Как дезинфекцирате играчките на бебето?

  • 2 586
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


    Никога нищо не съм стерилизирала за бебето.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 674
Не съм стерилизирала играчките, миех ги.

# 17
  • Мнения: 3 499
Никога не съм дезинфекцирала играчките.

# 18
  • София
  • Мнения: 368
Миех ги веднъж на ден, обикновено сутрин или вечер, с топла вода и сапун. А като сме навън забърсвам с мокра кърпичка. Сега вече по рядко мия играчките му.

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 303
Ако толкова се притесняваш, може да ги избършеш с памуче и спирт.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 907
Не съм дезинфекцирала играчките - само ги миех с вода и сапун. 

# 21
  • Мнения: 159
Дано не прозвучи като офф, ама това го четох в някакъв американски сайт. Там имаше публикуван речник на термините, които след раждането придобиват ново значение.
За термина "стерилизирам": това е, когато изварявате залъгалката (или играчката) на първото си дете и издухвате залъгалката на всяко следващо!  Joy
И аз не стерилизирам нищо, след като Яна започна за пълзи и да слага ВСИЧКО в устата. Плюшените играчки ги пера в пералнята от време на време, а всичко гумено просто мия с много топла вода и сапун, също от време на време.  Peace

# 22
  • Мнения: 403
Мия с вода Mr. Green

# 23
  • Мнения: 207
Мия ги с топла до гореща вода!

# 24
  • Мнения: 1 174
Не съм правила нища особено ,просто ги мия с гореща или топла водичка.Не се притеснявай! Flutter

Същото ще кажа и аз. А микроби попадат в ръцете и устата на бебето непрекъснато, неможеш да го предпазиш от всичко и всички.Нали и то трябва да си изгражда имунитет по някакъв начин?Давай му повече срещи с тях, за да се учи да се справя само! Wink
За моята дъщеря бях внимателна до 5-6-ти месец, като я пазех по-скоро от хората, защото не всички се сещат да си мият ръцете, преди да я пипат и да й се радват, а за мен неприятното беше, че я галеха по лицето...
Не се престаравай, искам да кажа, няма нужда от толкова старание! Simple Smile Ти сама ще разбереш, де. Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 593
Тези които са пластмасови с разни устройства в тях почиствам със спирт и тампон за грим защото от памука често ми остават разни власинки.
Другите ги измивам хубаво със сапун и топла вода или съответно ги пера.

# 26
  • Мнения: 4 451
Не ги дезинфикцирам. Прекалената хигиена води до алергии и никога не съм се вманиячвала.

# 27
  • Мнения: 52
Благодаря ви момичета, ясно ми е че няма как да се предпази от всичко, но поне долкото мога ...

[/quote]

За моята дъщеря бях внимателна до 5-6-ти месец, като я пазех по-скоро от хората, защото не всички се сещат да си мият ръцете, преди да я пипат и да й се радват, а за мен неприятното беше, че я галеха по лицето...
[/quote]
Да, май това е често срещано!  tantrum И най-интересно е че се обиждат като им кажеш да си измият ръцете!

# 28
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз мия играчките вечер с веро. Плюшените ги пера в пералната когато се зацапат. Обаче никога не съм се напрягала много да стерилизирам.
Относно миенето на ръцете - аз съм доста рязка в това отношение, казвам го още от вратата, никой не се сърди, просто придобиха полезен навик.  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 27 524
Никак. Никога. С нищо. След раждането със стерилната среда около бебето е приключено. Нито веднъж не съм стерилизирала нито биберони, нито шиета, нито залъгалки, а играчки пък съвсем. Проблеми сме нямали никакви  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт