много често боледуване на 3г. дете.

  • 15 043
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
дъщеря ми ного често боледува. последното направо ме разби - в болница 5 дни на системи, защото пипна ужасния вирус с повръщането, разтройството  темп.преди това беше възпалено ухо, антибиотици.....
ходи от есента на градина, но една седмица ходи на следващата сме болни.вече давах изопринозин, редувам със сиропи за имунната с-ма, ефект никакъв.приемам съвети защото вече не знам какво да правя. търсила съм съвети и от лекари ( лични, платени, познати) но не успяват да ме успокоят с думите  така е първата година в детската..... Close и още един въпрос дали е кьсно за протижоменингитна ваксина?и коя?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 На твое място бих направила  всичко възможно да спра детето за няколко месеца от градината.

 Антибиотниците и лекарствата унищожават напълно имунната система и поради тази причина става податлива на всякакви вируси и настинки.

  Бих се опитала да възстановя и подсиля имунната система с много витамини и сокове и когато минат около 2 месеца без да боледува ще опитам пак с градината.

 Естествено не знам дали можеш да си позволиш да спреш детето от градина.Но на моя приятелка детето не спира да боледува и двама лекари й казаха да го спре временно от градината.

# 2
  • Мнения: 698
Някои хора приемат философски факта, че децата им боледуват. Разбирам притеснението ти. Заведи детето на хомеопат, нека лекар да изготви най-подходящата схема за предпазване и лечение. Мисля, че хаотичното сменяне и редуване на лекарства няма да доведе до нещо добро. Още по-лошо е, ако и даваш често антибиотици. Попадаш в затворен кръг.  Моята дъщеря тръгна на градина на 3. Боледуваше много често. Смених градината - настаних я в група с по-малко деца, нещата доста се подобриха. Заведох я на хомеопат - това също помогна. Аз никога не съм и давала антибиотик, но все не знаех какво точно да и дам. За ваксината - не мога да ти отговоря, посъветват се с личния лекар. Успех!

# 3
  • Мнения: 7 201
На твое място бих направила  всичко възможно да спра детето за няколко месеца от градината.
PeaceТова е и моят съвет.
Дани беше така.По 2 пъти в месеца АБ,имуностимулатори,витамини...какво ли не. ooooh!
Спрях го за 6 мес. да укрепне и нещата се стабилизираха.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 428
И ние сме така. Проблемът е, че след няколко поредни вирусни инфекции, имунитетът се срива и става лесно податливо детето на всякакви бацили. Моят син е същия, направи 2 пневмонии за 1та година в детската градина, а общо за цялата година не е ходил и 2 месеца- постоянно болен. Спрях го цялото лято от градина, сега 2 ра група е малко по-добре, ходи почти цялата есен, докато зареди няколко вируса един след друг , после 2 бронхита и сега пак си стоим вкъщи, да укрепне малко.
постоянно сме на фрешове, витамини, имуностимулатори и т.н. но без особен ефект. Все се надявам с възрастта да поукрепне имунната му система, дано да съм на прав път!

# 5
  • Мнения: 658

Дани беше така.По 2 пъти в месеца АБ,имуностимулатори,витамини...какво ли не. ooooh!
Спрях го за 6 мес. да укрепне и нещата се стабилизираха.
[
/quote]
И ние миналата година така в яслата. Спрях го 6 месеца - в къщи. Тази година от есента - същата работа- 3 дена на градина, 2 седмици в къщи Cry

# 6
  • Мнения: 80
И при нас е така!
Честно казано, бях се отчаяла, защото през октомври миналата година за първи път го дадох в детската градина.Ходи 4 дни, след това 4 седмици не ходи.След това 1 седмица ходи на градина, отново вирусна инфекция.Лекувахме вирусната инфекция.Естествено от АБ, които изпи през този кратък период, се разстрои стомахчето му.Сдоби се с разстройство и повръщане-лекуваха го с инжекции, като междувременно изкара и варицела, от която се е заразил при последното си ходене в градината.След шарката през декември вече го спрях от градина и вече месец и половина не е ходил.Не знам обаче докога-иска ми се да ходи на детска градина, за да не ангажирам баби и освен това мисля, че е по по-полезно за него, като изключим болестите.
И аз му давах първо "Респивакс", после"Изопринозин", купих му добавка за храната "AD ликуидс фор кидс", витамини, плодове, "Окцилококцинум", др.хомеопатични и укрепващи имунната система и т.н.Сега като не ходи на градина, не се разболява.Обаче съм сигурна, че като го пратя пак там, ще продължи същото.
Не знам как да укрепя имунната му система -засега съм предприела спирането му от градина, но все пак ще тръгне пак напролет.Има и други деца в градините, някои от които не боледуват толкова често.Споделете опита си.Вариантът с отглеждане само в къщи и ангажиране на човек за това, не ми допада.Предпочитам да е в колектив с други деца на неговата възраст.

