не иска попара

  • 8 045
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте,
Моята бебка след 2 дни става на 7 месеца. От 6 и половина я мъча с попарката (сухарче, захар, преварена вода, сирене и масло). Много вкусна става , според мен, но тя не иска да я яде и то не заради вкуса, а заради по-едрата консистенция. Изплюва всичко. Мисли, че си играем и ми се смее, докато попарата тече по брадата й:) не искам да я пасирам, та нали целта й е да се научи бебчо да яде по-едро смляна храна. Предложете ми какво да правя, вие имали ли сте подобни проблеми? какво друго да й давам за закуска. До сега давам само мляко и сокче, като не броя опитите с попарата, то не знам при такова плюене дали нещо й остава  да глътне.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Здравей!
И моята Мария й се мръщеше почти месец, докато свикне. Как ли не съм я пробвала: със захар, без захар, с чай, с вода, пасирана, по-рядка, по-гъста. Всякакви комбинации. В момента попарата й е любимата закуска. Изяжда я за норматив. Просто много деца в началото не я искат, така че, според мен, не се отчайвай.
Другото, което давам за закуска, е овесена каша със сирене и масло. Също много я обича.
Успех!

# 2
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз за около 2 седмици й пасирах попарата. След това просто нямаше проблеми да си я хапва и непасирана.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пробвах да дам попара на синът ми, когато беше на 6-7м. Ми не я хареса  Sick . От тогава въобще не му давам Sign Exclamation

# 4
  • Мнения: 5 140
Цитат на: Шани
Пробвах да дам попара на синът ми, когато беше на 6-7м. Ми не я хареса  Sick . От тогава въобще не му давам Sign Exclamation
                                                                              И ние така,аз също не харесвам попара. Sad

# 5
  • Мнения: 3 562
Може да не е от консистенцията, а просто да не и харесва  Thinking както е при нас  Neutral Face колкото пъти съм пробвала да давам попара я е повръщала  Sick и се отказах - явно не я харесва, а сменях чайчетата, пробвах с вода ...

# 6
  • Мнения: 705
като не иска, не я насилвай - измисли й някаква друга закуска за известно време, дори се върни на мляко, ако трябва. след 2-3 седмици пак пробвай, може да стане. а дори и да не стане, не се коси - ние не всички ядем едно и също, нормално е и бебоците да имат вкусови претенции!!!
колкото до пасирането, смятам че си много крайна да искаш изведнъж да почне да яде големи парчета. аз лично пасирах известно време, първо съвсем дребно, после по-едро и т.н. всичко трябва да става постепенно, според мен.
успех!!

# 7
И нашия не я харесва и вече не се опитвам да му давам.
Но знам че не харесва сиренето. Ако го сложа в зеленчуково пюре - също не го яде.

# 8
  • Мнения: X
Аз в началото я пасирам, че и сега ако не ме домързи. проблема е не толкова във вкуса, а в консистенцията. Пробвай да я правиш с по-ароматен чай вместо преварена вода или адаптирано мляко, може да и хареса повече. Можеш да разнообразяваш с кус-кус със сиренце, масло и захар, ако нямате зъбки го пасирай. Успех с мъченето Grinning

# 9
  • Мнения: 4 406
и Коцето не искаше попара в началото, заради сиренето- ако не е размито, му се лепеше по небцето и венците, предполагам че и вас това ви дразни. пасирах я до абсолютна гладкост, редувах- и все още е така- с овесени ядки , кисело мляко с бисквити, плод с бисквити... но не насилвай и детето и себе си- като не иска попара, давай друго

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: karastoianova
Цитат на: Шани
Пробвах да дам попара на синът ми, когато беше на 6-7м. Ми не я хареса  Sick . От тогава въобще не му давам Sign Exclamation
                                                                              И ние така,аз също не харесвам попара. Sad


 Arrow точно по тоз повод и аз не му я предлагам отново...брбрб - какъв спомен имам от попарата в детските ми години  Sick

# 11
Ние сме на 6 месеца и половина, още не сме почнали да ядем попара  Няма смисъл да се  насилва бебето,  щом не иска не му давай, пробвай след 2-3 седмици пак

# 12
  • Мнения: 1 645
И ние пробвахме попара, но резултатът беше smile3514  и повече не съм давала.Аз също не съм и фен.Вместо попара давам мляко с бисквити, и на Дани страшно му харесва- това е любимата му закуска.
Даниел - 21.04.2004г.

# 13
  • Мнения: 18
Благодаря момичета за всички отговори. Ще взема да пробвам с бисквити и мляко - тук се позачетох из темите за бисквитите, които препоръчвате и ще я пробвам с такава закуска. А попара - след няколко седмици пак.

# 14
Защо не пробваш хем да му я пасираш, хем да сложиш вътре няколко лъжички плодово пюре /каквото най-обича/? Моят син също не искаше в началото да я яде, но с пл.пюре вътре става друга работа:-))))) После като свикне с вкуса на попарата малко по-малко можеш да спреш да му слагаш пюре. Но Алек до ден днешен не я яде ако не е пасирана /ние още нямаме зъбки/. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт