Как дезинфекцирате играчките на бебето?

  • 2 585
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 315
Не съм правила нища особено ,просто ги мия с гореща или топла водичка.Не се притеснявай! Flutter

И аз така. Peace

Играчките също с гореща вода ги измивам или ги избърсвам с мокра кърпи4ка.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 317
С първото ги миех от време на време, сега просто няма смисъл. Баткото постоянно и завира нещо в устата. Tired

# 47
  • Мнения: 3 634
Тези, които ще издържат на 65 градуса ги слагам в миялната, а плюшките пак на тази темперетура, но в пералнята. Ако нямах миялна обаче, едва ли щях да ги стерилизирам.  Peace

# 48
  • BG
  • Мнения: 2 217
Шишета, биберони, залъгалки всичко стерилизирам като ги варя по 5 мин, а дрънкалките, чесалки и др. играчки, които детето лапа непрекъснато, не могат да се варят, как да ги дезинфекцирам? И не знам тази пластмаса, от която са направени, става ли за студената стеилизация, например? А бебо е още малък (4м) и ме е страх от попадане в устата му на разни микроби.

Има един разтвор за дезинфекция на Чико - аз него използвам и съм много доволна.

# 49
  • Мнения: 881
Шишетата и бибите ги стерилизирах в стерилизатор Чико и бях много доволна- но до 7 мес.и спрях.А играчките,независимо гумени или плюшени ги миех с топла водичка.Но сега вече сме големи и не виждам смисъл от стерилизация,защото тя като види нещо по пода и веднага го пъха в устата си.

# 50
  • Мнения: 353
С топла вода и с бебешки сапун,спрях обаче да се вманиячвам,защото колкото повече си мисля за микроби,толкова повече се шашкам,а това само ме изнервя.Пък и все пак малко имунитет не е излишен. Peace

Общи условия

Активация на акаунт