече материал.

# 47
  • Мнения: 1 426
аз си взех това нещо http://newteck.orbitel.bg/computer/articles.php?unit_id=395&article_id=1363 и си реших мъките и длавоблъсканиците с програми, карти, формати. Цената си заслужава, защото най-малкото е че ще спестиш, ако си платиш да ти направят прехвърляянето.
Качеството на филма също е доста добро.

# 48
  • Мнения: 73
аз си взех това нещо http://newteck.orbitel.bg/computer/articles.php?unit_id=395&article_id=1363 и си реших мъките и длавоблъсканиците с програми, карти, формати. Цената си заслужава, защото най-малкото е че ще спестиш, ако си платиш да ти направят прехвърляянето.
Качеството на филма също е доста добро.
   Това силно ме заинтересува, но колко ли струва?!? newsm12

Последна редакция: сб, 14 яну 2006, 16:39 от elmyrcho

# 49
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
И мене много ме интересува цената и откъде може да се вземе.

# 50
  • Мнения: 1 426
180лв от "ВАЛИ",  в момента адреса не мога да го намеря, но с търсачка ще излезне

# 51
Аз използвам Adobe Premiere Pro 1.5. Ако се вярва на сайта им, програмата се използва и в професионалното кино. Мойте уважения към Ulead, но имат доста да наваксват. А ако искате филмите ви да са наистина с отлично качество, няма да е зле да използвате и допълнителните екстри - Adobe After Effects за редактиране на готовите филми и Adobe Audition за обработка на звука. Естествено към пакета има и програма за майсторене на DVD - Adobe DVD Encore. В резултат получавате нещо наистина страхотно, само дето отнема повечко време. Необходим е и бърз компютър (на 2 GHz, 512 RAM едно DVD се смята около 1 ден) и много дисково пространство (1 секунда DV е около 3 MB, без обработката). Аз имам 160 GB само за тези операции и ако се налага още отпускам.

За тези от вас, които не държат да губят време да учат 4 програми и не са максималисти, препоръчвам Adobe Premiere Elements. Програмата е супер лесна за употреба, като запазва голямата функционалност. Има вградени стотици филтри за аудио и видео и работи адски бързо (за проба направих DVD без никаква обработка и стана готово за около 2 часа - 1 час филм директно на DVD)

# 52
  • София
  • Мнения: 1 145
Здравейте,

имам нужда от помощ за нашата видеокамера, накратко тя е SONY mini DV. Имам проблем със свалянето на видеозаписите на СD. Приложения към нея софтуер е PICTURE PACKAGE ver. 1.5. Изчетох всичко написано по-горе но определено, не съм специалист в областта на компютрите и почти нищо не разбрах . Имаме само USB кабел, а вие пишете за IEEE 1394, който ние нямаме.
Дали пък не трябва да си сваля някоя друга програма с която да прехвърлям записите на CD?
Моля ако може някой да помогне с малко инфо !!!

# 53
  • Мнения: 73
  maryia : Ще се опитам да ти обясня. С програмата   PICTURE PACKAGE  едва ли ще успееш да направиш много. Има достатъчно хубави програми с които да работиш, една от които е спомената по-горе. Сваляне през USB е придружено с загуба на качеството и то много, така, че ако искаш качество не сваляй през USB. Споменаваш,че искаш да свалиш заснетото на СД. Това също не е добра идея, ако искаш качество. Обработен филм с 40 минутна продължителност записан на ДВД е с размер около 1,4 Gb, и е с перфектно качество. За да направиш свалянето на СД трябва да е в VCD (видео компак диск) формат, но с качество  по-лошо от видео касета. Ако си с Windows в него има една програма Windows Movie Maker ,като за начало можеш да пробваш да работиш с нея, за да разбереш горе долу за какво става въпрос. Така, че извода е: Купи се IAEE 1394 свали си програма  Ulead VideoStudio 9 или подобна на нея, и така ще можеш да се възползваш от качеството та камерата която имаш!
     Успех!

# 54
  • София
  • Мнения: 1 145
Здравей elmyrcho,

Благодаря ти за отговора, постарах се да последвам твоите съвети, доколкото ми се отдава  Wink Опитах да сваля видеозапис с Windows Movie Maker, успях но съответно както ти казваш качеството не от най-блестящите. За това си свалих от Arena Ulead VideoStudio 9, но нещо не успявам да се справя с отварянето й  Confused Отварят ми се като 2 CD-та, под формата на bin файлове, а както споменах не съм на "ти" с компютрите. Освен това смятам да се сдобия и с този кабел IAEE 1394. Дано имам повече успех след това Praynig

# 55
  • Мнения: 73
  Това че програмата е в bin файл е така. Има начин на отваряне, но ако искаш по подробно обяснение търси ме на ICQ -то.

# 56
Можели някой да ми каже сложих си в компютъра 1394 и след като го пуснах уж я разпозна ама като пустна някоя програма за кепчване не я познава това ми пише http://rapidshare.de/files/23595901/111.JPG.html

# 57
  • Мнения: 43
Абрееее хора стига сте се занимавали с глупости, мани тея компютри и тея програми егати зора и аз така почнах та карта 1394 та кабели та улеид видео студио7 адобе примиер ,абе квото се сетите, да си направиш един час запис губиш цял ден направо отрепия. И ето как си реших прблема ЗАПИСВАЩО ДВД Joy направо се родих няма ги онея компресии по 5 часа за да направиш 1 час дивиди, няма заетост на компа щото до де компресира почти нищо друго не може да прави като хората. А дивидито е съвсем евтино взех го само за експеримент а се оказа супер, един смотан ТСМ за 199 лева записва та се къса вече една година с 3 касети съм само всичко си пиша на него и наи хубавото е че дисковете могат да се допълват има различни компресии от 1 ,2 ,4,6 часа като не е препорачително да ползваш компресия по голяма от 2 часа, иначе пада качеството, накрая финализираш диска и си готов , няма губене на време няма мъки с програми ,няма забит комп, абе направо е приказка ,сега съм казал;- ако му стане нещо на дивидито не се чудя отивам и си взимам едно ново , има панасоник за 380 лева с още повече градации през половин час са. Има ЖВЦ за 430 тои е с фрии рекорд което ще рече че записваш точно толкова колкото искаш. Та личния ми съвет е ако можете да си позволите записващо дивиди и миг не се чудете ще се родите направо, но щом сте заделили пари за камери от по 600 лева минимум кво за 350 за записвачка. Хаиде оставям ви да размишлявате. единствения недостатък е че неможеш да си правиш глезотиики по филмите като надписи и разни там ефекти, но едвали тва е наи важното за хубавия филм.

# 58
  • Мнения: 1 680
Един въпрос - има ли значение дали камерата е PAL или NTSC?

# 59
  • Мнения: 141
Има разлика. PAL е с резолюция 720/576, а NTSC с 720/480. Ако се записва в NTSC, а се гледа на PAL, телевизора или двд-то може да разтегне картината и се получава леко размазване. Което обаче в интерес на истината не личи много.
Относно записващото ДВД. Наистина е супер. Но къде отива кефа да си направиш филма, да си го нацвъкаш с ефекти, надписи, субтитри, дикторски коментар, музикален фон и т.н. Как ще си направиш менюто на ДВД-то и още много въпроси. Има и друг номер, комбинация от компютър и записващо ДВД. На компютъра си монтираш филма и го пращаш в ДВД-то. И все пак, не може добре да кодират. Най-добре е да ви пуснат в апаратната на бТВ, там си работете колкото щете. Резултата ще е перфектен.

Общи условия

Активация на акаунт