# 7
  • Мнения: 529
Кръгът е омагьосан. Повечето родители НЕ спират децата веднага при първите симптоми - а тогава те са най-заразни  Confused от детската градина НЕ преглеждат децата сутрин. Учителите/сестрите се притесняват да звънят при малки подозрения за някакъв дискомфорт при децата. С вързани ръце са, защото получават бележки от лекарите, че всичко е наред. РАботодателите НЕ уважават личните причини на майките с малки деца, колкото и да се правят на толерантни и социално отговорни и това е разбираемо - не могат да бъдат благотворително дружество и цялата работа да отива на главата на колегите, които още не са се решили да имат деца......
групите в градините са прекалено големи и учителите нямат физическа възможност да следят децата....
Аз лично чух една мама в нашата ясла как коментираше "така и така кашля и нищо не й помага, реших: по-добре да си кашля в градината'.
Чувам сутрин как всеки вътре буха по различен начин и все едно нищо няма.
И двете ми баби са млади и още работят. Заплатата ми е недостатъчна, за да мога да плащам на гледачка, а те искат все повече пари...
Какъв е изходът? Мен също ме успокояват, че било нормално. Ми не може това да е нормално  Sad

# 8
  • Варна
  • Мнения: 428
Да, наистина е омагьосан кръг. Проблемът е в детските градини, в огромните групи и не дотам добрите условия. Много деца се водят болни и заразяват останалите.  40 деца в една стая 40-50 квадрата, прозорци почти не се отварят, защото майките започват да реват...изобщо - инкубатор за вируси. Ама и без тях не може...

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Има много безотговорни родители, които си пускат болните деца на градина. Е какъв е смисълът от цялата работа? Водиш го здраво и го завираш при болните в градината да се разболее. И при нас първата година беше един кошмар. Мислех, че ще се побъркам по едно време.
От миналата година нещата се подобриха. Дали е заради това, че израсна и изгради имунитет или заради това , че давам цитросепт не знам точно  newsm78. Но си мисля, че цитросепта много помогна. За жалост преди малко прочетох в една тема, че вече имало и ментета  #Cussing out

# 10
  • Мнения: 4
благодаря за бързата ви намеса майчета. определено това не е само мой проблем, но като повечето от вас не мога да се примиря с смисълта, че децата боледуват често първата година от престоя в детската градина. твърдо съм решена да опитам всички подходящи за детето ми методи да укрепне.като за начало май ще сменим личната лекарка, после ще поостанем у дома и след това ще свикваме отново с детската. иначе съм съгласна че много немарливи родители водят децата си полуболни в градината, нещо, което аз лично не разбирам.аз моята девойка при малко съмнение че не е здрава я отавям в къщи, не ходим по площадки, където се събират децата  и не ходим в детски клубчета, нещо, което повечето родители не спазват.  в сучая дори и добрите имуностимулатори не могат да помогнат. аз давах на два пъти изопринозин, почивка мултисаностол, почивка вит. С и пак нищо. пролетта ходихме на хомеопат , но не случихме на специалист, но явно не случихме , защото освен, че не помогна въпросната хомео патка ни навреди. във форума , благодарение на много майчета вече съм събрала доста инфо, приготвила съм на листче вапросите си към бъдещите кандидат JP та и който най добре се справи на него ще имам (относително) доверие. пак благодарЯ МНОГО.  бъдете здрави.

# 11
  • Мнения: 1 044
И ние сме така. Почти нон стоп болни. За момента не виждам решение. Не виждам и какво мога да направя, за да подобря положението. Не мога да го спра от градина. Не мога и да направя така, че ад не боледува. В работата ми се сърдят, шефката даже си позволи да каже, че не гледам добре детето, защото боледува толкова. CryСит на гладен не вярва. Нейното дете е на 2г , ходи на ясла, но още не било пило антибиотик в живота и не боледува често и следователно, причината била в мен и в педиатърката ни. Аз се чувствам ужасно, защото не искам детето да е болно, искам да си върша добре работата  и да са доволни шефовете, но просто не зависи от мен. SadЧакам с нетърпение пролетта и лятото, надявам се тогава да боледува по-рядко. Всичко това - силна храна, плодове, зеленчуци, имуностимуланти и ваксини не ни действат - боледуваме си  и така. Изход не виждам. Може би да емигрирам в Канада или друга социалноориентирана държава, в която да си седя в къщи и да си гледам детето, а държавните помощи за отглеждане на дете да ми стигат. Sad

# 12
  • Мнения: 2 472
И при нас е същото положение, даже сега стене, горката с болки в ухото.Пуснах я три дена на градина и ето го резултата, а само преди 15 дена изкара грипа и пи антибиотик . Не знам вече какво да и давам, при положение , че от септември сме почнали по схема имуностимулантите, ходихме и на балкан лятото, после сега декември на сняг, сменяла е климата и всеки месец е болна!?
Вече съм спряла всякякви такива лекарства и подсилващи, защото не виждам никакъв ефект.Наблягаме на  ябълките , портокалите, цвеклото и морковите.

# 13
 smile3525Ние го имахме сащия проблем но открих ме РУБОМОНИЛ- имуностимоланти много сам доволна забравих ме всиакак ви антибиотици ве4е 2години.Препора4вам ви го той е супер. newsm10 newsm10 newsm10

# 14
  • Мнения: 581
smile3525Ние го имахме сащия проблем но открих ме РУБОМОНИЛ- имуностимоланти много сам доволна забравих ме всиакак ви антибиотици ве4е 2години.Препора4вам ви го той е супер. newsm10 newsm10 newsm10
  При дъщеря ми пък Рибумонила изобщо, ама въобще не подейства.Това, че ти си доволна не значи, че същото би се отнесло за другите.
 Към авторката- ако имаш възможност спри детето от градина за известно време и не го тъпчи с химия. 

Общи условия

Активация на акаунт